Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Neti taasjagamine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Neti taasjagamine

    Nii sisi:mulle tuleb korterisse sisse üks LAN kaabel..see läheb arvutisse..nüüd sain ka ühe teise arvuti..tahaks ka selle netii panna..et kuidas seda teha saaks?Praegusesse arvutisse veel üks võrgukaart?Kas netti annab taasjagada?

    #2
    :-/ Osta või tee vahepesa (jagaja).
    1. Jagajasse tuleb signaal...
    2. Ning seeärel läheb jagajast signaal ühte arvutisse
    ja teisest august teise arvutisse.
    Loodan, et said aru. :-/

    Comment


      #3
      Sain aru..aga kui "töötav" see on? Et kas kui 2 arvutit korraga netis on siis mingi signaalise kokkujooks ei toimu?

      Comment


        #4
        Kaks masinat küll ühe kabla taga korraga ei jookse ja peale selle arvan, et sul on kasutada ainult 1 IP aadress. Pead miskise siselani koostama.
        Kui tahad asja odavalt lahendada, siis peab üks masin kogu aeg põrisema või on variant, kus masinad saavad olla üks haaval võrgus. Natuke kallim, kuid mugavam võimalus on poest 700 eeki eest ruuteri-karp lunastada, mis loob lani ning võimaldab mõlemat masinat korraga võrgutada.

        Comment


          #5
          :-/ Osta või tee vahepesa (jagaja).
          1. Jagajasse tuleb signaal...
          2. Ning seeärel läheb jagajast signaal ühte arvutisse
          ja teisest august teise arvutisse.
          Loodan, et said aru. :-/
          appii... !
          ega arvutiv6rk pole 220V, et topid kontakti vargapesa ja yhendad 3
          tarbijat r88biti!!

          no offence, aga teinekord enne m6tle, kas oskad ikka esitatud kysimusele adekvaatset vastust anda ja siis alles klikka "vastuse" nuppu.
          Paintball Ruhnu saarel - http://www.combat.ee
          Ruhnu WiFi, PMR446, SATnet - http://ruhnu.combat.ee

          Comment


            #6
            Just! keerupaaril eetrit EI JAGATA passiivselt vaid selleks spetsiaalselt ette nähtud seadmetega (Hub, Switch, Ruuter jne).
            Vastavalt sellele, mida sa võrgult saada tahad ja millised su tingimused on, pead valima neist õige.
            Kiire ülevaade lihtinimese keeles:

            Hub: layer1, niisama loll võimendi. Karp n pordiga (tavaliselt mingi 4-kordne arv(4,8,16,24)). Kõik mis sisse tuleb, saadetakse kõikidesse portidesse edasi. Pmst paneb niisama kaks masinat sama traadi otsa. Eelduseks peab lubama võrk sul mitut masinat omada, st peab lubama sulle mitme arvuti jaoks IP-aadresse.
            Switch: layer2 seade, omab mälu. Igal arvutil on oma MAC-aadress võrgukaardi kivis ja switch üritab meeles hoida mis mac-aadressitega arvutid kus pordi taga asuvad. Kui teab õiget vastust, siis saadab paketi AINULT talle, muidu igale poole. Kasu on suur - läbi sama switchi saab samal ajal pidada mitu masinat omavahel iseseisvat sidet ja samas saab ka pidada mõlemas suunas sidet korraga.
            Ruuter: layer3 seade. Juba eelmistest palju targem. Suhtleb IP tasandil ja manipuleerib ip-aadressitega. Näiteks omab ise igas pordis erinevat ip-aadresse ja kuulab kõiki võrke. Kui tuleb talle pakett (tema ip-le) siis mõtleb kuhu seda oleks hea ja kena saata ja saadab kuskile mujale edasi. Selle käigus võib ka aadressid ringi vahetada nii et paistab, et selle paketi saatis tema. Ruuteriga saab teha omale sisevõrgu, kus ühel pool on internet ning ruuter on ainukesena otse netis. Ülejäänud masinad siis suhtlevad läbi ruutri ja ruutri "nimel". Kui siis netist mingi vastus tuleb, teab ruuter kes küsimuse saatis ja saadab selle vastuse õigele arvutile tagasi...

            Kui oled osa suuremast võrgust ja sulle tuleb 1 eertikaabel sisse, siis enamasti on KEELATUD sinna otsa panna lisahuube/switche sest üks odav seebikarp võib tekitada võrgus suuri jamasid.

            Ja vastus küsimusele: Mida teha?
            1) paned mingi ruutri vahele, paljudel ruutritel on oma väljundi poole huub sisse ehitatud ja seetõttu saad kõik oma masinad pista otse sinna külge. Ise suhtled netiga läbi selle ruutri ja oled oma võrgukese peremees ja võid sinna panna niipalju huube ja niipalju edasi jagada kui endale meeldib. Jagad väljapoole ühte ühendust ja koormus jaotud enam-vähem võrdselt kõigi hetkel kasutajate vahel.
            2) Ruutriks mingi vana arvutikast (ront) ilma klaviatuuri ja monitorita. Ainult vaja mingi Pentium prose (ntx 75MHz), 2 võrgukaarti, flopidraiv ja natuke mälu ka(16M vist). Flopilt buuditakse Coyote Linux ja see teeb sama tööd mis too kast ainult saab natuke rohkem konffida.
            3) Paned ühele oma masinatest 2 võrgukat sisse ja siis teisest võrgukast kas ristkaabliga otse teise masinasse või tavalise kaabliga huubi/switchi ja sealt tavaliste kaablitega rohkematesse masinatesse. Masinasse installid mingi internet sharingu (winduuziga kaasas). Teistel on net ainult siis kui see purk on püsti.
            4) Kui admin lubab siis võid ka ainult hubi panna ja masinad sinna huubi
            5) Äkki õnnestub kuskilt sealt hubist/switchist, kust su juhe tuleb, veel 1 juhe tõmmata?

            Comment

            Working...
            X