Samsung SyncMaster 940N monitoril on algusest peale üks surnud pixel. Huvitab, kas keegi on proovinud surnud pixleid taastada? On olemas mõned programmid, mille kohta on netis ja ka youtube-s video kuidas asjaga ümber käia. Hakkas huvitama kuna vahest kaob see surnud pixsel iseenesest ära ja tuleb jälle lambist tagasi, et äkki annab midagi sellega teha? Vahest piisab pehme lapiga üle käimisest, et pixel kaoks ja samas järgmise tõmbega on ta jälle tagasi. Netist uurides sain teada, et näiteks pastaka otsale kalts ümber, sellega siis tiirutada ümber surnud pixli võib aidata, aga paraku mul ei toiminud. Kaob ära küll, aga kohe varsti on jälle tagasi
Teade
Collapse
Foorumi reeglid.
Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less
Surnud pixel.
Collapse
X
-
Vs: Surnud pixel.
Ei anna pead, aga programmidega vaevalt et sa asja parandada saad. Mul endal ühel monitoril käib ka vahest sarnane viga läbi, mina lihtsalt koputan vaikselt piksli peale ja siiani on kadunud. See pastaka otsaga seal ümber tiirutamine võib anda päris hea effekti. Katseta sellega kõigepealt. Muidugi, kui esimese korraga ära ei kao, siis tee veel korra ja veel ja veel. Minul esimese toksimisega kadus asi ära mõneks tunniks ehk.Teise ja kolmanda toksimisega kadus juba kauemaks.
EduIt works better if you plug it in
-
Vs: Surnud pixel.
Endal niipalju kogemust et naise mobiili LCD ekraanilt sai päris hea posu pixleid korda aetud. Samas on mul arvutiekraanil üks sinine stuck-pixel... ja sellest pole suutnud kuidagi vabaneda. Praktika on aga näidanud, et kui midagi aitab... siis justnimelt tehnika et võtad miskine pliiatsi või muu taolise... võiks olla üsna terav otsast, aga samas ümar... et mitte ekraani kahjustada, seejärel tõmbate talle miski lapi ümber. Hakkate siis seda vigast pixlit mudima (püüdke mudida ja näppida vaid surnud pixlit, teistega jebimine võib kaasa tuua pöördreaktsiooni, et leiate pärast hoopis mõne uue katkise pixli). Ise tegin igatahes järgmist : võtsin pliiats, panin täpselt vigase pixli kohale, avaldasin survet sinna niipalju et võis näha et pixli ümber hakkab värv muutuma, seejärel tõmbasin pliiatsi eemale... tegin sama liigutust mitmeid kordki ja ühel hetkel oli pixel korras. Nende programmide põhimõte on üsna lihtne ja sai ka neid proovitud (kahjuks ei olnud vedu...aga kindlasti sooviks ennem ära proovida, kui hakkate otseselt füüsiliselt midagi surkima). Programme leiab internetist mitmeid erinevaid, ühed on need mille abil saate ekraanilt surnud/kinniseid pixleid üles leida ning teised siis mõeldud nende ravimiseks.
* Esimene variant siis lihtsalt laseb valida kindla värvitooni (roheline,sinine,punane,valge vms) ning katab sellega tervenisti ekraani, siis lasete pilgu üle otsides kas leiate mõne teist värvi pixli ekraani pealt. Käite üle kõik värvid mida ta laseb valida, kui näiteks on pilt punane, ning leiate kusagilt ühe sinise täpikese...siis seal teie pahaline ongi. (näide vaid.)
* Teine programm siis tekitab ekraanile väikse kastikese, mida saate kursoriga liigutada. Kasti sees vilguvad erinevad värvid kiiresti, üritades vilkumisega ja värvide vahetumisega teie "stuck" - kinnise pixli ellu äratada. Selleks siis käivitate programmi, näete et ilmus vilkuv kast... otsite üles oma vigase pixli ning veate selle kasti täpselt pixli peale. Lasete programmil oma tööd teha... vast mingi paarkümmend minutit võiks ta seal vilkuda ja siis kontrollida ... kas andis vedu, kui mitte... siis võib ju alati proovida uuesti ja pikema aja vältel.viimati muutis kasutaja wermecher; 27 m 2010, 01:29.
Comment
-
Vs: Surnud pixel.
Panen siia teemasse veel ühe kogetud võimaluse.
Uuel arvutil oli neid "surnud piksleid" üle kogu ekraani, küll valgeid, punaseid ja rohelisi. Mitte just palju, aga siiski. Oli selline efekt, et kui hiirega minna sinna piksli peale ja klõpsata täpselt piksli kohal kadus see ära ja hiljem tuli jälle samasse kohta tagasi.
Sai siis tükk aega nuputatud, mis kuri vaim võis masinale või ekraanile sisse minna, et selline asi juhtuda sai.
Ja põhjus oli emaplaadi ja videokaardi väikene ühildumisprobleem. Kui teha Biosile parima jõudluse resett (best performance), siis keeras too PCI-E siini 133MHz ja videokaart hakkas peale seda neid surnud piksleid näitama. Kui sai aga Biosis PCI-E siinikiirus kruvitud 100MHz peale, kadus ka viga ning kogu surnud pikslite armaada.Nühi põllukivi palju tahad, teemantit tast ikka ei saa
Comment
Comment