ma vist kunagi nägin siin sellist teemat, aga kohe mitte ei leia seda üles enam. oleks vaja filmi telekast vaadata, aga video sisend puudub sellel aparaadil siin(tshaika tsh-280D)
Teade
Collapse
Foorumi reeglid.
Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less
tv-out to "antenn" converter
Collapse
X
-
Abiks oleks modulaator. Näiteks Tevalos olev UHF modulaator 650.- http://www.tevalo.ee/cgi-bin/web_store.cgi...&on=1&oe=1&oo=1
Kõige parem oleks aga mingi CATV modulaator. Soodsa hinnaga CATV modulaatori leiad näiteks Germandiast hinnad alates 800.-
http://www.germandia.ee/20/tv/index.php?tv=modulaatoridIgal plussil on omad miinused
-
Kõige odavam variant - tekita telekale videosisend
variant2 - otsi mingi vanem mängukonsool/videomakk ja kasuta seda doonorina (kakud konverteri välja)
variant3 - otsid netist mingi skeemi ja ehitad iseElu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...
Comment
-
Mina sain Tiigi tänavalt mingi vana telekamängu ~25 krooniga. Sealt katkusingi konverteri välja ja sain päris vinge pildi ja heli... Ainult mono. Probleem ainult selles et kui tahtsin ta tervesse elamusse ringi lasta, siis sellega seda teha ei saa...
Üsesõnaga segab see telekamängu jublakas ka teisei kanaleid (TV3 ja Kanal2).
Vaja oleks ehitada mingi filter aga noh, kergem on osta mingi vana anakoog sati tüüner, või mingi kasutatud video makk, ja sama moodi see konverter välja kitkuda. Nendel on ju antenni sisend ja väljund... Selle lahendusega on sul kõik pildid vinged.
Comment
-
Jah, see ongi videomängu pildi ja heli modulaator, tavaliselt seda konverteriks ei nimetata. Parempoolses servas on +5V pingestabilisaator ("7805"), millele seinaadapterist tuleb umb. +12V parempoolse pesa kaudu. Videomängule siis tehakse selle abil vajalik +5V, sama saab ka modulaator - plekist raamiga piiratud osa.
All paremal on näha 5-sooneline lintjuhe, selle kaudu tulevad ka video ja heli protsessorilt modulaatorile, tähistatud vast "V" ja "A", kui ei eksi. Kõige vasakpoolsem näha "GND" ehk üldots. Kaks otsa võiks olla +5V, üks nendest tagasitulev toitelüliti kaudu. Montaazhi uurides peaks selguma.
Kui see plaat üksi käima panna, võiks isegi tagumiste (pildil üleval) pesade kaudu proovida video ja audio anda kusagilt (nt. videomakist alustuseks). Need pesad peaks olema ühenduses selle lintjuhtme vastavate otstega. Üks pesadest siis ühendamiseks teleka antennipesaga, sellel peaks õige kanali leidma, millele modulaator annab.
Ettevaatlikku ja edukat proovimist!Elektroonika töötab suitsu baasil.
Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.
Comment
-
Kui videomängu tööle saad, siis leiad signaali ka telekas üles...parempoolne pesa ilmselt RF Out, mis telekasse läheb ja tavaliselt siis 37. kanal see, mis toimetab, aga võimalik, et mõni teine.
Vasakpoolsed pesad on ilmselt audio ja video väljundid...võib proovida, kas nad ka sisenditena toimivad...see oleneb juba skeemist.
Comment
-
Oot-oot. Need videomängud töötavad ikka VHF - alas. Tavaliselt kanalil 8.- 10. Paned teleka ja sellega ühendatud modulaatori käima. Osal versioonidel on modulaatoril kogu aeg toide, nii kui adapteri seina torkad, ainult prose toide käib läbi lülilti. Selgub proovimisel. Kui oled kanali üles leidnud ("kahvel" keskmises asendis, kui kanaleid kruvid) ja skeemi pole viitsinud maha joonistada, siis leiab AV otsad ka nii, et torgid lintkaabli otsi näiteks kruvikeerajaga (ühte korraga!. Seejuures on kasulik kruvikeeraja metallosast näppudega kinni hoida. Kui satud heli otsale, siis kostab teleka valjukast urinat, ja kui videole, siis peaks ekraanil mingeid häireid näha olema.
Ja lintkaabel peab siis prose plaadi küljest muidugi lahti joodetud olema. Sellel versioonil ilmselt tõesti lülitatakse ka modulaatori toidet, seega natuke tuleb ikka skeemi uurida, et lüliti otsad kokku panna.
Kusjuures mõnes eksemplaris on tehtub kokkuhoidu - AV pesad küll on, kuid ühendamata. Eriti just video pesa, sest neil kipub videosignaali nivoo liiga madal olema ja ei "toida" teleka videosisendit ära - pilt väga kahvatu ja kontrastivaba. Selleks on tulnud isegi paari transiga puhvervõim vahele keevitada, kui inimene tahab videoväljundit kasutada.
Said jälle paar cm traati säästa. Mõnel käis vist lausa lüüt sinna vahele
Head pusimist!Harjutamine teeb harjutajaks.
Comment
-
Originally posted by sebastian@Sep 19 2004, 01:41
Aga mäletan, et modulaator kiirgas nii hästi, et vahest sai vaadata, kuidas naabripoiss kõrvaltoas mängis...kui telekast muidu midagi ei tulnud, oli seegi huvitav
Kõige parem muidugi varjestus + kanalifilter, aga seda ei pruugi ilma mõõteriistadeta häälde saada.Harjutamine teeb harjutajaks.
Comment
-
Kui katsetused-proovimised edukad ja see modulaator käiku läheb, oleks kasulik ta omaette metallkarpi paigutada. Karbi peaks ühendama ka RF pesa lähedalt üldotsaga (mis antennikaabli varjega ühendusse läheb). Vahekaabel RF pesa - TV antennipesa võiks olla korralik ja mitte pikk, kindlasti vahelülitita. Siis ei peaks naabrid aru pärima tulema...Elektroonika töötab suitsu baasil.
Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.
Comment
-
paar aastat tagasi sai ka sellist tv-mängu plokki kasutatud,et playstation vene telekale külge ühendada.
oli siis ainult 12V adapterit ja video juhtmeid vaja ja tuli 1 toite ühendus teha selle lint juhtme asemele,et modulaator toidet saaks.heli lasin otse võimendisse.
ja sisendi võis küll otse sinna video pessa ühendada,heli ka audiosse.
toimis küll täitsa hästi.(oli sama tüüpi isend vist nagu sellel pildil üleval)
Comment
Comment