mitte data disk alt vaid (kui nero'ga tegemist), vaid file->burn image
Teade
Collapse
Foorumi reeglid.
Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less
Linux
Collapse
X
-
Originally posted by -kaur-@Mar 6 2005, 13:47
... Kuidas siis see õige kirjutamine oleks, kas data disc või bootable data disk?
Neros kõikide iso'de puhul rippmenüüst:
Recorder -> Burn Image... -> otsid ja valid iso faili -> märgid Finalize CD ja kirjutusmeetodiks Disk-at-once ning põleta.
Kui iso'sid on mitu, siis esimene neist (nr1) sisaldab booti.
Comment
-
Originally posted by -kaur-+Mar 6 2005, 13:34--></div><table border='0' align='center' width='95%' cellpadding='3' cellspacing='1'><tr><td>QUOTE (-kaur- @ Mar 6 2005, 13:34)</td></tr><tr><td id='QUOTE'>Küsin siis kohe juurde et missugune oleks parim variant P4 ehk kiiremale arvutile ja mis oleks parim aeglasele intel celeronile?
Palju see ka mälu võtab?[/b]
rusikareegel on see, et sama põlvkonna (samal ajal välja tulnud) distrodes suurt kiirusevahet ei ole.
kõik tänapäevased distrod on parajad ressursiõgardid. 1GHz+ protsessor, vähemalt 256Mb mälu ja kiire vint vajalik. alla selle muutub närvesöövalt aeglaseks.
miskile vanemale celeronile on mõistlik panna redhat 7.3 või debian. viimane vajab häälestamiseks varasemat kogemust ja esimese distrona ei soovita.
Originally posted by -kaur-@Mar 6 2005, 13:34
Kus muidu see konsultandi esindus vms asub?
<!--QuoteBegin--kaur-@Mar 6 2005, 13:34
Kas on võimalus ka ise järgi tulla? ja maksta sularahas?[/quote]
võimalus on ise järgi tulla ja maksta sularahas, aga helistad 5039624 ja lepid ise aja (ja koha) kokku. resideerume pirita-kosel aga liigume ka linnas.GSM: 5039624
Comment
-
Tavaliselt saab BIOS-isse arvuti käivitamisel, siis kui algkuva ees on ja taguda (loe: vajutada) DEL klahvi. ja siis valid Advanced BIOS Features ja peaksid nägema:
First, second ja third Boot Device ja siis valid sealt First-iks CDROM. peakski olema kohe cdrom seal kirjas ja siis esc ja valid Save and exit setup bios esilehel.
PILDIKESI
Comment
-
Originally posted by Elektrik@Mar 7 2005, 21:29
Kuna mulle Linux ei meeldi, siis ma ple teda kunagi uurinud ega huvi tundnud ta vastu, seetõttu ma ei tea kas seda saab käivitada nagu Windowsit et tipid käsureale win ja käivitub Windows. Kas see ka linuxi puhul nii on seda küsi linuxi gurudelt.
mitte kedagi (peale sinu enda) ei huvita, kas sulle linux meeldib või mitte. selle lause informatsioonisisaldus on null.
see, et sa teed järeldusi, ilma et sa oleks kunagi teemat uurinud või huvi tundnud, pole ka just eriline tarkusenäitaja.
kolmandaks, mille käsureale "win" tippides too käivituma peaks? toksisin linuxi käsureale "win", vastuseks tuli "-bash: win: command not found".
kui sa pead silmas windows 95/98-t või 3.1-te, siis jah, vanasti sai tõesti dos-i promptist windowse käima lasta. aga see oli ju millaski eelmisel sajandil...
mul oli juba 10 aastat tagasi kasutusel winNT, sellejärel 2000, siis XP ning kõik nad käivituvad oma bootloaderist. mingit shelli, kustkohast "win" öelda, lihtsalt ei ole.
sama jutt kehtib kõigi tänapäevaste pc-opsüsteemide kohta. ahjaa, novell tõmmati ka vanasti dos-i promptist käima. aga seegi ca 10a tagasi.
järgmine kord võiks mõelda, enne, kui hakkad jama ajama.
vtl, moderaator.GSM: 5039624
Comment
-
Originally posted by -kaur-@Mar 7 2005, 20:42
Nii sain selle tehtud aga kui panen install siis teeb asjad lõpuni ja arvuti teeb restardi ja läheb uuesti samasse kohta et kliki kas tahad installida seda või mitte.
Ja kui bioses uuesti c ketta esimeseks panna mille pealt buudib siis läheb win 98 tööle.kui panedki mööda, siis googlis ingi küllaga, kuidas wini defineerida conf faili. Ole mureta, küll hakkama saad
Lilot minu arvates kergem confida ja sinna asju juurde panna, grubiga tsipa keerulisem aga kui juba alguses kõik õnnestub, siis Grub ilusam lihtsalt :
Kuna varsti tahaks selle arvuti täitsa tühjaks ka lasta oleks vaja teha c-format.
Kuna seda pole ennem kunagi vaja läinud siis ehk keegi õpetab ka seda tegema?
Kui pole, siis ronid win98'sse ja paned et restart in MS-DOS vms .. ei mäleta täpselt kuidas see kiri seal oli aga jah, tuleb samuti käsurida. Ronid cd käsuga juurikasse ehk siis seni kuni C:\ asud ja kirjutad sama käsu. Kombes.
Partitsioneerimine käib käsuga FDISK, kui inglise keelt oskad, siis suht lihtne kasutada.
Linuski installi tehes peaks partitsioneerimine isegi nö graafiline olema ja lihtne kasutada.
HINT: Linuskiga partitsioneerimisel jälgi et cylinders ei kattuks omavahel, muidu paneb kernel pillid kotti enne kui jõuab LILO või GRUBI käima lükata, st et paraja sta sees ja maru raske taastada algajale aga tehtav
EDU ja loodan et miski osa tekstist ikka arusaadav onTeised parandage/lihtsustage!
-
Comment
-
Mandrake lehel on ju installeerimise juhis olemas.
Uuri seda natuke..
Mandrake 10.0 Dokumentatsioon
See manual peaks ühilduma ka 10.1 versiooniga.
Comment
-
kolm partitsiooni on vajaWindoozale FAT32, Linuxile razor või ext2 (esimene parem) JA swap (soovitatakse topelt RAM väärtusest aga piisab kui samaväärne ning mitte üle 512Mb)
Partitsioone teed asjaga milel nimi FDISK command promtis ehk käsureal. ühe formaadid pärast FAT12/16/32 (nii nagu endal soovi) ja teised 2 formaadid linuski installi ajal, kindlasti on võimalus olemas.
Kui suur sul HDD on üldse?
EDIT: SuSe on oma lihtsuse, töökindluse ja toega ennast tõestanud minule. Nendes masinates kus fedora core, mandrake tahtsid mingeid ulmelisi pakikesi et läpakat liigutada ja üldse tööle panna! siis Suse ja SlackWare olid kaks asja, mis väga kenasti peale läksid ja ilma suuremate muredeta ka tööle (Slacki ei soovitaks esimeseks asjaks loomulikult)-
Comment
Comment