Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Kuidas ruuterit seadistada?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Kuidas ruuterit seadistada?

    Et, kui on uus ruuter, ja kui seda paigaldama hakata, kas siis peab ruuteris ka mingeid seadeid panema, või ainult juhtmed järgi ja töötab?
    Kui siis kuidas ruuterit seadistada?

    #2
    Ruuterile pead sisse tõksima oma interneti sissehelistamiseks vajamineva kasutajatunnuse ja parooli. Ka teatud IP aadressid tuleb paika panna.

    Tavaliselt on ruuteritel installiplaat ja kasutusjuhend kaasas, mis teevad elu lihtsamaks.
    Kevad- Till tõuseb ja hernes tahab keppi

    Comment


      #3
      äämh..
      kust ma need IP aadressid võtma peaksin?

      Comment


        #4
        vaata, manualis kirjas. Trendnet ruuteritele olel kirjutanud 192.168.1.1 192.168.1.2 jne.

        Igatahes manualiga asi lihtsam. Mis firma ruuter muidu on?
        Kevad- Till tõuseb ja hernes tahab keppi

        Comment


          #5
          Hetkel ei tea, kuna üks inimene kutsus külla, seda seadistama, eks homme näeb, aga kui vaja võin ka kohe järele küsida, mis firma oma on ja mis marki...

          Comment


            #6
            Sõltub ruuterist ja sinu ühendusest.
            Kui
            1) elioni ADSL,
            siis pead ruuteri konfi lehele minema ja määrama ühenduse tüübiks PPPoE ja sisestama selle kasutajatunnuse ja parooli. Ülejäänud asjad peaksid paigas olema.
            2) starmani kaabelvõrk
            siis ei ole seadistada tavaliselt midagi vaja. Mõnel juhul pead valima, et väline ühendus on dünaamilise ip-ga, mõnel juhul tuleb näidata, et pppoe'd ei kasuta.

            Üldiselt on ikkagi hea mõte korraks minna sinna seadistuse lehele ja vähemalt parool ära muuta. Muidu võib keegi teine selle sinu eest ära muuta

            Seadistamine käib nii, et ühendad sisevõrgu arvuti(d) ära ja siis lähed ühega nendest arvutitest teatud aadressile. Tavaliselt siis kas 192.168.0.1, 192.168.1.1 või 192.168.1.254. Kasuta oma lemmikbrauserit, kas siis internet explorer või mozilla või misiganes.

            Comment


              #7
              Jätkusk digitali jutule ütlen ka et: Selle arvuti ip ja ruuteri ip ei tohi ühtida, muidu viskab pange.

              IP-d saab chekkida sedasi:

              Võtad "Start", sealt edasi "Run", Siis trüki sinna "cmd" (Windows XP puhul) või "command" (Win. 2K, 98SE, 98, 95, 3.11). Siis, uuesti avanenud aknkase trüki "ipconfig" ja voila, ongi olemas.


              EDIT: Ruuteri seadistamis lehele peaksid sisse saama selle aadressiga mis on "Default Gateway" taga kirjas. http://192.168.1.254
              Ütle kui midagi segast jäi.


              Ahjaa, tavaliselt kui veebribrauseri kaudu siseneda (ise olen tavaliselt Mozillat kasutanud sest see liikus kõige kiiremini) siis ta tavaliselt küsib kasutajanime ja salasõna, kui keegi seda "timminud" ei ole siis ära trüki sinna midagi sisse vaid vajuta lihtsalt "OK".
              Kevad- Till tõuseb ja hernes tahab keppi

              Comment


                #8
                IP-dega on põhimõte järnmine:
                WAN ehk välisvõrgu poolne osa on kodukasutajal enamasti dünaamiline PPPoE kasutajanime ja parooliga; kui oled osa mingist suuremast lokaalvõrgust, siis saad sobiva IP võrguhaldaja käest. Sel puhul tuleks tegelikult ka marsruutimis tabelid paika panna.
                LAN ehk sisevõrgu poolne osa peaks ruuteril ja igal masinal olema 192.168.1.x (täpselt sellised numbrid pole küll kohustuslikud) mis eeldab mask-i 255.255.255.0 . Näiteks olgu ruuteril x=1 nagu default-is ja masinatel kasvõi järjest 2, 3 jne.
                Kui ruuteril on DHCP funktsioon, siis on seda uute arvutite lisamiseks mugavam kasutada, määrates nendele dünaamilise IP, mille nad saavad sisevõrku ühendamisel ruuteri käest automaatselt. Küll aga peaks nn. peamasin olema kindlaks määratud IP-ga.
                Kui on tegemist WiFi ruuteriga, siis tuleb asja kriitilisemalt suhtuda ja turvalisusele rohkem tähelepanu pöörata, sest seda võrku kuuleb ka naaber

                Comment


                  #9
                  D-link DI-514 2.4ghz
                  Selline siis, ja ühenduseks on siis adsl

                  Comment


                    #10
                    Mul polnud kah aimugi, kuidas ruuterit ühendada... Aga ühendasin proovi pärast ära ja oligi olemas.... täitsa töötab ;P Aga mis asi seal se T.conection on... ja seal on veel min gi port (BNC) Kas nii saab miskit serverit teha??? Kui raske on ültse omast vanast arvutist serverit teha...?

                    Comment


                      #11
                      bnc pesa on tavaliselt see nn thin ethernet. Krutid iga bnc pesa külge bnc t-kujulise jaguri ja siis kõik seadmed ühte pikka jorusse kokku, mõlemasse liini otsa 50oomi terminaatorid otsa. Suht aegunud lahendus - suvaline masin võis kogu võrgu maha lasta ja suvaline katkenud ühendus pani kogu liini seisma. aeglane oli ka-10mbit/sek. Samas polnud jälle hub'i vaja, kunagi 5 aastat tagasi maksid huubid jubedat raha ja svitsid kordades rohkem.
                      serverit võid alati kuhugi püsti panna. Kui sul on avalik ip ja lahtised pordid, siis miks mitte panna ühte arvutisse server jooksma ja siis ruutida ruutrist vastava sisevõrgu masina ip-le. Hea oleks see sisevõrgu masin panna kindlale ip-le, selleks vaata, mis ip-sid su ruuter annab välja ja pane see masin kuhugi sinna, mida ruuter ei annaks välja[et ruuter pärast mõnd teist masinat samale aadressile ei paneks], kuid mis ikkagi oleks samas seerias [st muuta võid ainult viimast numbrit, kui netmask on 255.255.255.0]. Siis ruudid välisvõrgu ip-lt sisevõrku vastava pordi, mida sul vaja läheb, näiteks veebiserveril tcp 80 jne. ftp-ga on natu keerulisem - active mode's töötab tcp port 21, kuid passive mode's on vaja veel lisaks mingi seeria udp porte suunata ja siis ftp server konfata just neid kasutama.

                      Comment


                        #12
                        ühe juhendi panin netti lugemiseks

                        router


                        ehk aitab see

                        Comment

                        Working...
                        X