Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Tasuta ja põhjalikud arvuti puhastajad viirustest ja rämpsust.

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Tasuta ja põhjalikud arvuti puhastajad viirustest ja rämpsust.

    Teemat alustas vipi666 15-11-09.

    Tasuta ja põhjalikud arvuti puhastajad viirustest ja rämpsust.
    Liikvel palju viiruseid, lisaks rämps, mis arvutisse nii ehk naa koguneb. Panen siia valiku, mida ise oma igapäevatöös kasutan. Toimib laitmatult! Kes eriti põhjalikult soovib arvuti puhastada, siis tasuks viirustõrje toimingud teha algselt tavawindowsi all, et programmid saaksid oma updated jms kätte. Seejärel restart ja F8 klahviga Safe Modesse ja protsess uuesti. Safe ajal võiks kindluse mõttes ka LAN kaabel olla tagant võetud,et miskit uut ei saaks sisse ronida!

    1. Combofix
    Eemladab hoolega viiruseid, toiming võtab aega kuni 15 minutit. Uuendused sikutab ise, netikaabel peaks ikka järgi olema! Exe file saab kätte siit:
    http://download.bleepingcomputer.com/sUBs/ComboFix.exe või siit:


    2. Mbam
    Nuhkvara avastaja, äärmiselt efektiivne! Tasuks teha kindlasti full scan!
    Tõmmata saab siit:
    http://download.cnet.com/Malwarebyte...=dl&tag=button

    3. TempCleaner
    Sikutada saab siit:
    http://www.softpedia.com/get/Securit...-Cleaner.shtml
    Eemaldab sodi ja ajutised failid, millega Windows hakkama ei saa. Seda programmi oleks tore kasutada enne viirustõrjeid ja defragmente, et neil vähem scannida oleks! Tempcleaner eeldab Java olemasolu Sinu arvutis!
    NB: TempCleaner eemaldab ka salvestatud failid IE ja Firefoxi alt. Kes neist ilma ei taha jääda, siis avage settings tool ja eemaldage linnuke usertemp eest!

    4. Defraggler- hea programm failide rittasättimiseks. Windowsi enda oma on palju rohkem ressurssi õgiv ja vähem efektiivne. Defragmentimine tasuks jätta kõige viimaseks, kui kõik sodi ja mittevajalik on eemaldatud.
    Tõmmata saab siit:
    Download Defraggler 2.22.995 for Windows. Fast downloads of the latest free software! Click now


    5. Üleüldse tasuks kõikvõimalikke programme tõmmata nende kodulehelt või siis www.filehippo.com , kus materjalid on eelnevalt viiruste suhtes kontrollitud.
    Üha enam näen võlts AVGd jms., mis on tõmmatud googlest, lihtsalt AVG sisse tippides. Tulemuseks on viirus või nuhkvara, mis kasu asemel teeb kahju.
    Paanikat külvata ei taha,aga elu näitab,et nii on!

    Edukat puhastamist!

    tcumen
    Lisaks siia ritta veel Ccleaneri:
    CCleaner is the number-one tool for cleaning your PC. It protects your privacy and makes your computer faster and more secure! Download it FREE today.

    Seadistamisel sama jutt, mis Tempcleaner`i puhul.
    Lisaks võimaldab väga lihtsalt Startup´i korraldada, samuti abiks mõne jonnaka proge uninstallil.Ka registri puhastus on olemas.

    Nuuskurite jms. vastu klassika: Spybot
    Spybot offers a unique technology for your security. Far beyond antivirus Spybot searches and destroys unwanted software and protects your privacy.

    Samuti Superantispyware:
    SUPERAntiSpyware protects you from malware, ransomware & spyware. Start your free trial today & remove Spyware, Rootkits, Adware, Viruses & More!


    Edit: Veel üks pisike, aga tubli abimees:
    http://www.filehippo.com/download_unlocker/


    tartu pets
    isiklikult kasutatud combofix, ccleaner ja defraggler. Combofixi soovitan soojalt, töötab, kuid ei aita netipõhistele viirustele nt msni viirused. Ccleaner, kui seda vaid cookide ja rämpsu puhastamiseks kasutada, siis aitab rohkem ja veel. Defraggler on tsipa kiirem, kui windowsi enda defrag aga erilist vahet mina ei täheldanud. Aga alati võib proovida ka http://www.grc.com/default.htm lehekülje teenuseid. Professionaalne turvaguru ja tema tööd.

    karukas

    http://www.arvutikaitse.ee/

    http://www.ekaitse.ee/index.php?opti...&id=3&Itemid=2


    Hulgaliselt erinevaid programme, soovitusi, kogemusi.

    erku

    Win Patrol
    Annab ülevaate autostart programmidest, failitüüpidest, aktiivsetest exe failidest jms.
    Olemas nii tasuta kui tasuline variatsioon (tasuta versioon(valitud installiajal) pole nõudnud enda aktiveerimist tasuliseks).
    Automaatkäivitused (autoexe, active x) kutsuvad esile hoiatusmärguande desktopil, millega saab nõus olla või lubada eirata. Suuremateks ohuliikideks määratud käivitusviisid kutsuvad esile mitmekordse hoiatuse.
    Koduleht:
    Secure and compliant IT asset disposal (ITAD) and recycling services that make reselling or upgrading your equipment easy.


