Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Juhtmeta hiir pangestab masina

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Saatja ja vastuvõtja kvartside sagedused on siis erinevad kui tegu tavalise supervastuvõtjaga. Vastuvõtjas segustuvad saatjast alguse saanud sagedus ja vastuvõtjas kvartsi abil saadud sagedus ning tulemuseks saadakse tunduvalt madalam nn. vahesagedus, millel toimub signaali edasine töötlus.
    Elektroonika töötab suitsu baasil.
    Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
    Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

    Comment


      #17
      ....Mõttepaus.....

      Kiskusin laiali kõik kolm juppi ja tulemused on järgnevad:
      Hiires kvarts 27.042 ja pisem kvarts kirjaga 76.8K
      Klaveris kvarts 27.092 ja pisemat ei näe lugeda (peidetud fikseeriva mõgina alla)
      Vastuvõtjas on kvartse päris mitu. Kirjadega siis 26.590, 26.640, väike 32.768. Lisaks veel kaks musta junni, millede juurde on plaadile kribatud kvartsi tähis X. Mõlemal on peal kiri C28, millest ei oska ma midagi järeldada

      Silma hakkas veel asjaolu, et klaveri antenn on koletult suur (juhe, mis jookseb ümber terve klaveri) ja hiirel sellega võrreldes imepisikene (PCB rada ümber plaadi). Kas see võib ka kuidagi anomaaliaid tekitada?
      Muuhulgas tegin kindlaks, et läbi USBtoPS/2 adaptri ei tööta kumbki seade. Vastuvõtja saab küll voolu peale, kuid hakkab peagi oma LED-e vilgutama, mis peaks andama märku ühenduse mittesaamist arvutiga (W98-ga tegi ta sama nalja, kui masin küljeli kukkus, nagu esimestes postides kirjeldasin)

      Kust võiks natukene targemaks saada fre poolt kirjutatud teemas?
      Nagu vahelduvvool - on ja ei ole

      Comment


        #18
        Huvitav vastuvõtja siis, kahe kanaliga. Arvutus annab vahesageduseks mõlemal juhul siis 452kHz, kuigi tüüpiline väärtus on lääne asjadel 455kHz. Aga - kuna vahesagedusfiltri ribalaius tavaliselt üle 7kHz - mahub sisse. Pealegi on kvartsgeneraatorite sagedused mõningal määral timmitavad et kõik õigesti paigas oleks. Kvarts 32768Hz on tavaline elektronkellade oma, kasutatakse odavuse tõttu ka mujal taktsageduse saamiseks.
        Elektroonika töötab suitsu baasil.
        Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
        Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

        Comment


          #19
          matan selle mõtte maha.

          Comment


            #20
            Originally posted by Elektrik@Jul 1 2004, 18:43
            uhh vedas, mõtlesin ka sellise jama ostmise peale, nyyd matan selle mõtte igaveseks maha, ei viitsi jamada sellega, oh kui hea :P


            Tegelikult vist asi ikka minu masinas kinni (Compaqi junn). Siiani testinud juba nelja arvuti peal ja kõigis töötas väga ilusti :angry:
            Huvitav, miks compaq teda ei tunnista? Mingid datajuhtmed ära vahetatud/disabletud? Toide selle asja jaoks nõrk
            Nagu vahelduvvool - on ja ei ole

            Comment


              #21
              Kas compaqil dossis/mujal low-end värgis asi töötab korralikult? Kui jah, siis on probleem vast mingis compaqi draiveris, näiteks mingi hiire/klaveri kontrolleri draiver. Kui seal ka samamoodi jamab, siis võib ka elektriline jama olla. See compaqi värk on piisavalt ebanormaalse ehitusega. Ma pole küll compaqil klaveri toitepinget mõõtnud seega ei oska asja välistada. Muidugi võiksid ju sellele vastuvõtjale tuua 5V kõvaketta toiteotsa punasest juhtmest, äkki siis olukord paraneb(võta vastuvõtja lahti, otsi sealt see +5v ots üles, ühenda lahti ja pane oma juhtmega otse arvutist). Võimalik ka, et äkki selle jublaka toite kaudu levib mingit kõrgsageduslikku müra arvutisse tagasi, mis asja segi pöörab.

              Comment


                #22
                Originally posted by digital@Jul 2 2004, 23:08
                Kas compaqil dossis/mujal low-end värgis asi töötab korralikult? Kui jah, siis on probleem vast mingis compaqi draiveris, näiteks mingi hiire/klaveri kontrolleri draiver. Kui seal ka samamoodi jamab, siis võib ka elektriline jama olla.
                Testisin teda kunagi volkovis (puhas DOS environment ja cutemouse driver) ja töötas väga edukalt. samuti sai teda näpitud paaris enda kribatud programmis (16-bitine katkestushandler istus otse DOSi INT33 otsas ja suhtles hiirega) ning probleeme ei ilmnenud. Niipea, kui tarkvara muutub 32-bitiseks (DOSis siis proovisin mängida TTD-d ja Carmat) on kellad

                Et siis huvi pärast hakkan toidet ümber vedama. Eks näis, mis juhtub
                Samuti tirisin uue CTmouse driaveri, et veel asja testida

                EDIT: mitte ei saa aru, kuidas 16 ja 32-bit niimoodi riistvarale saavad mõjuda
                Nagu vahelduvvool - on ja ei ole

                Comment

                Working...
                X