sooviksin siis osta häid toorikuid heliplaatide kirjutamiseks. need läbipaistvad toorikud ei ole head. et kes mida kasutab ja kasutada soovitab siis
Teade
Collapse
Foorumi reeglid.
Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less
soovitage häid cd toorikuid
Collapse
X
-
Vs: soovitage häid cd toorikuid
Kahjuks pean tõdema seda asjaolu, et selliseid häid CD plaate, mis kodustses tingimusteks säiliksid aastakümneid, vist eriti polegi, vähemasti pole ma veel neid kohanud. Kui omalajal see tehnoloogia välja töötati laboritingimustes, siis arvutati reaalseks laserplaadi tööeaks kuskil 100 aastat, paraku ei nähtud toona ette erinevaid kaasnevaid hädaohtusid, nimelt "plaadisööja bakter".
Hakkasin muusika, filmide ja data arhiveerimisega tegelema tsirka 10 aastat tagasi, siis maksis korralik CD toorik kuskil 70- 200EEK tükk, pealt aastat 2001 juba ainult 25-100.-. Kasutasin HP, Verbatim, TDK, Sony jms. toodangut, CD- kirjutajad maksid tookord samuti korraliku kopika, kirjutuskiirused olid madalad jne. Ometigi on tookordsetest koopiatest säilinud ainult napilt pool, ülejääk on digitaalses mõttes hävinud, kuna ükski lugeja sealt midagi enam maha lugeda ei suuda. Enamikke plaate pole peale kirjutamist karbist välja võetud kordagi, sälitatud toatemperatuuril, vähese õhuniiskuse juures pimedas seifis koguaeg, ometigi on toimunud teatud muudatused plaadi pinnakates, nimelt augud...
CD ja DVD plaatide kogumi koguarv on umbes 4000 tk. Seega saan statistiliselt mingi omapoolse hinnangu siiski vastavale teemale anda.
Comment
-
Vs: soovitage häid cd toorikuid
Esmalt postitatud Max27 pooltCD ja DVD plaatide kogumi koguarv on umbes 4000 tk. Seega saan statistiliselt mingi omapoolse hinnangu siiski vastavale teemale anda.
Comment
-
Vs: soovitage häid cd toorikuid
Ma ostan omale toorikud sealt: http://www.cdlahendused.ee/index.php?alam=66&tooted=12
Seal ka teadjamad mehed oskavad rääkida kvaliteedist jne.
Muidu jah Werbatimid vast kõige usaldatavamad.
Ja kirjutajaks võiks olla PLEXTOR.
Kindlaks säilmiseks tuleb teha vähemalt lihtsalt 2 koopiat ja aegajalt ~kord aastas neid kontrollida.
See toorik "for audio" (kallim) on lihtsalt selleks et osa raha läheks muusikatööstusele. Seetõttu ka vanasti olid kirjutatavad CD muusikakeskused, mis suutsid kirjutada vaid nendele plaatidele. Kvaliteet ei ole neil parem midagi.EE orjusest vaba!
Comment
-
Vs: soovitage häid cd toorikuid
Esmalt postitatud DVDRW pooltJa kirjutajaks võiks olla PLEXTOR.
Comment
-
Vs: soovitage häid cd toorikuid
mis kirjutajaid puudutab siis olen aru saanud, et nec on vist parim
aga ka samsung kuigi viimane hiilgab pigem innovaatilisusega ja vähem töökindlusega. aga need kõik jutud netist. omal on liteone ja ega muud hullu pole kui ainult see, et järjest saab ainult 2 plaati kirjutada siis tahab 10 min. puhata
Comment
-
Vs: soovitage häid cd toorikuid
Ei hakka oma tekstis siin ühtegi plaaditooriku tootjat eriti esile tooma, kuna meil siin, lähiriikides ja samuti kõigis arengumaades müüakse liiga palju odavat ja teinekord isegi järeletehtud saasta, mis ei kannata üldse kriitikat. Kuskil veerandi mu plaadikogust moodustavad Platinum CD ja DVD plaadid, ühtlasi on need tooted antud momendil ka kõige probleemsemad, plaadikogu seisukohast lähtudes. Plaadi peal olevate kirjade äärest ja kohalt hakkab kiht kõige enne maha kooruma, mitte küll koorikuna aga tekkivad sellised väikesed mikroaugud ja paadil olev data muutub puudulikuks ning esineb kopeerimis erroreid. Säilimisprobleeme on ka väga palju omaajal taevani kiidetud HP toorikutega, nimelt hakkavad plaadid vaikselt karbis kestendama ja lugejasse toppides võivad suurel ringkiirusel sootuks kihi maha visata. Vähem on probleeme ette tulnud Verbatim, Maxell, BASF ja Traxdata toorikutega. Mõned head tootjad jäid küll veel nimetamata aga see selleks...