    Threatfire
    Tasuta ja tasuline versioon
    Omab pahavara skaneerimist kui ka aktiivset kaitset( kaitse liigid tuleb määrata seadetest) Aktiivse kaitse kutsub esile hoiatusmärguande automaatsete käivitusfailide korral nii arvuti siseselt kui ka internetist saabuvatele. Enda arvuti koosluses olevalele vajalike failide äratundmisel saab määrata: tühista blokeering, mäleta minu valikuid.
    Koduleht:
    This website is for sale! threatfire.com is your first and best source for all of the information you’re looking for. From general topics to more of what you would expect to find here, threatfire.com has it all. We hope you find what you are searching for!


    NB
    : rakendus pakub PC-Tools antiviirust (ka tasuta versiooni). Antiviirus omab väga head skaneerimisvõimet (leiab enamus viirustest).
    Aga, 2009 aasta lõpu PC-Tools antiviirus versioon ei tee koostööd Win XP, SP2-ga !! Rakendus ei käivitu alati koos arvutiga ja jääb seega koormama masinat (üritab käivituda), hõivates sellega 10-40% arvuti jõudlusest, takistades sellega ülejäänud programmide käivitumist jne.

    The Computer Inventory (v3.3.0)
    Annab korraliku ülevaate arvutis olevast riistvarast ja tarkvarast/instaleeritud tarkvarast.
    Kellel huvi arvutite siseelu vastu: soovitan soojalt. Koos programmiga Everest v5.30.1900 saab pea täieliku ülevaate masina tehnilisest kooslusest.
    Alla laadida saab:


    NB: asja tasuliseks muutmisel saab hakata kasutama remote serveri tuge.

    Veel sarnaseid asju:


    Keegi pole targemaks muutunud sellest, et mind lolliks peab.

    #2
    Vs: Tasuta ja põhjalikud arvuti puhastajad viirustest ja rämpsust.

    tcumen
    Pahalaste tõrjumine on alati efektiivsem, kui seda teha teisest opsüsteemist. Üheks võimaluseks on opsüsteemid plaadil, nn. Live CD-d.


    Samuti leiab loetelust palju muid tööriistu väga erinevateks otstarveteks.
    Vahel võib vaja minna ka USB-lt bootivat vidinat.Valik tööriistu selliste vidinate tegemiseks:
    http://en.wikipedia.org/wiki/List_of...ve_USB_systems

    murphy
    Lihtne, hoia Sys teisel kettal, proged ja muu vajalik eraldi.
    Peale installi teed kettast image.
    Nüüd läheb pekki siis 10-20 minta ja on nagu uus, Hea veel mõni backup script mis näiteks iga taaskäivituse ajal teeb vajalikust nodist kuskilt lisakoopia.


    erku
    Win XP-SP2 süsteemi all;
    Eelnevatest viidetest:
    Mbam- ei leia suurt midagi?
    Ainuke eelis on eestikeelsus.

    Combofix- ei käivitu? Tulemüüri/antiviiruse süsteem ei lase võimaliku ohtu aimates seda käivitada isegi siis kui tulemüürid ja antiviirused on välja lülitatud.

    -------------------------------------
    Antiviiruste testimise põhjuseks on võimaliku viiruse olemasolu arvutis. Viirus / viiruslik programm või fail kustutab järjest süsteemi ja programmifailide .dll, exe ja application laiendi ja tüübiga faile, või nende osasi, teised kõrval olevad failid ja laiendid jäävad alles. Potsess on aeglane, seega on aega katsetamiseks. Iga nädal lakkab paar programmi või Win`i enda aplikatsiooni töötamast. Üle installil taastub kõik jälle kenasti, samuti nagu teisest arvutist kopeerides tühjale kohale exe faili töötab programm jällegi endiselt / veatult. Protsess arvatavalt algas ca 2 kuud tagasi, kaks viimast nädalat olen juba teadlikult tegelenud kavala asja otsinguga.
    Riistvara ja kõvaketas on kontrollitud ja erinevate testprogrammidega testitud, ühtki defekti pole siiani leidunud.
    Üks tugipunkt on: Kopeerides eelnevalt formaaditud mälupulgale kõikjalt arvutist segasisu. Seejärel viirus ja tõrjevaraga kontrollides on asjad ok. Peale mälupulga eemaldamist ja uuesti paigaldamist plokeerib aga tulemüür selle sisu ja viirusliku faili nimi on pikk numbrijada. Samuti ei luba kasutada antud mälupulka ka teised arvutid.
    Kellel on kogemusi sarnase anomaaliaga: andke teada.
    --------------------------------------------------------
    Siiani on katsetamistel ,,leidjamaks" osutunud: A-SQUARED Free edition
    Samuti on arvestatav: ESET NOD32 Antivirus
    Üks suurematest viirus ja nuhkvara viit/pankadest asub siin:


    gabriel
    Siiani on minu probleemid lahendanud järgmine tutorial: http://forums.majorgeeks.com/showthread.php?t=35407
    Ütleme nii, et lõpuni ei ole jõudnud, kuid iga etapp leiab järjest uusi jamasid ja alati on nende programmidega ja sellises järjekorras pahalastest jagu saadud.


