Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

AVRprogremis soft linuxis.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    AVRprogremis soft linuxis.

    Tervist. mõtlesin siis üle minna linuxi pärusmaale ja tõmbasin oma masinale Ubuntu peale.

    Kuna on aga tulemas suvi ja lauaarvuti koos windowsiga jääb kaugele linna, siis tekkis küsimus, kas ka linuxile on mingeid huvitavaid programmeerimis programme C keelele. otsiks midagi, millel oleks ka mingi GUI, mitte ei jääks terminali siseseks. samuti ostiks ka siis selda, mis selle asja hexist ilusti binaari teeb ja selle AVR'ile saadaks (nagu ponyprog).

    Tänud ette abi eest.


    #2
    Vs: AVRprogremis soft linuxis.

    ponyst peaks ka linuxi versioon olema, isegi source on vaba.
    samuti avr-gcc on just linuxilt pärit. Kompileerimine käib klassikaliselt makefaili kaudu; editeerimiseks kasuta mistahes programmi; kompileerimiseks shellis make. Põhimõtteliselt on command-line flashereid ka, siis saab isegi command-line shellist üks käsuga flashida.
    Kuna shell on üks tänuväärne asi ja linuxis on ta piisavalt mugavaks tehtud (tab'iga completion, üles-alla nooltega eelmine-järgmine käsk jne jne) ja see on väga kergelt skriptitav, siis ise küll pooldan käsurealt kompileerimise ja kõige muu käivitamist.

    Comment


      #3
      Vs: AVRprogremis soft linuxis.

      Mina kasutan "GUI"-na SciTE-t... tegemist on siis lihtsalt tekstiredaktoriga, mis teeb koodi värviliseks. Terminali ei tasu karta -- kompileerimiseks läheb tarvis ainult käsku "gcc -Wall -o väljundfailinimi sisendfailidenimed"

      PS. ärge pahandage kui ma teemast mööda panin

      Comment


        #4
        Vs: AVRprogremis soft linuxis.

        ok tänud abi eest. installin uue linuxi peale, ja hakkan kohe asja uurima. tuleb makefile creatimine siis ära õppida...(ja gcc C keel codevisioni asemel)

        Comment


          #5
          Vs: AVRprogremis soft linuxis.

          üldiselt tasub brausida avrfreaksi lehel ja kuskilt juhuslikust gcc projektist endale makefile kloonida... edasi läheb lihtsalt...
          kompileerimise põhimõte on see, et on utiliit nimega make, mis loeb jooksvas kaustas olevat faili makefile ja vastavalt selle sees olevale toimetab. Saab teha erinevaid käskusid talle; asi on natuke edasi arendatud shelli skript (windowsis bat-fail) analoog.

          Comment


            #6
            Vs: AVRprogremis soft linuxis.

            Siit võib uurida üht puust ja punaselt ette tehtud näidet:

            http://www.linuxfocus.org/English/No...ticle352.shtml

            Comment

            Working...
            X