nimelt kodus siis 2 arvutit, ja ainult ühes on nett, mida teha et mõlemas arvutis oleks nett. Mis lahendusi välja pakute
Teade
Collapse
Foorumi reeglid.
Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less
interneti jagamine
Collapse
X
-
nimelt kodus siis 2 arvutit, ja ainult ühes on nett, mida teha et mõlemas arvutis oleks nett. Mis lahendusi välja pakute
http://www.hot.ee/nuhk/adsl
Puudus: nurgas seisab üks ront, mis tasahilju vuhiseb.
Aga võib osta ka ruuteri, vaikne, mitme pordiga, tulemüüriga, hind ca 700-800 kr. Kahjuks ei tea, kas see võimaldab teise PC-ga internetti kui esimese PC toide on seinast väljas.
Loodetavasti pole sul telefoniliiniga ühendust.
Comment
-
tegelikult peaks saama seda asja ajada vääga kihtsalt.
1. arvut, kuhu jookseb võrk sisse, peab omama veel üht LAN väljundit ja käivitatud PROXY't. NÄITEX see: http://www.analogx.com/contents/download/n...twork/proxy.htm
2.arvut peab omama LAN väljundit ja ühendust eelmisega
aastaid tagasi kasutasin ise sama varianti
JA OLIGI KOGU KEEMIA
Comment
-
ise kah sellist ühendust teinud: yhele sai 2 LANi sisse topitud ja ainult vajalikku kaablit vaja ning oligi kogu systeemaAbiks kõigega! djmadys@hot.ee/bazzmazternoq@hot.ee
DeeJay Catass
Comment
-
... siis peab ju see arvuti koguaeg sisse lülitatud olema kus 2lani sees ... mis see ruuter üldse maksab
Ehk keegi teab, kas tulemüüriga ruuteri puhul (levinud moodne karp) peab esimene arvuti töötama kui tesega-kolmandaga internetti minnakse? Ruuterit/tulemüüri ju installitakse.
Comment
-
switch on k-saloonis odavaim 295 eeku. nimeks siis
SWITCH Canyon 5 pordine, 10/100Mbps, auto-negot., plastik
Põhimõtteliselt on asi lihtne, sead selle uplingi (mõni lülitab selle automaatselt) peale paned sinna kõige viimasesse või esimesse auku (service peaks peal olema). Siis läheb kahte tavalist võrgujuhet vaja, mille ühe otsa pistad switchi ja teise masina taha. Ja ongi kogu keemia.
Kuid ma pole pole 100% kindel et stv dhcp'd kasutab. Äkki keegi teab kindlalt?Allkiri xxx
Comment
-
DHCP suhtes julgen väita, et ikka kasutab. Kommentaariks veel nii palju, et DHCP server jagab klientidele (võrgus olevatele tööjaamadele) IP aadresseid. Niisiis jääb 4 varianti:
1) 1 masin serveriks (võrgu jagajaks) ja sinna 2 LAN kaarti sisse (puuduseks - server peab võrgus olema, et 2. masinaga võrku pääseda)
2) Swich või HUB vahele (puudus sama, mis punktis 1)
3) Rondikärakas (ront=väga vana arvuti, kus tarvis ainult floppy-seadet) ruuteriks ja Coyote linux peale (puuduseks 24*7 põrisev koll toanurgas)
4) Seebikarp-ruuter vahele. Ca 650 eek (puuduseks hind, plussiks aga seadme väiksed mõõtmed, mürapuudumine, töökindlus, kui ei anna meeletut downloadimisevalu).
PS Need ruuterid võtavad DHCP serverilt enesele aadressi ja samas teevad ka oma klientidele DHCP-d. Kõik võrku mineku tüübid esindatud (pppoe, LAN jne). Väga mugav ja muretu.
Anna teada, kui vajad lähemat selgitust
Comment
-
Seda, et niisama hubiga jagada ühendust saab, ei tahaks küll väga uskuda. Siis peaksid mõlemad masinad otse võrguga suhtlema. Ühenduse lepingu järgi on igale kliendile 1 ip ja vaevalt et see märkamatuks jääb, kui keegi 2 tükki võtab.(kui tehnoloogia lubabki?).
Tegelt on üks koledam lahendus veel, mida annab eelkõige adsl-i puhul pruukida. Kuna adsl-i puhul tehakse tunnelit üle võrgu (pppoe) ja võrgu enda liiklus kedagi ei mõjuta, siis saab ka natu lihtsamalt läbi: tuleb võtta üks huub/switch ja pluugida kõik asjad sh bridge ja server ja maskad sinna kokku. Siis installida serverisse coyote, serveril ainult 1 võrgukaart. Kui coyote teist kaarti ei detecti, teeb ta pppoe üle sellesama kaardi, mis kohtvõrgule . Süsteem hakkab siis tööle nii, et klient konnektib üle huubi serverisse ja saadab oma paketid sinna. Server konnektib üle huubi ja läbi virtuaalse tarkvaralise tunneli sinna adsl-bridge'i ja saadab paketid netti. Tagasi tulevad paketid samamoodi.
Comment
-
Seda, et niisama hubiga jagada ühendust saab, ei tahaks küll väga uskuda.Olen selle praktikas käima pannud. Tõsi küll... kasutasin selleks swichi, kuid see ei mõjuta asja olemust (swich on siis natuke inteligentsem, teab kus mingi masin asub, hub aga kobab kõik mulgud üks haaval läbi) Võrguserveri op-süsteemiks oli XP professional
Ahjaa... digitali väljapakutud variant=minu variandiga. Serveriks on aga 1 tööjaamadest
Comment
-
Siiski kasutasid serverit, mitte niisama hubi ja iga masin ja sisenev nett huubi kokku ja igale masinale teenusepakkujalt ip? Selline lahendus oleks ju suht teenusepakkuja poolne auk, kui iga klient maksab ühe eest aga riputab oma esikusse huubi ja jagab tervele majale! Kui on majas shared-access ühendus, siis selle arvelt muutub kõigi ülejäänud klientide olukord ebavõrdseks. Kui aga teenusepakkuja annab kiiruse piirangud iga ip kohta, siis saab ju sellise lahendusega mitmekordse kiiruse. Ei taha uskuda, et teenusepakkujad majades määravad kiiruse pordi haaval, selle jaoks oleks vaja mingit intelligentsemat ja kallimat seadet, ntx ciscot.
Comment
Comment