Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Internet mitmeks

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Internet mitmeks

    on olaan võtta korterisse internett ja tahaks teada mida teha peale modemit selle lan kaabliga et sada internett kahe arvuti vahele jagatud.Kas hub,ruuter või switch???Olen algaja ja ei jaga eriti matsu.Kas keegi teeks skeemi vms..



    Ette tänades!!
    JUnnike

    Kirjavead!!!!!!!!& #33; B-)

    #2
    switch

    Comment


      #3
      Elioni ADSL-ga switch ei tööta, ruuter peab olema....

      Comment


        #4
        Teaga, kuidas see ruuteriga Elioni ühenduse jagamine käib. Nii ka ju ometi ei käi, et pistad ainult juhtmed taha ja valmis. Ruuterit tuleb vist ikka konfida enne, mis tavalisele inimesele päris keeruline. Ja kas Siis konfimise käigus kirjutatakse ADSL-i kasutajanimi ja pass ka ruuterisse sisse või, et ruuter ise logib ennast sisse ja teisest ruuteri otsast tuleb juba tavaline LAN välja?

        Siin mõned selle kohapealt päris targad inimesed koos, oleks tore, kui keegi teoreetilise kokkuvõtte siia kirjutaks, kuidas Elioni ADSL-i jagamine ruuteriga käib. kindlasti peale minu veel teisedki loeks huviga.

        Comment


          #5
          lihtsam oleks panna teine võrgukaart arvutile ja siis yhendused sillata(bridged).

          Comment


            #6
            Äkki on asi selles et ruuteril pole palutud kloonida algse arvuti MAC-aadressi? Vähemalt Starman saadab vale MACiga masinad kuu peale (nii 1h vältel, siis leebub ja võtab omaks). Kui ruuteril lubada masina MACi simuleerida (clone this PC's MAC address vms), läheb kenasti käima.
            - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
            - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

            Comment


              #7
              mac'idest niipalju:
              starman jms asjad hoiavad mac-aadressit niikaua meeles, kuni modemile restart tehakse... siis jaam laseb lahti ja võtab jälle esimese mac-aadressi, millelt pakett võrku tuleb.
              elion jms ei kontrolli mac-aadresse. seal on see pppoe teema, kus mac-aadressid ei puutu üldse asjasse. põhimõtteliselt on seal ühe teise etherneti protokolli peal (st mitte IP) pppoe ühendus nende serverisse ja selle sees siis liigub alles IP.

              switchiga saad ainult siis jagada, kui igal masinal on oma ip. elioni värgis ei liigugi ip liiklus selle etherneti sees, starmani puhul on sul ainult üks ip.
              Põhimõtteliselt on võimalik küll mõlemal juhul nii, et switch on vahel ja üks arvuti teeb maskeraadi ja siis saadetakse teiste masinate liiklus mõnda muud ip seeriat pidi sinna arvutisse ja sealt alles isp'le edasi. Kuid see ei oleks ilus lahendus. Korralik lahendus eeldab ruutrit, mis on siis juba kolmanda kihi seade. Tema siis lõpetab elioni puhul ka pppoe tunneli ära, starmani puhul võtab lihtsalt ip liiklust ühest pordist, teeb maskeraadi ja suhtleb sisevõrguga... sisevõrku switchid juba niipalju purke kui vaja.

              Comment


                #8
                Ega enam 1990-te algus ei ole, et internetti switchiga jagatakse

                Võta ikka ruuter, ilma ei saa. Ruuteriga tuleb kaasa ka käsiraamat, viie lehekülje peal on puust ja punaselt konfimine ette näidatud, pead ainult oma võrguühenduse lepingut ja parameetreid käepärast hoidma. Ka blondid on hakkama saanud.
                If you think education is expensive, try ignorance.

                Comment


                  #9
                  Mul on veidi OT küsimus, millele lahendus kulub aga ilmselt ka teema algatajale ära.

                  Nimelt, kui juhtub olema voolukatkestus, kasvõi pool sekundit, käivituvad nii ADSL(-modem?) kui ka ruuter koheselt, kuid selgub, et võrguühendust nad niiviisi taastada ei suuda. Vajalik oleks, et modem saaks käima, selleks kulub ca 10...15s, ja alles siis tuleks ruuter sisse lülitada.

                  Kuidas teha see viivitusega ruuteri toide kõige lihtsamate vahenditega? Viivitus oleks võimalik teha nii enne või pärast toiteplokki.

                  Muidugi oleks ka lahenduseks kasutada UPS-i, aga nt pikema voolukatkestuse korral lülituvad mõlemad seadmed ikka samaaegselt sisse.

                  Comment


                    #10
                    mul on staarmann ja rääkige natuke lihtsamas keeles ei saa aru

                    Comment


                      #11
                      Näiteks SMC ruuterile sobivad Starmanis sellised setingud.

                      Comment


                        #12
                        OK, seebikarpide "konfimisega" tuleb ilmselt tõesti igaüks toime, aga kui on ikka mingi "päris" ruuter, näiteks mingi Cisco, mida ikka terminaliga konfida tuleb, kuidas siis asi käib? Kas igat ruuterit üldse saab kasutada Elioni või Starmani jagamiseks?

                        Ja kas keegi seletaks, mis vahe on switch'il ja hub'il?

                        Comment


                          #13
                          vähemalt Elioni puhul lihtsaim ADSLmodem-ruuter osta, yhes karbis seade oskab ka peale voolukatkestust öigesti yles töusta. yks kord konffimist ja pärast lisa switche ja arvuteid palju tahad ja kuidas tahad.

                          Comment


                            #14
                            switch on "tark hub", suudab tegeleda mitme paketiga korraga ja ka kiirusi porthaaval sättida. hub on tsipa lollim, kiiruse valib tervele võrgule sama(st kõige kiirema mida KÕIK seadmed suudavad edastada) ja tegeleb max 1 paketiga korraga.

                            endal ka kodus starmani ühendus ja jagama pandud linksys'i ruuter, ainuke seadistamine mis vaja teha on wirelessi osa, ilma ülejäänut näppimatta töötab ilusti.

                            Comment


                              #15
                              Originally posted by irx@Jan 28 2006, 17:26
                              ... endal ka kodus starmani ühendus ja jagama pandud linksys'i ruuter, ainuke seadistamine mis vaja teha on wirelessi osa, ilma ülejäänut näppimatta töötab ilusti.
                              Kasutamata pordid vist ikka ise lukku ei lähe, aga netti saab muidugi nii ka.

                              Comment

                              Working...
                              X