Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Windows 7 uPnP probleem

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Windows 7 uPnP probleem

    Tervist,

    Jookseb mul kodus siis selline tore asi nagu win 7 ning asi on otse laias võrgus avaliku IP otsas lahtiste portidega. Jagab ta mul ka wifit ilusti ja kenasti ehk ICS töötab. Kuidas teha nüüd nii, et läpakas oleks võimeline uPnP'd kasutades avama porte selles suures masinas, mis on mul ruuteriks? Tean kuidas linuxi all see asi toimib aga win all pole kunagi pidand selle murega kokku puutuma, sest pole win enne nat purgina kasutanud

    Soovitus, et lase win maha ja linux peale on halb soovitus.
    -

    #2
    Vs: Windows 7 uPnP probleem

    Vistale saab mürinaga administraatorina sisse, kui antud pordile on antud ühiskasutus (sisevõrgu kasutus ja failide jagamine), saab ka vajadusel kruvida ja installida mida vaja, seega siis saab sisse ka Win 7-le.
    Asi segane, kasutad konfitud Win 7 asjade jagamiseks või mõnda lisa programmi ?
    Iseasi kui ehk on installitud spets ruutimis proge ja Win 7 tiksub taustal ?

    Minul oli XP masin võrku jagamas kodus. Mugav oli kasutada võrgujagajat ka failiserverina, aga Win PC on ikka ,,paljalt" ühe otsaga avalikus võrgus; mina loobusin.
    Nühi põllukivi palju tahad, teemantit tast ikka ei saa

    Comment


      #3
      Vs: Windows 7 uPnP probleem

      no masin on tavalise võrgukaardiga avalikus võrgus ja sisevõrku jagab ta aind wifisse, mis on siis teine kaart. Kogu jagamine käib ICS'ga. Seda kuidas ICS puhul staatiline portide suunamine käib, seda ma tean aga kas on ka kuidagi võimalus, et porte avatakse ka automaatselt uPnP kaudu?
      -

      Comment


        #4
        Vs: Windows 7 uPnP probleem

        Veidike OT kuid selgitage mulle milles seisneb arvutiga interneti jagamise eelis, olukorras kus ruuter uuena võib maksta alla 400.-?
        Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
        Konfutsius

        Comment


          #5
          Vs: Windows 7 uPnP probleem

          Esmalt postitatud OSX poolt Vaata postitust
          Veidike OT kuid selgitage mulle milles seisneb arvutiga interneti jagamise eelis, olukorras kus ruuter uuena võib maksta alla 400.-?
          Võrgujagaja arvuti on tihtilugu nagu failiserver või meedia/andmebaasi backup serveriks, milles sees mitu kõvaketast (vahel RAID`is). Seega saavad võrgus teised masinad osa oma andmemahust hoida seal ja nende (tihtipeale ühe partitsiooniline) kõvaketas oluliselt tühjem risust/räsust ning arvuti (eriti vanemate masinate korral) on märkimisväärselt kiirem. Samuti on kiirem võrgumasinatel antiviiruste skanneerimine jms programmide käitamine, kuna lihtsalt on faile vähem. Samuti saavad võrgumasinad hoida põhiarvutis enda kataloogis omale vajalikke elutähtsaid tagavarakoopiaid, juhuks kui nende enestega miskit juhtub.

          Võrgumasinad saavad hallata peaarvuti kaustu vastavalt määrangutele, kes kuhu kaustadele ligi pääseb ja kuhu ei pääse, millised on täis hallatavad kaustad ja millised on kirjutamis/kustutamis kindlad kaustad.

          Võrgumasinad saavad peaarvuti taga kasutada ühiselt võrguprinterit, omamata selleks tarkvara (juhul kui on keerulisem printeriliik).

          Peaarvutist on teatud juhtudel võimalik keerata ja määrata ühenduskiirusi võrgumasinate suhtes.

