:-/ Teate oleks hädasti vaja lisada oma vanale AMD-le RAMi juurde, sest tal lihtsalt seda olemasolevat mälu ei jagu mitmete programmide jooksutamiseks ning kipub ka kokku jooksma pidevalt, kui suure programmi tööle ajan. Näiteks tõmbasin endale progemiskeskkonna JAVA, aga mälu jääb väheks.Nüüd tahakski teada, et kuidas saaks lisada mälu (kaarte), et see BIOS piiksuma ei hakka ning kõik töötaks norm. Endal on sees praegu üks 64MB kaart, aga ülejäänud mälukaardi pesad on hetkel vabad. Et kui suured kaardid peab sisse toppima, et seda mälukest juurde tuleks, kas võib panna näiteks kohe mingi kolm 128MB kaarti ja siis olex mälu 384MB. Kas on nii võimalik või tuleb panna ülejäänud kaks ka 64MB-sed. Kellel on kogemusi võiks aidata. :-/
Teade
Collapse
Foorumi reeglid.
Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less
RAM-i lisamine
Collapse
X
-
Kõigepealt vaata manualist üle mis mälusid masin toetab, näiteks osad toetavad aint 2-poolseid, osad 1- ja 2-e poolseid.
2. Vali ühesugused mälud - maht ja mis eriti oluline - kiirus. Ja kui ei leia ühesuguseid, siis jäta ainult uus ja kiirem, vana aeglane tee võtmehoidjaks või müü maha.
Ja mälu ohjamiseks võid ka alati mõnd haldurit kasutada, näiteks Cacheman-i.
Samuti annab kõvasti juurde kui viitsid ise virtual memory paika panna, soovitan 4x või isegi 8x suurem kui RAM, kaotad kettamahust kuid võidad kiiruses.
-
"2.Vali ühesugused mälud - maht ja mis eriti oluline - kiirus. Ja kui ei leia ühesuguseid, siis jäta ainult uus ja kiirem, vana aeglane tee võtmehoidjaks või müü maha."
Mälude lisamisega probleemi pole aga mis juhtub siis erinevate kiiruste puhul?Ntx kui üx on 100mhz ja teine 133mhz? :PMis värvi lähevad saiad kui neid mudida?
Comment
-
Just, lihtsalt arvuti võtab madalama mälu kiiruse. Aga kui su plaat lubab ainult 100MHz-seid mälusid, siis pole kiirustega probleeme. 1- ja 2poolsusega kipub olema mõnikord jamasid, osad emaplaadid ei toeta 2- poolseid, samas osad plaadid ei toeta ühele poolele liiga suurt mahtu ja seega tuleb maksimaalne kätte saada kahepoolsetega. Veel olen kohanud mingeid inteli plaate, mis tahavad ainult registered ram'isid.
Üldse, mis emaplaat sul on, et sa saad mälu panna 4 tk kokku? ega sa midagi segamini ei aja, pci või isa või misiganes siinidega? Siiani ei ole veel näinud ühtegi 4 dimmi pesaga, ikka ainult 2 või 3. Muidugi ei välista
Ja lõpuks see märkus, et arvuti kokku jooksmine ei tulene mälu vähesusest mitte mingil juhul. See teeb ainult arvuti aeglaseks aga ta teeb kõik töö ära, kasutab puudu oleva mälu asemel kettaid ja ragistab kaua asja kallal. Kui midagi kokku jookseb, siis on kas winduuz hapuks omadega läinud ja tuleks teha ketta formatt ja uuesti winduuz peale, muidugi ka kõige uuemad draivrid. kui see ka ei aita, siis on mingi riistvaraline viga. (Muidugi ei mõtle win95/98/Se/me, need panevad niisama ka kokku ja ei olegi võimalik stabiilselt tööle saada... enda 333MHz purgil kunagi nii 98,se,me ükski ei jooksnud hästi, tahtis kokku panna dosi akendega tegeldes ja suurema koormuse all, ikka paar rebooti päevas. nüüd on winxp, muidugi kõiksugu kellad-viled-ümarad_nurgad maha konfitud ja on viimase aasta jooksul 1 kord kokku jooksnud... ja õige konfiga jookseb täitsa mugavalt, mõnel jookseb 1G masina peal 98 aeglasemalt.)
Comment
-
Mr. Digital paneb ikke kõvasti puussse! ;D
Kõik need Win-id käivad edukalt ilma igasuguse kokkujooksmiseta. Mul endal töös Pentium Pro 64 mega mäluga ja WinMe-ga. Jooksutan sellel nii Offidet kui Corelit ja samas ka Media Playerit jms. Kus see kinnijooksmine on.
