Kui see on Sinu esimene külastus, siis tutvu
palun korduma kippuvate küsimustega klikates selleks ülal asetseval lingil. Enne uue postituse lisamist pead Sa registreeruma.
Postituste lugemiseks vali meelepärane foorum allpool olevast nimekirjast.
Teade
Collapse
Foorumi reeglid.
Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
Jah kahjuks nõutakse küll , teised proged on vist lubatud, kuid siis on tarvilik oma isiklik laptop, millega oma töö õppejõule ette näidata, mul seda pole.
DixiCad tundus mulle esimesel kokkupuutel väga ebakasutussõbralik ja halb, aga midagi üle ei jää, kuidagi tuleb hakkama saada.
Praegu kodus kasutan sellist proge: Digital Works 3.04- see igaljuhul lihtne ja arusaadav.
jan-i antud Dixicad on nüüd arvutis, kuid mismoodi see xp all tööle saada?
kunagi mul õnnestus ta siiski xp peal käima saada. XP oli siis uus asi, SP'dgi veel polnud. Sellest oli tol ajal netis kolm varianti, üks neist siis läks pärast mõningast konffimist tööle. See variant rippus kuskil zones kellegi materjalide leheküljel. Ametlikus (?) veebis olev versioon ka ei töötanud. Kahjuks midagi täpsemat enam ei mäleta...
Kas mitte dixi ei olnud ka üks neist programmidest, mille windowsi all tehtud failid ei olnud sealse solarise versiooniga enam üldse mitte ühilduvad?
Seda küll, dixi failid ei ühildu solarise omadega, aga windowsi all peaks see proge enam-vähem samasugune välja nägema ja ma tahangi sellega kodus tutvuda, et saaksin seal labori tunnis oma töö ära tehtud.
dosi emulaatoriga õnnestus see lõpuks installida, aga dossiga kokkupuuted vähe olnud, kuidas programm käivitada?
Start menu > Run > cmd.exe
cd "kataloog\kus\dixicad\on"
dixicad.exe (võib-olla on mõni muu nimetus ka asjal, aga .exe või .bat või .com-lõpuga failist ta käima läheb).
If you think education is expensive, try ignorance.
Peale installi tekkis kaust CAESYS, selle all CAE.batch, seal tuli notebad-iga muuta "DIXIM FLASH" "BIN\DIXIM FLASH" -ks nüüd siis olukord selline, et DOSBOX käivitab selle CAE ja siis näitab veel paar rida ja arvatavasti jookseb kokku ning läheb kinni.
installisin uuesti, võtis pildi ette, proge aken on küll väike, hiir kaa liigub, kuid midagi selles programmis peale EXIT nupu ei toimi, HELP aken tuleb kaa ette, kuid sisu pole(all kiri "cant open..."). mida sellega veel teha tuleks?
Seal on 2 asja: SETPATH ja SETGRAPH, mõlemad sai käivitatud enne proge käivitamist, viimasega sai pildi natuke suuremaks käsuga SETGRAPH VGA, SETPATH tekitas uue faili AUTOEXEC
Tulemus siis, et proge võtab pildi ette, töötavad nupud exit ja help(avaneb uus aken, kuid selle sisu ta ei suuda avada), see hiire moodi asi kaa liigub, design nime saab ka kirjutada, aga rohkem midagi ei toimi.
Nüüd mõtted otsas, mida edasi teha?
Äsja sai just sama asjaga tegeletud (Arvutid I + II) ja pärast mõningat jamamist saatsin DOSi põhise dixi *khm*, kuna klaviatuuri ei suutnud ma sellel käima saada. Pilt + hiire veel enamvähem jooksis.
Võtsin teise alternatiivi. xp masinasse vabavaraline Cygwin, mis tekitab X-serveri keskkonna. Igaks petteks täisrestart (w2 puhul oli vajalik). Seejärel käivitad cygwini konsooli, sealt lased x-serveri käima ning võtad ssh-ga ühenduse ttü masinasse (samad parooli/kasutajanime kombinatsioonid, millega ka tööjaamadesse pääsed), lubad ühendusel X-forwardingu (kindlasti pane pakkimine peale), seejärel ühendad edasi ssh-ga mõnda sunniku tööjaama (nende nimesid vaata tööjaamade logimisekraanil), lähed vajalikku kataloogi ja lased dxi käima :lol:
Probleeme oli ainult graafilise signaali joonestamiseks (graph stim... oli vist nimeks), mis üle võrgu ei tahtnud üldse pilti ette võtta
Selle vastu aitas signaali nimede varane paikapanek, sisendite mahajoonestamine ja salvestamine. Hiljem tuli ainult vaadata, et skeemile satuksid samanimelised signaalid.
Lihtne ja loogiline :P
Asja eelised on võimalus kodus vabast ajast, pingevabalt (õllekõrvaseks ) kogu labor ära teha ja vajadusel kasvõi failid kokku pakkida ning õppejõule saata.
Puudusteks on asja uimasus. Kogu töötlus toimib TTÜ arvutiklassis olevas tööjaamas ja kohalikku masinasse edastatakse ainult pilt, mis pole eriti optimeeritud selleks (X-i protokoll, kuskil 80-ndate keskel välja töötatud nagu ühes Arvutikasutajas väideti), samuti nõuab krüpteeritud kanal omajagu ressurssi.
Soovitaks vähemalt 1MB ühendust (512K ajab ka tegelikult asja ära) ning samaaegselt midagi muud kuskilt sikutada või netiraadio striimi kuulata pole soovitav
Comment