          Peaarvutist on tarkvara abil võimalik näha iga arvuti aktiivsust sisevõrgu ja eraldi interneti suhtes, samuti erandjuhtudel näha saitide aaresse ja mahtu kuhu võrguarvuti suundub nii reaalajas kui miskil ajavahemikul. Ehk, näiteks inimest ei ole võrguarvuti taga, kuid peaarvutist on näha võrguarvuti aktiivsus internetis, kohad kuhu pöördub, aeg ja andmemaht. Saab jälile riukalikele progedele ja viirustele.

          jms...

          sai jah natuke OT, aga eks kustutab hiljem ära....

          ..edit:võiks veel lisada peaarvuti kaudu mõne programmi kasutamine kodus, mille litsentse on ainult üks, ning kodust eemal olles ligipääs mõnest teisest arvutist oma andmebaasile.
          viimati muutis kasutaja erku; 21 m 2010, 12:21.
          Nühi põllukivi palju tahad, teemantit tast ikka ei saa

          Comment


            #6
            Vs: Windows 7 uPnP probleem

            Erku, seda küll aga... ICS seos selle sisevõrguserverdusega?

            Kui on võrgumasinad - seega on neid mitu ja väga tavaliselt ühenduvad nad võrguks läbi switchi... miks ei või selle asemel olla ruuter? See ei keela ju ühtki sinu nimetatud teenust, need on praktiliselt kõik sisevõrgu võimalused mis nimetasid, neil puudub vajadus internetti pääsuks - see võib isegi ohtlik olla. Remote ühendused saab teha igale võrgus olijale kui on nii vaja, kasvõi kõigile - selles takistust ei teki. Olen ise kodust kaugel olles kodus lapsele muusikaplaati salvestanud, lapse asi oli õige plaat panna lõikajasse lahtisele kelgule...ja see sealt võtta kui valmis - seda läbi mitme ruuteri.
            Kui on tarvis võrgumasinate ühendusi manageerida siis kasutatakse selleks sobiva softiga ruutereid, mina kasutan näiteks Mikrotiku routerboarde ja softi. Keegi ei keela aga kasutada ühe arvuti ja ühe läpaka tarbeks lihtsamaid asju, Asuse või Linksysi karpe. Reeglina need sobivad kodus väga hästi (tõsi hind on veidi rohkem kui 400.- )

            Kui on ruuter vahel siis võrgu laiendamine ja järjest erinevamate teenuste kasutamine on märksa lihtsam ja samas töökindlam, väljendub see selliselt et unustatakse võrgu olemasolu, see töötab märkamatult. Ku aga suvaline windows peab aru netiühenduste ja failiserveri vajalikkuse üle 24/7 siis stabiilne võrk on vägagi küsitav.

            Deus, kui palju on sul olukordi kus "peaarvutil" pole mitte mingit muud teha kui vaid tekitada läpakale wifiühendus internetiga? On ju kahtlane et keegi pidevalt liigutab backuppe ühest kastist teise, prindib pidevalt või jälgib iseenda võrguliikluse aktiivsust ja komponente....
            Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
            Konfutsius

            Comment


              #7
              Vs: Windows 7 uPnP probleem

              Vastus väga lihtne: 400 eek karbist ei käi 100 mega internetti läbi pekstes ka mitte.

              Hetkel viskasin Buffalo WHR 54G vahele ja sealt on max 47 mega alla. Otse masinaga netist saab kogu Elioni pakutava 100 mega kätte.

