Kui see on Sinu esimene külastus, siis tutvu
palun korduma kippuvate küsimustega klikates selleks ülal asetseval lingil. Enne uue postituse lisamist pead Sa registreeruma.
Postituste lugemiseks vali meelepärane foorum allpool olevast nimekirjast.
Teade
Collapse
Foorumi reeglid.
Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
Et tema, hiinlane, on tark ja mõõtjad inimesed on lollikari?
Sinnapoole need IT asjad kõik liiguvad.
***
<<Neil on ühendussisendid 1, 2, 3 ja kui näiteks ühendad siis 1 baasi, 2 emitteri, 3 kollektoriga võid saada funktsiooniliselt erineva mõõtetulemuse
võrreldes näiteks 1 kollektor, 2 emitter, 3 baasiga ühenduse puhul, numbriline näit püsib korraliku toitepatarei puhul sama
aga võib kuvada lisaridu mõõtetulemuses.>>
Kuidas siis selle jutuga jääb?
Olenevalt mis kontakt mis jalaga ühendub, võib näidata eri tulemusi. Tal ju määrata 6 tundmatut jalga, kui lõppude lõpuks jalad ja väärtused saab selle testriga määratud.
Miks tester sedasi käitub - eks seal mingid mahtuvuse ja takistuse hälbed, mida protsessor kohe paugust ei suuda tuvastada.
Lihttransistorid määrab üldjuhul kohe ja suht täpsete parameetritega.
Digital is like formaldehyde, first it kills the music, then it stores it forever.
Pidasin silmas, et ilmusid lisamõõtetulemused.
Proovisin uuesti transi ühendusviike ringi paigutades ja tulemus oli taas nagu alguses. Võibolla see on mingi kala aga need näidud on transside andmelehel ka märgitud, et mingit suvalist asja sinna ei ilmunud.
Kui leian korraliku patarei (sellepärast poodi minna ei viitsi) siis võin võtta mõned jupid visata sinna testrisse. Andmelehtedelt saab ka võrdlusmomenti ja ilmselt saab siis juba kujundada paremat nägemust selle instrumendi vajadusest/mittevajadusest.
Et siis neil transsidel paned suvalised 3 koiba testrisse? Huvitav tähelepanek. Kas bipolaarpaare ei ole mõõtnud? Kui siis mida näitab?
Jep, olen neid kümneid üheskorpuses dual j-fette suva jalgadega ühendanud kuniks atmeli protsessor mulle suunava näidu annab.
Üks tähelepanek, mida olen ka kõrvalfoorumis maininud - kui mõõta pidevalt suuremahulisi (toite)kondekaid 8000uF ja enam, siis kipub 9V krona patarei suht kiirelt tühjenema (õnneks ekraanile tuleb hoiatus - low battery) ja olen kasutanud 6xAA patareiplokki. Pooltühja patareiga hakkab vigaseid tulemusi esitama. https://www.oomipood.ee/product/bh363b_p..._aa_bh363b
Digital is like formaldehyde, first it kills the music, then it stores it forever.
Nii kipub olema.
Proovisin, "weak" on ta jah.
Seega täna testida ei saa. MAT12 transi leidsin, see küll bipolaarne paar aga ei ole varem proovinud, et mida sellega eksperimentimine annaks
Seda, et kuna sel transil on 6 koiba, transi sees on 2 iseseisvat isendit, siis kui ühendad viigun nii, et ühe transi mingi viik ja 2 teise transi mingit viiku (suvaliselt) siis saad veidra mõõtetulemuse - no näiteks oletame, et 1 on ühendatud ühe transi paisuga, 2 on ühendatud teise transi neeluga ja 3 on ühendatud esimese transi neeluga - et nagu 2 neelu+1 pais. Sama (üksikasjalikult siis seletatuna siis bipolaartransside viikude, mitte, et ma sinumeelest arvaks, et bipolaartranss on ka GDS viikudega [kuna näen siin taas sinupoolset tahet lihtsalt lolli norimist tekitada?]) pidasin silmas ka dual-bipolaartransi puhul - kuna ise ei ole seda proovinud veel mõõta ja ei tea mis tulemuse annab siis seetõttu küsisingi, et juhul kui on proovitud, seetõttu pole siit mõtet eitea mida välja lugeda mida siin ei ole
OK. Ma kujutasin juba ette, et tahetakse mikroskeemi mõõta kolme jala kaupa.
Kui tegemis täiesti tundmatu jalgade kombinatsiooniga, siis on variante omajagu.
Kahe iseseisva transi puhul ju üldjuhul elektrine ühendus omavahel puudub (kui just mingit parasiiti üles ei mõõdeta).
Kui ainult emitterit ja kollektorit näidata, siis on tulemuseks katkestus, muud kombinatsioonid tuvastavad dioodi.
Katkise siirdega transs tuvastatakse ju kui diood, mitte midagi enamat.
https://www.analog.com/media/en/tech...eets/MAT12.pdf sellepuhul võiks nagu oletada, et saab "unknown or damaged" aga ega enne ei tea kui ei ole proovinud.
Mingi diood või selle väärakas kombinatsioon mingi muu asjaga võib ka välja tulla, eks näe kui patarei leidub.
Kahe iseseisva transi puhul ju üldjuhul elektrine ühendus omavahel puudub (kui just mingit parasiiti üles ei mõõdeta).
Tundmatute jalgadega dual ja quad misiganes transistorideide tuvastamiseks on see tester igati sobiv. Ja j-fet üheskorpuses määratlemisega ongi miski parasiit sageli kohal, et tuleb mitu korda ja mõistuspäraselt üle mõõta.
Digital is like formaldehyde, first it kills the music, then it stores it forever.
Huvitav mida see kõige-mõõtja näitab referents dioodi mõõtes, äki tembeldab selle zeneriks.
Keegi koolis tegi mingi lõputöö sarnase tegevuse jaoks transistori klemmide tuvastaja, põhines diskreet loogikal, kontrollerit ei kasutanud.
Zenerdioodi sai ka mõõdetud kunagi, mitte küll sellega millest siin ja viidatud lingil jutt aga niisugusega: https://lygte-info.dk/review/Compone...sh8840 UK.html see igaljuhul zenerit kui niisugust üldse ei tundnud, temajaoks oli tundmatu või vigane komponent, samas ka IGBT-d see ei tunnista kuid see millest siin teema alguses jutt, see tunnistab isegi suuri pooletuhandeampriseid mooduleid.
Kuid see teisel lingil olev oli mitmete mõõtmiste juures täpsem, takistused jne asjad mõõtis ta täpsemalt kui see esimesel lingil olev.
Ka vist induktiivsused jne.
Halb asi ilmselgelt on madal vool/pinge. Kui seda saaks näiteks vastavalt transile näiteks lülitada suuremaks/väiksemaks võiks sellega transistoreid päris eduliselt mõõta.
Võibolla on ka mingit karakteristikumääraja ja sellesama testri vahepealset, ilma peente arvutiliidesteta hobitroonikule vastuvõetavat riista ka olemas aga seni pole silma jäänud.
viimati muutis kasutaja radiotehnika35; 03 m 2020, 20:57.
Comment