Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

RAM?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    RAM?

    Palju mõjutab RAM mälu olemas olu arvuti kiirust?

    Ja kas kellegil oleks pakkuda mingit ram mälu arutile juurde?

    Soodsalt?Tartus?
    picduell.org

    #2
    Arvutikiirusega ei juhtu midagi Ram ei mõjuta kiirust ültse ainult siis kui rami puudu jääb kui arvutil vaja läheb siis hakkab arvuti kasutama keta mälu ja muutub kohutavalt aeglaseks Aga kui on rami rohkem kui arvuti seda vajab siis arvuti kiiremaks ei muutu üks kahest kui topid sinna juurde ikkagi ei muutu kiiremaks.
    Arvuti tarvitab mälu selleks et programmid töötaks ültse nt arvuti kasutab kogu aeg ära rami nii palju kui windows seda nõuab nii et kui olex arvutis 256 ja windows võtab enda alla nt XP võtab sellest ära 128 ja muidugi kõik teised programmid võtavad ka ära kui progra tööle paned.

    Eelkõige oleneb rami kasutamine arvutis kui palju programmid seda võtavad

    Comment


      #3
      Pmst sõltub kiirus su kõvakettast, prose kiirusest ja ka emmest. kui on mingi vana ront koos vana HDD-ga siis kiirus ikka väga madal, kõvaketas krõbistab jne. Ja kui mälu enam ei jätku siis juhtubki nii nagu masterout kribas. kui HDD on vana ja aeglane siis hakkab töö venima. niiet mälu lisamisest ei pruugi aidata

      Comment


        #4
        1) Kui rammi on liiga vähe
        Masin hakkab siis kasutama madalama kiirusega mälu - kõvaketast. Ja see on ikka tuhandetes kordades aeglasem ja võtab kogu kiiruse maha. Tegelikult hakatakse siis nn swappima, st kirjutatakse mälust hetkel mittevajalik kõvakettale ja sealt vajalik tagasi... ja siis vahetatakse. Igasugune kõvaketas on aeglane. Vanad kõvakettad on eriti aeglased. Eriti just siis, kui ei kasutata (või on masin nii vana, et ei saagi kasutada) mõnda kiiremat andmeedastusviisi, näiteks DMA'd. Seepärast peaksid ka olema alati emaplaadi chipseti draiverid installitud (kuigi ilma nendeta ka kõik töötab) ja DMA režiim sisse lülitatud.
        2) Kui rammi on rohkem kui kasutatakse
        Siis hakkab opsüs ülejäänud ram'i kasutama kettapuhvrina ja seal hoidma veel ka programmide koopiaid. Masin muutub (küll väga-väga minimaalselt aga ikkagi) kiiremaks, sest ei ole vaja koguaeg programmide faile kettalt lugeda (rakendatakse ka nn read-ahead põhimõtet - kui on vaja kettalt ühe faili algust saada, siis loetakse igaks juhuks mällu natu edasi ka juba valmis. Siis ei ole vaja enam hiljem ketta pead hakata liigutama, kui ta on juba mujale liikunud).

        Comment

        Working...
        X