              Miks uPnP vajadus üldse tekkis on sellest, et nii MSN kui ka Skype kasutavad failivahetuse jaoks mingit oma porti, mille ta vajadusel lahti keerab. Praegu on see, et hoolimata 100 mega interneedusest ootan ma ennast emaseks enne kui mingi megane pilt või mingi muu fail kohale jõuab. Kui MSN porte ei saa avada, siis ta hakkab ju ringiga läbi MS servu seda saatma.
              -

              Comment


                #8
                Vs: Windows 7 uPnP probleem

                Vot vot hakkab tulema - oleksid võinud enne teada anda et vaja hyperkiiret läbi jooksutada. Inimesed pruugivad selleks WRT610N nimelist seadet, sel on ka GB switch sabas näiteks. Kui muretsed et saad kätte vaid 47Mb siis mis kiirusega sa selle 100Mb läpakani läbi PC wifi saadad? On seal N oskusega kaart? Ja läpakal samuti?
                MSN failivahetuseks? Seda pole ju enam aastaid selleks kasutada saanud (proovige samas sisevõrgus kahe kasutaja vahel, siis ju ei piirata ühtegi porti ega protokolli)....kuid Skype kasutab ühenduse piirid ka kinniste portidega ühenduse korral kenasti ära, vähemalt üleile nii juhtus.
                Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                Konfutsius

                Comment


                  #9
                  Vs: Windows 7 uPnP probleem

                  WRT610N ei räägi VLAN'e jällegi. DD-WRT hakkaks seda tegema muidugi aga kas seal on N standart juba tööle aetud? ja ülekõige pole hetkel veel huvitatud uue kakukese ostmisest majanduslikel põhjustel :P Kas seda WRT610N on testitud üldse hüperkiire ühenduse taga? Suudab ta ikka nii palju läbi NAT'da kui vaja? Koduruuterite probleemiks on ju nõrgad prosed, mis lihtsalt ei jaksa NAT majandusega tegeleda.

                  Testisin eile seda MSN asja. Kui ikka plank ruuteriselt see asi läbi surada, mis uPnP'd ei räägi, siis on ikka failiedastus stt mis stt. uPnP capable ruuteril oli ilusti näha, kuidas failiiedastuseks port lahti keerati.
                  -

                  Comment


                    #10
                    Vs: Windows 7 uPnP probleem

                    See on õige et kodukarpidel on prose nõrk koht. Näiteks Hyperkiire saamise eeldustes on muuhulgas ka kirjas et kliendil peab olema Thomson TG784 ruuter (IPTV paketi koosseisust), sellel on WAN to LAN ca 82Mb. Selles mõttes ei saa ju Buffalot süüdistada...
                    Broadcomi prosega karpide läbilase on katsetatud - http://www.dd-wrt.com/phpBB2/viewtopic.php?p=356080
                    Üldist pilti seadmete läbilaskvusest näed näiteks siit - http://www.smallnetbuilder.com/compo...ide/chart,119/
                    kusjuures nähtub et WRT610N läbilase on ca 135Mb, piisav?

                    MSNi kohta küsin uudishimust - kas sisevõrgus praegu toimis failiedastus mingi adekvaatse kiirusega? Mis kiirusega?
                    Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                    Konfutsius

                    Comment


                      #11
                      Vs: Windows 7 uPnP probleem

                      Otseselt pole kiirusi välja arvutanud aga kui sisevõrgus saata, siis läheb 3 megane pilt nagu plaks kohale ja kui väljapoole saata, kus teine tüüp istub uPnP võimelise ruuteri taga, siis uimerdab imma mitu minutit. Kui ise ka pühvli ruuterit kasutan, siis on läheb pildi peale mõned sekundid.

                      Mul umbes samad tulemused kui "Broadcom SoC based Hardware" teemas. Praegune lahendus on selline, et tegin sellest ruuterikäkist switchi, mis võtab 0 pordi pealt VLAN4 tagged vastu ja untaggib selle 4'sse porti ning ülejäänutesse täristab otse läbi VLAN1'e. Kiirused paranesid tunduvalt, sest karp ei pea enam NAT'ga tegelema. uPnP jama jääb ikkagi õhku aga noh, see ongi rohkem perfektsionismi taga ajamine. Tuleb lihtsalt asju ftp's hoida ja msn kaudu linke saata
                      -

                      Comment

                      Working...
                      X