Kui see on Sinu esimene külastus, siis tutvu
palun korduma kippuvate küsimustega klikates selleks ülal asetseval lingil. Enne uue postituse lisamist pead Sa registreeruma.
Postituste lugemiseks vali meelepärane foorum allpool olevast nimekirjast.
Teade
Collapse
Foorumi reeglid.
Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
kokkuvõtteks kas:
1. loobud 64bitisest windoosast
2. vahetad välja printeri
3. leiad mingi lahenduse, kuidas teise arvuti omaniku hõivatust vähendada, et Sinu printimised ei segaks.
PS. [ot]see andmete liikumine jäi mulle arusaamatuks.. selleks, et 64 bit süsteemist mingit kasu oleks, peaks nagu ka rakendusprogrammid seda arhitektuuri toetama.. paraku (just spetsiifilisemaid) neid nagu pole..
Tagasi minnes sai ühe masinaga ka natike rohkem ressursse nõutatud: photoshop, Corel 11, erinevad filmitöötluse jupatsid (nii tasutud kui tasuta)
asjad kas ei töötanud normaalselt või töötasid sama jõudsalt.
aga.. see polegi SInu puhul oluline[/ot]
arvatavasti lasen siis ise softi valmis, mis siit arvutist võtab prinditava faili. laseb PDF'i või doci vmt, laseb selle LANis sinna masinasse, seal see tagataustal hetkeks avatakse (kui vaja) ja lastakse printerisse.
Oeh, palju juttu OS-i bitilisusest ja ühe eelistest teise ees.
Vastik probleem on see, et HP 1020 on ka üks "winprinterite" esindaja. Tegu on siis (suuresti tehislikult) odava printeriga, millel enda sisemine protsessor ja tarkvara on üpris minimalistlik. Põhitöö tehakse ära windowsi draiveris, printerile saadetakse peaaegu et bittraster. Fonte (tähti) ega muud sellist intelligentsust seda sorti printer ei tunne. Samasse "win*" kategooriasse läksid omal ajal ka "winmodemid", kus kogu protokollistik ja veaparandused tehti valmis Windowsi draiveris.
Kui HP pole 64 bitise windowsi jaoks draiverit veel valmis treinud (kasvõi 64bit windowsi vähese leviku tõttu), on lihtsaimaks alternatiiviks muretseda printer, mis oskab PCL vms printerikeelt, ühesõnaga korralik, mitte "äranuditud" rauaga odav winprinter. Tihtipeale käib suvaline "tõsine" printer edukalt mingi muu printeri draiveriga, HP Laserjet II / III draiverid on selline suhteliselt levinud variant. Winprinterite puhul see HP LJ II /III jutt muidugi ei kehti.
Teine alternatiiv on pisut keerulisem, aga kui väga vaja, siis teostatav. Nimelt panna püsti eraldi mingi linuxiga server (hea variant, kui asutuses selline juba olemas) ja HP enda hpijs komplektis on HP 1020 toetatud printerite nimekirjas. Sealt annab edasi aretada nii, et windowsi jaoks esitatakse mingit Postscripti printerit (Apple Laserwriter) . Reaalse konverteerimise Postscript -> HP 1020 teostab sellisel juhul linuxipurk läbi ghostscripti ja hpijs-i.
nägin ise ka seda lehelõiku paar päeva tagasi. tundub, et tuleb oma draiveri/softi kirjutamisega pihta hakata... oueh... masendav on IT vallas olla edasijõudnute rinnas, mitte 3 aastat vana tehnika kallal...
Comment