Küsimus olekski, et kas on võimalik mingi skeemiga pinget 12V-lt 16V-le tõsta? Olen kuulnud süsteeme vibraatori ja pooliga, aga on see ka kuidagi muudmoodi (nt. transistoritega) võimalik? Oodatud on kõik skeemid, ka poolidega.
Teade
Collapse
Foorumi reeglid.
Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less
12V -> 16V
Collapse
X
-
Skeemi pole küll kusagil kohanud, aga pinge konverter võimsama väljundiga peaks asja ära ajama. Lihtsalt läpaka (auto-)akulaadija võib mitte sobida, sest läpakas soovib vahest akudelt kahepolaarset pinget...akuploki elemendid siis vastavalt ühendatud ja konverter kujuneks selle võrra keerulisemaks...
Ise pole kunagi läpaka toiteploki sisu uurinud...ei oska midagi täpsemat öelda
Comment
-
mina tegin omal nii
Vana aku lahti ja selle paki(12v) asemele tinutasin juhtmed millesse lasin 12v stabiilset asemele(selle aku elektroonika jätsin alles).
Aku kestale tegin sellise pistiku.
Muidugi vanad jootsin lahti kuid jätsin sisse stabiilsuse huvides.
(Muidu tagant toimis ka 19v alandiga)
Tänaseks läpakas müüdud muidu näitaks piltidega.Seal kus suitsu, seal ilmselt tinutatakse..
Comment
-
Peakski ilmselt vaatama, kuidas originaalakud ühendatud on. Seal tavaliselt 4 elementi a' 3,7V...ja kui mingi väheväljavõte (ehk siis 0 kahepolaarse pinge jaoks), siis kahtlane, kas autoakult saab ilma konverterita. Kui aga lihtsalt 14,4V jookseb aku elektroonikasse, siis ilmselt küll. Muidugi ei tohi läpaka enda akusid paralleelselt ühendusse jätta...Li-Ion elemendid kõrbevad üsna kiirelt...NiMH omad natuke hiljem
Comment
-
vötmesönaks oleks step-up pingemuundurid vöi mikroskeemid, konkreetne valik söltub nöutavast vöimsusest. aga nii mönigi läpakas läheb otse autoaku pingega käima, ehkki nöutud 16V.
kui asendate läpakaaku autoakuga,siis vähemalt mul jäi autot käivitades pinget väheks, väga nyri on iga auto käivitamise ajaks off-on teha.
muunduri isetegemiseks ava :
http://www.national.com/appinfo/power/
ja sisesta vajalikud andmed .
Comment
-
Kui mitte väga universaalne teha, et 50Hz ja 220V, siis võib arvestada sellega, et paljudes impulsstoiteplokkides tehakse see nagunii alalispingeks umb. 300V. Nimelt 50Hz-ga trafod suured, 100kHz-ga (näiteks) aga väikesed, sealt alaldades (300V siis) ka silukondensaatorid väiksema mahtuvusega. Saadud 300V siis anda sama 50Hz 220V asemele kui dioodsild kannatab, saavad ju sel puhul 2 dioodi kogu voolu. Kui ei, siis sellele kondensaatorile mis silla + ja - peal.Elektroonika töötab suitsu baasil.
Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.
Comment
Comment