Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Elisa internet 5 (Küsimused)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Elisa internet 5 (Küsimused)

    http://www.elisa.ee/client?id=1733&cid=5323&s=read

    1)Kas tasub võtta? (on vaja just failide sikutamiseks, ei mõtle piraati <_< )
    2)Seal pakutakse lisateenust avatud pordid ja staatiline ip vms, mis see on ning milleks vajalik, kas tasub võtta?
    3) On vaja netti jagada kahe arvutiga, kas see tõesti maksab 100.- nagu seal liitumistasus kirjas on?
    4)Kui raske see neti jagamine on? (seadistamine jms)

    Ette tänades. . .

    #2
    Seal arutatakse ka sellest: http://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=253825
    Ise arvan nii, et kui enda arvutist serverit ei taha teha, pole staatiline IP oluline. 113 port on niikuinii lahti, &#39;tavaliseks&#39; sikutamiseks kõlbab seegi.

    Comment


      #3
      Kui ise oma ruutri paned, siis ei maksa neti jagamine midagi. Kuid ruutri hind on ikka kordades suurem kui see 100.-. Vahe on lihtsalt selles, et ühel juhul pannakse odavam modem, teisel juhul modem, mis oskab ruuter ka ise olla. Tavalisele modemile saab teise ruutri veel sappa juurde panna kui vaja. Kui väga puust ja punaselt väljendada, siis ruuter on see mis paljude arvutite võrgupöördumised üheks liidab. Tavaliselt on ruutri enda küljes 4 porti, kuid toetatakse kuni 253 klienti (256-subneti aadress"0" - ruutri aadress - broadcasti aadress "255"). Et rohkem panna saaks, siis võid alati laduda juurde svitse, millega lihtsalt füüsiliselt paljundad porte.
      avatud pordid tähendab seda, et mitte ainult ei saa sina netiga ühendust vaid nett ka sinuga. Suletud pordid tähendab seda, et läbi lastakse ainult sinu päringute vastused sinu suunas tagasi, avatud portidega saab ka sinu poole päringuid saata. Seega kui avatud pordid, siis saad näiteks oma serveri püsti panna, ftp, www või mida iganes.
      Staatiline IP tähendab seda, et su aadress internetis on püsiv ja seega on võimalik panna sinna otsa näiteks DNS server vms asi. Üldjuhul ei ole seda vaja, sest ka dünaamilisele ip-le saab DNS nime registreerida mõne dünaamilise dns&#39;i provaideri juures ja kui vaja siis oma päris DNS nime lihtsalt CNAME direktiiviga sinna suunata.
      Traadiga neti jagamine on enam-vähem juhtme sisse pistmine. Traadita neti jagamisel TULEKS kindlasti seadistada ära mingisugune krüpteering, et igasugu võõrad ei saaks maja eest sinu võrku kasutada.

      Comment

      Working...
      X