Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

fm transmitter

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    fm transmitter

    leidsin netist www.hot.ee/qwerty009 skeemi fm raadiomikrofonile. Ma modisin seda veidi et ma saaks sinna sisse lasta arvuti väljundi. Tahaks nüüd et minust targemad sõimaks veidi kui midagi valesti on :P

    minu skeem on http://www.hot.ee/vpro/fmtrans2.png
    Mis kulub helitehnika juures kõige rohkem?
    * Toitelüüdid
    * Kõlari kummilõdvik
    * Elekter
    * Kõrvad
    * Naabri närvid

    #2
    R4 ära, pote üks ots maha (miinus) ja teine arvutisse. Keskots kondele.
    - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
    - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

    Comment


      #3
      tuhmi heli saad. Nimelt saatja juures pannakse kõgeid alati juurde, seda nimetatakse sageduskorrektsiooniks. Sellel skeemil lihtsuse huvides see puudu.

      Comment


        #4
        Kusjuures see 10 pote niimodi ühendatuna peaks suht edukalt reguleerimisega hakkama saama, nimelt jääb r2 ja r3 paralleelühendus kuskil 4 kilo kanti niiet ..
        Kuid..felchi idee on parem.

        Sageduskorrektsiooni paranda arvuti tämbriregulaatoriga ( tõstad kõrgeid)
        Tegelik sageduskorrektsioon tuleb teha RC ahelaga ja ajakonstant 75 mikrosekundit (vene ajal oli 50 mikrosekundit)
        Ega erilist helkvaliteeti sellest skeemist nigunii ei saa.
        Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

        Comment


          #5
          otot ma nüüd hästi ei saand aru kuhu ma selle pote teise otsa maha panen @ feltch?
          Mis kulub helitehnika juures kõige rohkem?
          * Toitelüüdid
          * Kõlari kummilõdvik
          * Elekter
          * Kõrvad
          * Naabri närvid

          Comment


            #6
            Originally posted by v6sa@Jul 10 2004, 18:01
            otot ma nüüd hästi ei saand aru kuhu ma selle pote teise otsa maha panen @ feltch?
            No mina mõtlesin niiviisi: skeem.
            Sedaviisi ühendatakse potekas potensiomeetrina, sinu skeemis oli REOSTAADINA. Ega suurt vahet ei ole aga potekana ühendades saad helitugevuse kindlasti nulli keerata, resotaadi puhul mitte.
            - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
            - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

            Comment


              #7
              ahjah, loogiline kah. tänud siis
              Mis kulub helitehnika juures kõige rohkem?
              * Toitelüüdid
              * Kõlari kummilõdvik
              * Elekter
              * Kõrvad
              * Naabri närvid

              Comment

              Working...
              X