Olen kasutanud aastaid NEC ja LG kirjutajaid, mingi aeg oli ka paar Plextor firma kribijat aga nood läksid millegipärast ruttu rivist välja ning kirjutasid plaate, mis üheski teises lugejas ega kirjutajas ei töödanud, ainult selles, milles plaat valmis põletati. NEC`i järeldulijaga Optiarc on isiklikult kogemusi veel vähe, kuna need tooted pole veel eriti kaua turul olnud aga kuulda on olnud arvutifirmadest, et neid eriti oma ebatöökindluse pärast enam igasse masinasse ei riskita topita. Sai klientidele siin neid uuemaid SATA liidesega kirjutajaid mitmesse arvutikomplekti pandud, siiani töötavad, eriti pole nurinat olnud aga eks aeg näitab.
Comment
-
Vs: soovitage häid cd toorikuid
Tootjast (Verbatin, EMTEC, Platinum jne) olulisem on IMHO tegelik tooriku põhja tootja. Eelistada tuleks nt. Taiyo Yuden poolt toodetuid. Mina nt. ostan prooviks alati paar toorikut, vaatan kes tegelikult tegija ning siis vajadusel ostan samast partiist koguse juurde.
Kindlalt müüdi Taiyo Yuden toodangut vahepeal Sentineli nime all.
Samas ka Verbatimid (Super Azo+) on senini ühed kindlamad olnud, samuti EMTEC omadele pole midagi ette heita kuigi suht vähe neid kasutanud.
On ka Platinum aegajalt korralikumaid teinud aga kvaliteet siiski liialt kõikuv. Korra sain omale 2 suurt pakki toorikuid milledel olid kattekihis üliväikesed augud sees. 2 tornitäit otse prügikasti...
Vähegi tähtsamaid asju tasub kirjutada nt 4x/8x kiirusega.
Comment
-
Vs: soovitage häid cd toorikuid
lisan kogemustest nende audio toorikute osas, et sai ühele sõbrale siis plaate kribatud CD mängija tarvis, et originaalid kestma jääks. paraku see elukas ei tahtnud ise kirjutataud plaate mängida.
esimene trikk oli kiiruse vähendamine. max 8x kiirusega oli ca 80% tõenäosus, et plaat toimib. lisaks andis häid tulemusi, kui kõigepelt image teha ja siis see eraldi plaati põletada
teine lahendus oligi audio toorikute kasutamine. 8x kiirusega peaaegu praaki ei esinenud, samuti kannatasid need rohkem kotis kaasas vedamist: peliskihist ei tulnud kraapsud nii kergelt läbi.
ise ka suht palju platinumit kasutanud. enda arhiivist 2a eemal olnud, seega pole selle aja kadude kohta infot, aga jah toorikute partiid olid vägagi varieeruvad ja endalgi kogemus auguliste toorikutega, mis pealt 300...400MB kirjutamiserrori andsid. Verbatim on suht hea olnud, aga ka seal on vigu ette tulnud. konkurentsitult kõige sitem toorik üldse oli Olivetti(vist), mille pealispind lahkus aastaga. 4a möödudes võis seisnud plaadil vabalt terve kile ühes tükis peal lahti olla
DVD toorik tundub füüsiliselt kestvam olema, sest tal pealispind plastikuga kaetud. neid jälle piisavalt vähe kirjutanud, et saaks mingit eelistust anda.