    Elegija102
    minul on lihtne värk viiruse kaitseks on Avast! Antivirus Free editon mille saab www.avast.com-ist täiesti tasuta kätte.
    Puhastajaks ja defragmenteriks on windowsi enda kraam, muidu oli piriformi tarkvara ccleaner, defraggler jms.
    huvitav, et keegi pole veel maininud neid:
    AVG päästeketas http://www.avg.com/us-en/226386
    BitDefenderi päästeketas http://download.bitdefender.com/rescue_cd/
    Mõlemad soovivad min 512MB mälu, soovitavalt 1GB.
    Tasuta on mõlemad. Jääb mulje, et AVG ainult isiklikuks tarbeks ja ärikasutus eeldab muu toote ostmist - litsentsi värk segane. Bitdefenderil ei leia litsentsigi - juu siis on täiesti vaba.

    Keegi pole targemaks muutunud sellest, et mind lolliks peab.

    Comment


      #3
      Vs: Tasuta ja põhjalikud arvuti puhastajad viirustest ja rämpsust.

      Minu soovitus: Microsoft Security Essentials.
      Estonian SPL & Sound
      @gargru

      Comment


        #4
        Vs: Tasuta ja põhjalikud arvuti puhastajad viirustest ja rämpsust.

        jv16 puhastab ka demode jäänuseid registrist

        Comment


          #5
          Vs: Tasuta ja põhjalikud arvuti puhastajad viirustest ja rämpsust.

          Hiren’s BootCD

          Sealt leiab rohtu väga paljude probleemide ravimiseks.

          http://www.hirensbootcd.org/category/all-versions/

          Keegi pole targemaks muutunud sellest, et mind lolliks peab.

          Comment


            #6
            Vs: Tasuta ja põhjalikud arvuti puhastajad viirustest ja rämpsust.

            Parted Magic

            Linuxi baasil sihtotstarbeline tarkvara, erinevate arvutiprobleemide lahendamiseks ja testimiseks.

            PartedMagic - Inexpensive and easy to use Disk Partitioning, Disk Cloning, Data Rescue & Recovery, Disk Erasing, and Benchmarking software.



            NB: Tutvu lehe sisu ja võimalike rakenduste kasutamise asjaoludega, vältimaks vigu ning arusaamatusi.
            Nühi põllukivi palju tahad, teemantit tast ikka ei saa

            Comment


              #7
              Vs: Tasuta ja põhjalikud arvuti puhastajad viirustest ja rämpsust.

              Igasugu puhastajate kasutamisel on üsna tõenäoliseks tulemuseks clean install. Mõnel vahest veab ka.
              Parted Magic-ut pole proovinud. Aga kahtlane seegi.
              Ära torgi töötavat süsteemi isegi siis, kui see tundub aeglane...

              Parim ikka clean install. IMHO
              viimati muutis kasutaja Scott; 24 m 2013, 08:33. Põhjus: [B]

              Comment


                #8
                Vs: Tasuta ja põhjalikud arvuti puhastajad viirustest ja rämpsust.

                Mina kasutan Revo uninstaller'it programmide eemaldamiseks. Programmide uninstallerid jätavad sageli palju pahna endast maha. Revo käivitab programmi enda uninstalleri ja kui see on lõpetanud, saab käivitada Revo kontrollimise, millega otsitakse mahajäänud faile ja kaustu. Ise saab valida, mis peaks alles jääma ja mis kustutatakse.

                Salvestuskaustad jms asjad saab sellisel juhul välja jätta ehk neid mitte valida.

                Comment


                  #9
                  Win 10 Pro; Servicing Stack 10.0.19041.925 ja temaga kaasas olev uuenduskooslus võib ära rikkuda operatsioonisüsteemi. Konkreetset paketti ei saa maha installida ja tekkinud kahju ei saa tagasi pöörata. Teema aktuaalne alates märts 2021.
                  Mis võib muutuda: Rakendus Windows Mail lõpetab töövõime, nagu ka Edge ja teised sisesed rakendused ning kogu süsteem hakkab perjoodiliselt hanguma. "Google teenused" blokeerivad selle tõttu oma teenuseid ja muudavad automaatselt ära teie seaded (link).
                  Kui pahavara on rikkunud süsteemi, siis peale uut installi, saate selle taas tuleku blokeerida (link) (video-link). "services.msc" 1 valik, "gpedit.msc" ->Windows Update, kuni 5 valikut.
                  Click image for larger version

Name:	NoUpdate-w-10.PNG
Views:	408
Size:	7,8 KB
ID:	1113639
                  Nühi põllukivi palju tahad, teemantit tast ikka ei saa

                  Comment

                  Working...
                  X