Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

kustumatu sex-ikoon

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Head vana-aasta lõppu!

    Selliste jamade puhul võib proovida ka safe modes ära kustutada, safe modes ei laeta enamust serviceid jms pahna.
    Õigeim oleks kasutada korralikku process killerit ja startup manageri.
    Kohe peale Windowsi peale panemist jooksvad processid üle vaadata, meelde jätta, peale millegi installimist uuesti üle vaadata, jätta meelde mis juurde tekkis, et see on ok, siis kui tekib kahtlus, et midagi kahtlast on liikvel saab kohe aru, mis peab olema ja mis on uut. Kahtlane process ära killida, siis saab kustutada.Muidugi vaadata processi Properties, saab teada millega tegu, kus asub.
    Selleks, et eemaldada asi ka startupist on vaja startup manageri, sellega sama mis process killeriga, kui windows peale lastud, startup üle vaadata, meelde jätta mis seal on jne.
    Väga tähtis on ka kasutada korralikku tulemüüri, nt Outpost Firewall, siis kui hobune või viirus tahab internetti pääseda, üks mailida ja teine edasi levida, küsib tulemüür mida teha, kas lasta internetti või mitte. Nii kõikide programmide puhul, mitte ainult viiruste On tähtis teada, mida lubada ja mida mitte. Kui on kahtlus, et hobune või viirus tahab internetti, võtad process killeri lahti, killid vastava protsessi ära, kustutad autoruni ja faili enda ära ning läinud ta ongi!

    Proged mida mina kasutan:
    Sysinternalsi Process Explorer - selge kasutajaliidese ja paljude lisadega, nt. saab ühe nupuvajutusega Windowsi Task Manageri sellega asendada.
    DiamondCS Autostart Viewer ja Sysinternalsi Autoruns - mõlemil oma head ja vead.
    Outpost Firewall Pro - mõnusalt profesionaalne, saab teha väga erinevaid rulesid, nt keelata teatud portidest läbipääs teatud IP-le või programmile jpm. Samas on algajale väga raske luua rulesid iga programmi kohta, kui nt. svchostil teatud port või üldse interneti ligipääs ära keelata, ei saa browseriga internetti ja ei saa aru kah milles probleem, browseril kõik keelud maas, aga internetti ei saa. Lihtsam oleks muidugi suvaliselt OK klõpsida, et nüüd tulemüür peal ja kõik turvaline, aga see oleks tegelikult vale, tuleb katsetada ja uurida, nt kui mingi process tahab internetti, ei tea mis see on, võtad google lahti, processi nimi sisse ja pärast natuke lugemist on selge millega tegu.

    Henry@ on ~kahe aasta jooksul vaid korra viirusetõrje peale lasknud, kontrolliks, kõvakettal midagi polnud mida ma ei teadnud olevat. Alguses, kui alles tutvusin IT maailmaga, lõbustas üks minu sugulane mind ja ennast sellega, et saatis mulle hobuseid ja worme,alguses ikka enda säetud et kahju ei teeks, muidugi õpetamise mõttega, niimoodi saingi need asjad selgeks, alustades lihtsamate startup viisidega hobuste ja lõpetades raskemate eemaldamisega. Väga naljakas tundus W32.Sobig.F massiline levimine, selle eemaldamine on naeruväärselt lihtne, kasutades neid juhiseid. Ja põhiline on kindlate asjade tõmbamine, kui hakata kazaast cracki otsima on selge, et midagi head sealt tulla ei saa. Kui mõni tuttav toob kahtlase piraat mänguga plaadi, enne installimist läbi scannida, nojah, kui plaadil on autorunis olev .exe juba viirusega koos on jama, autorun oleks mõttekas disableda. Ka exe ikooni järgi saab aru, kas kahtlase asjaga tegu, tihti on viiruse või hobuse ikooniks kahtlane dosi aken, või hobustel tihti surnupealuu vm sarnast ja huvi pärast paned ju ikka käima, et mis asi see nii huvitava ikooniga on

    PS sorry sellise ebaselgete mõistetega teksti pärast, aga eesti keeles lihtsalt ei ole korralikke vasteid, nt Attachment=Manus no kohe ei saa kirjutada sellist sõna nagu manus ja paljudele ingliskeelsetele sõnadele polegi eesti keeles vastet

    Comment


      #17
      scrshot see igatahes pole proovin veel TDS- full scan ära teha.
      tel 53729764

      Comment

      Working...
      X