Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Kahe PWM signaali võrdlemine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Kahe PWM signaali võrdlemine

    Tere,

    Lühidal on olukord selline: Tuleb üks PWM signaal, mis samas võib ka puududa. Kuna sellesamuse algse PWM-iga midagi peale hakata ei saa (muutmise mõttes), siis genereeriks teine PWM kõrvale, mis peaks nn idle olukorras koguaeg peal olema, et seda 0 olekut ei tekiks. Nüüd kui see originaal PWM signaal muutub suuremaks/tugevamaks (Kuidas PWM-i puhul seda üldse nimetama peaks?) kui see teine idle genereeritud signaal, peaks tugevam võimust saama. Üldiselt juttu mootori PWM-iga juhtimisest. Kuna kahjuks ei saa originaal PWM-i miinimumi paika panna, siis jah...

    Esialgne idee on midagi sellist, et väike Attiny prose, mis võtab originaal PWM-i sisse ja loeb impulsse mingi teatud ajavahemiku jooksul. Kui nüüd neid on vähem, kui siseselt genereeritud PWM-il siis lastakse seesamune sisemiselt genetud signaal välja. Kui aga sisse tulev on suurema pulsilaiusega läheks see väljundisse. Raualiselt vist väga rohkem minimaalselt ei saa kui üks SO8 kestas prose. Aga mis alternatiive on?

    1. Tingimused on võimalikult väiksed välisdimendsioonid
    2. Odavus
    3. Ideaalne tööpinge võiks olla 5V.

    #2
    Vs: Kahe PWM signaali võrdlemine

    Tere -- mängin küll kaevurit aga idee tekkis.

    panen punktid kirja et omal selgust oleks.
    1. esmasne pwm signaal millel on X dutycycle ja võib isegi puududa.
    2. vaja genereerida kõrvale teine pwm signaal mille dutycycle on X+Y või X-Y.

    minu pakutav lahendus, kui orginaalne pwm signaal on olemas ja pwm signaali sagedus püsib konstantne ja pwm laius ehk dutycycle on muutuv.
    1. ise pwmsignaali genereerides olen tähele pannud et pulsialgus jääb igasugusel DC'l(dutycycle'l) samaks, lahenus oleks alguses kiire ADc'ga mööta täpne pulsisagedus kasutades tõusule reageerivat trigerit.
    2. kui sagedus käes saab mööta sama kiire ADC'ga pulsilaiuse.
    3. Saadud dataga oleks juba mõnus ise vastavalt vajadusele sama sagedusega kuid erineva DC'ga signaali genereerida
    Negatiivne tagasiside on saatanast

    Comment


      #3
      Vs: Kahe PWM signaali võrdlemine

      Tegelikul on teema veel aktiivne, ei ole aega olnud sellega väga tegeleda.
      Paar idee tasandil lahendust on tulnud, üks sisaldas 555-ga pulsilaiuse muutmis skeemi, kus teine 555 talle miskisse sisendisse impulsse jagas (datasheedi tüüpskeem) ja sealt vist oli veel väike edasiarendus. Teine sisaldas endas paari opakat, mis võiks ka toimida. Täpselt paberile/arvutisse kandnud neid küll ei ole, seega kahjuks ei saa keegi neid kommenteerida ka. Prosest vist hoiaks eemale, esialgu vähemalt.

      Comment


        #4
        Vs: Kahe PWM signaali võrdlemine

        unise peaga idee:

        teha järgi mingi ossi saehamba gene trigeriga, triger seadistada sinu pwm signaali tõusule, saad pwm signaali sagedusega saehamba ja mis veel parem; orginaalse pwm signaali puudumisel töötab saehamba gene oma sagedusega. Saehamabagane väljundisse paned komparaatori mille teisse sisendisse anna üle seadetaki pinge, nii saad reguleerida pulsilaiust.



        sinine saehammas oleks siis trigeriga saehamba gene signaal, orants siis seadetakiga seatav nn reference pinge ja all saadav pwm signaal mis on sama sagedusega kui trigeri jaoks on orginaal signaal olemas, teisel juhul oleks signaal saehambagene oma sagedusega.
        Negatiivne tagasiside on saatanast

        Comment

        Working...
        X