Comment
-
Vs: soovitage häid cd toorikuid
Mina suhtun natuke teistmoodi toorikusse, see on võimalik tänu tooriku hinna lähenemisele nullile
Hoian kogu kraami kõvakettal, varukoopia teisele kettale. Kui on vaja CDd (autosse kuulamiseks vms) siis kribad, kuulad ja pärast viskad sahtlisse. Arhiveerimiseks on CD täiesti mõttetu vidin. Vindid on praegu terabaidised, sinna mahub ca 1500 CD täit kraami ja see on 2x odavam kui 1500 toorikut.
Comment
-
Vs: soovitage häid cd toorikuid
Taiyo Yuden ja Verbatim on tõesti ainsad toorikud mida võib usaldada, vähemalt nende olemasolu ajal ei ole näinud et mõni originaaltoorik oleks kuidagi koolenud. Et aga palju on liikvel ka võltsitud toorikuid samade kirjadega siis on väärarusaamad kiired tekkima. Olukorda teeb keerulisemaks ka asjaolu et ka originaaltooted võivad olla tegelikult erinevat päritolu - Verbatim võib osutuda ka Taiyo Yudeniks. Siin eespool mainitud Platinumid on olnud näiteks Riteki ja Ricoh`i toodang (kogemus DVD meediaga), CD meedia on olnud Moser Baer India tehtud mingitel aegadel (tootmise alguses oli täielik sõnnik). Viimane huvitav avastus oli RIMI ketis müüdav Infinti Professional dvdtoorik - mis osutus olema Verbatim MCC003! (NB- made in taiwan peab olema)
Cd meedial on võimalik ligikaudset eluiga prognoosida pelgalt salvestuskihti vaadeldes - rohekas on lühikese elueaga, lillakas on pika elueaga. Selline vaatlus aga ei anna infot salvestuskvaliteedi kohta.
Kirjutajatest rääkides tuleb kindalsti märkida millisest mudelist konkreetselt on jutt - mitte iga Plextor ei ole tegelikult Plextor, ta võis ka osutuda BenQ tooteks. Uuemad on ka näiteks NecOptiarc valikust pärit. Plextorist DVD meediaga seoses ei ole mõtet enam rääkida kuna mudeliga PX760 lõppesid Plextori enda toodetud draivid. Juba PX750 oli BenQ. Tänane Plextor Premium2 aga on veel ehtne Plextor CD Writer.
Nec OLI üks parimaid lõikajaid (samas hiilgavalt halb lugeja) näiteks mudeliga ND3500. Uuematest nn Optiarc seeriatest on AD 7173 üks paremaid lõikajaid, lugemine aga on ikka suht kohmakas. Liteon on enamikus aspektides tänaseks Necist ette läinud, mainimist väärib näiteks oskus skanneerida meedia seisundit - mis aga arhiivi omavale inimesele on hädavajalik. Selle abil on võimalik näha milline plaat vajaks päästmist (samas kui kasutamisel plaat on nagu korrektne). Ka NEC võimaldab skanneerida kuid tulem on ÄÄRMISELT kaheldav ning lähim kiirus millega midagigi näeb on vaid 1x.
LG on ilmselt maailmas suurim lõikajate tootja, kuid tehnilised omadused on keskpärase ja hea vahel enamasti.
Samsung teeb ilusaid telekaid... mida veel tahta ?
Arhiveerimise seisukohalt olen karuga nõus - las need asjad olla kõvakettal, eeldades et tagavaraketas ei tööta kogu aeg on üsna kindel et asjad säilivad üsna pika aja jooksul.Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
Konfutsius
Comment
-
Vs: soovitage häid cd toorikuid
Esmalt postitatud KaruTEC pooltHoian kogu kraami kõvakettal, varukoopia teisele kettale. Kui on vaja CDd (autosse kuulamiseks vms) siis kribad, kuulad ja pärast viskad sahtlisse. Arhiveerimiseks on CD täiesti mõttetu vidin. Vindid on praegu terabaidised, sinna mahub ca 1500 CD täit kraami ja see on 2x odavam kui 1500 toorikut.If you think education is expensive, try ignorance.
Comment
Comment