Teade
Collapse
Foorumi reeglid.
Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less
Skeemi erinevus manuaalis ja seadmes
Collapse
X
-
Vs: Skeemi erinevus manuaalis ja seadmes
Antud juhul teeb sama välja, kas üks 56 oomine (kõige lähem 60 oomisele) või kaks 120 oomist paralleelis. Üksik takisti peab olema ka võimsam.
Isegi veneaegsetes seadmepassides oli rida, et tootja võtab voli teha skeemi muutusi ilma neist eraldi teavitamata parendamise eesmärgil. Või siis ratsionaliseeimiseks, kes kuidas arvab.
-
Vs: Re: Vs: Skeemi erinevus manuaalis ja seadmes
Aga.. kui need kaks erinevat paralleelis on, siis mismoodi see loogiline on, et need erinevad on? Saan aru, et samahästi võiks nende kahe takisti asemele panna ühe 4W ja 56 oomilise isendi. Kuid, kui on 120 ja 56 oomilised, siis üks läheb ju edasise skeemi lühise tõttu lihtsalt kuumemaks ja suureneb läbipõlemise protsent?
Comment
-
Vs: Re: Vs: Skeemi erinevus manuaalis ja seadmes
See takisti on skeemis voolupiiraja rollis. 2*120 oomi skeem andis 100ma voolu välja enne kui 5V hakkas kukkuma. Praegu on 56+120 oomi mis kokku annab takistuse 38 oomi, see lubab 150ma koormust enne 5v langemist. Ju siis skeem tarbis vahest rohkem ja asendati takisti väiksemaga.
Võimsus aga pole probleem. 6v pinge kütab 56 oomist takistit 0,6W võimsusega ja see ei tohiks küll midagi paha teha. Oomiseadus aitab ahelate arvutamisele kaasa.
Comment
Comment