Kui see on Sinu esimene külastus, siis tutvu
palun korduma kippuvate küsimustega klikates selleks ülal asetseval lingil. Enne uue postituse lisamist pead Sa registreeruma.
Postituste lugemiseks vali meelepärane foorum allpool olevast nimekirjast.
Teade
Collapse
Foorumi reeglid.
Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
Arvestage veel sellega, et gigabit kasutab kõiki nelja paari. Seega mõeldes tuleviku multimeedialahendustele, võiks planeerida telefoni jaoks eraldi kaabli.
A on peamiselt kasutuses üle lombi, kuna nemad veavad võrgundusse telefoni taaka kaasa. suurem osa Euroopast kasutab B skeemi. tegelikkuses arvuti switchi vms seadme jaoks vahet ei ole - nemad värve ei näe, neile loeb vaid keerutistegur.
jah, lugesin järgmist: The U.S. government requires the use of the preferred ANSI/TIA/EIA-568-A standard for wiring done under federal contracts.
Võiks ju teha siis kaabelduse 568A standardi järgi ja tagada sellega ka ühilduvus 2-liini USOC telefonidele(kuigi praktikas neid vist Eestis ei kohta?), kuid samas näiteks kui vedada mööda maja 568A standardi järgi kaablid tubadesse ja panna otsa ilusasti pesad, siis nüüd kui toas olev arvuti ja see pesa mingi suvalise poest ostetud patch kaabliga ühendada, on viimane ilmselt 568B standardi järgi tehtud. Iseenesest kõik töötaks, kuid poleks enam vist päris Cat5e, sest toimuks üleminek 568A pealt 568B peale, kus siis vastavate soonte keerutustegur muutub. Või kui kriitiline see on, et kogu kaabeldus oleks tehtud vaid kas 568A või siis 568B järgi?
Mis keerutustegur sul seal muutub? Koha vahetavad vaid 10/100 Mbps ühenduse jaoks mõeldud paarid 2 (roosa) ja 3 (roheline). Keerutustegurite erinevus nende kahe paari vahel jääb ikka samaks olenema asukohast. Kas roheline muutub peale pesa roosaks või mitte, sellel pole mingit praktilist tähtsust. Probleem on vaid selles, et nii pole ilus teha, kuna ei vasta standardile.
See on umbes sama kui takso peab olema kollane ja telefoniputka punane, vastupidi lihtsalt ei tohi.
E:
Tähendab asja mõte on selles, et kui sa tahad kahte paari kasutada telefoniliini jaoks, siis teine paar peab olema roosa, roosa ja ainult roosa. Ei tohi olla roheline lihtsalt selle pärast, et peab olema roosa. Ongi kogu tarkus. Paned 568A seina sisse ja hiljem võid sinna külge ühendada kas 2 telefoni või arvuti (mitte mõlemad korraga). Kui on seina sees 568B, siis teist telefoni ühendada ei tohi, kuna juhtmepaari isolatsiooni värv ei sobi, on roosa asemel roheline. Roheline võiks olla kolmanda telefoni jaoks mõeldud paar, mitte aga teise telefoni jaoks mõeldud paar.
viimati muutis kasutaja A.S.; 05 September 2008, 15:07.
Mis keerutustegur sul seal muutub? Koha vahetavad vaid 10/100 Mbps ühenduse jaoks mõeldud paarid 2 (roosa) ja 3 (roheline). Keerutustegurite erinevus nende kahe paari vahel jääb ikka samaks olenema asukohast. Kas roheline muutub peale pesa roosaks või mitte, sellel pole mingit praktilist tähtsust. Probleem on vaid selles, et nii pole ilus teha, kuna ei vasta standardile.
valge-roheline/roheline soonepaar ja valge-oranz/oranz soonepaar on erineva keerutusteguriga ja ma arvasin et üleminek ühelt teisele valmistab mingeid probleeme andmeside kiiruse osas.
Et telefoniga teed andmesidet? Selle kohta ei oska küll midagi rääkida, pole modemit ammu kasutanud. Erinevad keerutused on aga selleks, et paarid üksteist segama ei hakkaks, st. ei oleks läbikostvust.
õigemini siiski ülekostvust
cat5 kaablis keerutis tunda ei anna, vähemalt 100Mbit/s ühenduse puhul. erinevatel tootjatel on ka sama värvi paaride keerutistegur varieeruv, seega sellest küll probleeme ei tohiks tekkida.
aga nt 10 paarises telefoni kaablis ei saand mina esimest paari võrgu jaoks kasutada. toide läks läbi, seega ühendus ise on ok
Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus
Comment