Nimelt plaanis lähitulevikus laptop enesele soetada,aga oleks tarvis teada,et kas läpparitele selliseid wifi kaarte ka müüakse,kuhu saab välisantenni järele ühendada.Ja kas need kaardid püüavad ikka sama hästi signaali,kui tavalised lauaarvuti omad.Nimelt pole signaal kuigi tugev,nii paarkümmend protsenti.
Teade
Collapse
Foorumi reeglid.
Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less
läpparile väline wifi antenn..
Collapse
X
-
Re: Vs: läpparile väline wifi antenn..
Aga huvitav kas keegi on läpakale (Kui garantii möödas) vastava antennipistiku külge monteerind?
Comment
-
Vs: läpparile väline wifi antenn..
olenevalt raalist, ei pruugi see lisamine üldse keeruline olla, sest tihtipeale ei ole läpparitel wifi integreeritud ja asub mini-pci pesas(arvuti allpool asuvad kruviga kinnituvad kaaned: RAM, mini-PCI). seal siis sellel kaardil pistikupesad küljes.
IBM toodangul on kaks antenni ekraani servas ja sellele lisaanteni ilmselt vaja ei ole, kuna ta levib pigem paremini, kui suvaline lauaarvuti wifi.
antenn(id) asuvad peaaegu kõigil ekraani servas ja sinna saab siis vajaliku pistiku ka tekitada. ekraan käib üldiselt lihtsamini lahti, kui raal ise ja pildi servas on ka ilmselt tiba rohkem ruumi pistikule.
uue masinaga väga ei soovitaks, sest garantii vaevlt seda heaks kiidab.
Comment
-
Vs: läpparile väline wifi antenn..
kaardid on inegreeritud või siis mini-PCI-s. pm vahet ei ole, igal juhul käib antenn juhtme ja pistikuga plaadi/kaardi külge. antenn(id) asuvad ekraani servades või äärmisel juhul klaviatuuri servas. emaplaadile pole mõtet ju antenni integreerida, sest sealt ei leviks see nagunii mitte kuhugi.
Comment
-
Vs: läpparile väline wifi antenn..
Ma siin veits trügin teemasse aga kui palju siis abi on sellest välisest antennist ???
tõõstab efektiivsust tunduvalt .... või kuidas on ? Ja teiseks ise avastasin et wifi kaardi küljes vaba pesa, kus kõrval kirjutatud aux...kas see siis väliseantenni jaoks, ma eeldan. Ning üleüldse mis wifi antennid sinna sobivad ?
Comment
-
Vs: läpparile väline wifi antenn..
suvalised wifi antennid... kõigepealt ühendad sinna kaardi külge nn pigtail'i, mis on üleminek peenikese kaabliga sobivale pesale (r-sma, n vms) ja siis sealt juba jämeda kaabliga antennini. Muidugi peab olema õige lainetakistusega kaablid, pistikud, antennid jms või kuskil üleminekud.
Muidugi tuleb arvestada eestis olevate seaduste piirangutega saatevõimsusele ehk mida vingem antenn, seda rohkem pead saatevõimsust alla keerama, et antennist liiga palju välja ei tuleks... või muidu võid sideameti külla saada. Suurema antenni mõte on just parem vastuvõtt ja kui teisel pool ka korralik antenn on, siis ongi side parem. Seaduse piires annab korralike antennidega ilma mingite probleemideta mitmekilomeetriseid linke teha.
Comment
-
Vs: läpparile väline wifi antenn..
sisemist ei pea lahti ühendama, kui sul on olemas vaba pesa, sest kaart ise kontrollib pidevalt antennidest tulevat signaalitugevust ja link töötab tugevama signaaliga antennipordi kaugu.
kui just mingit ulmeantenni ei kasuta, siis pole seda saatevõimsust mõtet torkima hakata, sest kaablisse kaob ka omajagu ja nt paneelantenni võimendusega peaksid piirangute sisse ära mahtuma küll.
saatevõimsuse muutmiseks kasutatakse enamasti tarkvaralisi lahendusi.
Comment
Comment