Lisaks on mu hoole all paarikümnest vanemast arvutist koosnev võrk - kõigil Win98 või Me peal ja võrk käib ilma kokkujooksmisteta juba 2 aastat jutti.
Moraal - kui ei oska masinat või proget tööle panna, siis tuleb teine elukutse valida - näiteks metsa langetama minna.
---------------------------------------
Mis aga erinevatesse mäludesse puutub, siis need jooksutavad masiant kinni küll - Näit. piisab kui yx loeb puhvrit üles ja teine allapoole ning summa on 0 ja nii kui vajatakse parallelmälulugemist nii on arvuti kinni!
Comment
-
Win95,98,me puhul on kernelis mälujaotuses vead sees ja need ei saa töötada igavesti, lihtsalt mälu lekib minema ja varsti ei ole enam masinal mälu, mida jagada. Kui oma masinat päeval kasutad ja ööseks välja lükkad, siis võib ta kenasti ilma suuremate pangedeta töötada. Aga kui näiteks veebiservut jooksutad, näiteks apache, mis kasutab alamprotsesse, siis ei püsi see paarisaja req/päevas korras üle päeva küll kuidagi üleval... Ka siis kui wingate vms vinduuzi asjaga jagada netti, ei ole see kunagi kuu aega jutti üleval, mõnikord on juba paari päeva pärast pilt sinine.
Ja tahaks näha ühte win95/98/me masinat, millel oleks uptime 2 aastat(st aeg viimasest buudist hetkeni)... täitsa irw...
Aga seda me täiesti usume, et su switch/hub oskab 2 aastat järjest üleval olla ja vaskkaablid ka veel ei vanane
Comment
-
:P Serverit ma oma PC-ga ei jooksuta. Aga hommikul panen umbes kell 11 tööle tavaliselt ja siis jooksutan teda kolmeni öösel. Aga ta jah krõbistab kuidagi kaua vahest mõne programmi kallal, aga muidugi peab teadma ka konkreetse programmi nõudeid arvutile, et pärast mitte imestada, miks ta nii hullult krõbistab. :-/. Mul üks probla on veel DOS-i programmiga (QBasic-uga). Et kui sisenen programmi siis avan ja käivitan seal programmi siis on kõik korras, aga kui vajutan exit (väljun basicust) siis kogu desktop on üleni must, ja kui hiirt liigutan siis kõik ekraan muutub nagu Paint'iks, ehk siis Paint'i kustutamise effekt tekib. st. kui hiirt liigutan siis see must kõik kaob aga mitte täielikult ning kogu ekraan on täiesti segi.
Aga alati seda ei juhtu. Mul on PC-l olemas STAND-BY funktsioon, ma pean peaaegu alati qbasicust väljudes panema arvuti korra stby'sse, et ekraani pilt korda saada. Mille pärast selline asi võib juhtuda? Sama jama on ka Pascalis. Muidugi võiks panna nii et jookseks ainult DOS-is, aga seal pole hiire toetust. ??? Milles asi, kas keegi teab?
Comment
-
... üks probla on veel DOS-i programmiga (QBasic-uga). ... kui väljun basicust siis kogu desktop on üleni must, ja kui hiirt liigutan siis ... kogu ekraan on täiesti segi ...
Aga proovi järgmist, pane Power Management-is kõik read 'Never'. Ka BIOS-is võib olla Poweri setinguid.
Teine võimalus.
Installi DOSi hiir, config failis peaks siis olema 'device=c:...hiiredraiver' ja autoexec failis näidatud selle tee 'set path=c:...'
QBasicule saab rohkem tavamälu vabaks kui 'device' asemel kasutada 'devicehigh=jne'.
Comment
-
Endal oli täpselt sama probleem dos'i täisekraanilt tagasi tulles. Mõnel korral külmutas masina ära, mõnikord hakkas hiirekursoriga sellist trikki tegema ja mõnikord oli kõik kena. Kui netist uurisin, siis pidavatki win9x tüüpviga olema ja probleemile lahendust ei leidnud. Nüüd XP all ei ole mitte midagi sellist ja kõik töötab kenasti.
See korraks standby'sse panek teeb lihtsalt ekraani uuestijoonistamise ja kõik paraneb. Mõnikord aitab ka desktop'il f5 vajutus, aga mitte alati. Power settingutega ei ole asjal mitte mingit pistmist, probleem paistab olevat selles, et madalalt resolt üles tulles ei taha winduuz kogu videokaardi pilti uuesti kirjutada vaid piirdub ainult muudatuste kirjutamisega. Enda kaart on nvidia riva tnt2 ultra, tol ajal proovisin erinevaid draivude versioone ja midagi ei aidanud. Vbolla on probleem draivude ühilduvuses, mingites emaplaadi chipseti agp draivrites vms aga ei välista ka winduuzi enda viga.
Comment
Comment