Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Monovibraator

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Monovibraator

    Siis vajalik monovibraatori skeem, kus impulsi pikkust saaks määrata. Toide 12V. Väljund avatud kollektoriga, koormuseks 2A pooljuht (LED)

    Viide lingile või skeemile paluks.
    Seda et võtaks 555 taimeri ja putitaks transi sappa, tean ma isegi. Sooviks lihtsalt ilma aretamata hakkama saada.
    Kõik, mis on väljaspool loogikat ei pea olema tingimata võimatu.
    __________________

    #2
    2A pooljuht (LED)
    Milline LED võtab 2A????

    Comment


      #3
      Originally posted by Eggy@Apr 12 2004, 14:50
      2A pooljuht (LED)
      Milline LED võtab 2A????
      kui on öeldud et 2A LED siis 2A LED, milline see on, on juba minu otsustada.
      Ja kui uudishimu veel ei rahuldu siis selline : 100x20mA LED
      Kõik, mis on väljaspool loogikat ei pea olema tingimata võimatu.
      __________________

      Comment


        #4
        Lihtsalt tekkis huvi, et kas siis poleks võinud kohe mainide, et terve hunnik led'e?? Aga vahet ple...

        Comment


          #5
          Vahe on ikka. Samuti oled ära unustanud ledi värvi. Ka see muudab asja. Arvatavasti valge siis. Kui sul 100 dioodi ja 12 volti toide, siis saad 3 dioodi järjestiku ühendada, vool väheneb 0,7 amprini ja takisti kah ei lähe põlema.
          Nii et, kui sa arvad, et sinult küsitakse tähtsusetuid küsimusi, siis joonista ise skeem. Ma ei julge joonistama hakkama, saan veel kah sõimata. Samuti ei hakka küsimagi, milleks neid vilgutada vaja.

          Comment


            #6
            Originally posted by headway@Apr 12 2004, 14:04
            Seda et võtaks 555 taimeri ja putitaks transi sappa, tean ma isegi.
            Aga taimeriga saab tõesti eriti lihtsa skeemi!
            Aga hea küll, kui tahad transsidegaa, võta või see skeem. Multivibrale pane kollektori pealt läbi 1k takisti jaärgi trans TIP41. Tolle E -> maa ja K-> läbi su LEDide toitesse.
            Kui pulsid aeglased, kasuta hoopis releed.
            Ah jaa, seal esimesel skeemil saad pulsi kestust ja pausi muuta R2 ja R3-ga (poted skeemi). Kui tahad muuta vaid sagedust, asenda nad nt. 10k-ga, toitsse minevad otsad omavahel kokku ja läbi pote toitesse.
            - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
            - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

            Comment


              #7
              Mina hoopis olen aru saanud, et monovibraator tähendab ühe ipulsi genereerimist. Arusaamatuks jääb küsimusest see, mille peale see impulss tehakse - kas toite saabumisel, mingi .... mis iganes asja peale.
              Aga nagu küsimus nii vastus : mida segasem seda parem :wacko:
              Head susserdamist !

              Comment

              Working...
              X