niimodi nüüd sa muretsetud endale Zoneti ruuter, nüüd tekkis küsimus et ruuterit peab ju ära konfima, nagu settingut paika panna, et mis programmi selle jaoks kasutatakse, või siis seal user guides on nagu öeldud et näiteks netist saab ära konfida.....aga näiteks kui mul on kohalik võrk et ei pääse netti e ainult omavahelised arvutid ühendadtud ja mingil põhjusel on ruuter siis mis moodi selllises olukorras ära konfitakse
Teade
Collapse
Foorumi reeglid.
Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less
Ruuter
Collapse
X
-
Niimodi sain enamvähem tööle arvuti, ehk siis neti selle peal...väga segane aga see selllex ex varsti saa selgeks, nüüd mõned teised küsimused: 1. Nimelt kui ma ära confin ruuteri siis läbi internetipõhise programmi või mida iganes, kas siis näiteks format c: korral peab uuesti confima või need settingud salvestatakse kuskile ruuteri chipile.
2.mul on nagu ruuterile võimalik korraga taha klikata 4 arvutit ja pluss veel mõned läbi switchi, aga kui ma ühendun mingi arvuti jälle läbi lan kaabli ruuterisse kas siis pean uuesti settinguid tegema selle uue arvuti peal.
3. ja mis värk nende IP-edega on...ehk siis kuidas pannakse paika IP-arvuti peal...manuaalselt siis( käsitsi) kuidas need valitakse ?? ja kui confida ruuterit siis antakse 4 erinevat võimalust IP- määrata ( kes kokku puutunud need teavad) need olid siis nagu Class A või B või C või Other class...mis nende erinevus on ??
4. Kas on võimalik ja kuidas käib failide sharemine kahe arvuti vahel kui nad ühendatud omavahel läbi ruuteri???
sellex korrax kõik...tänud vastajaile
Comment
-
... kui ma ära confin ruuteri siis läbi internetipõhise programmi või mida iganes, kas siis näiteks format c: korral peab uuesti confima või need settingud salvestatakse kuskile ruuteri chipile...
... mul on nagu ruuterile võimalik korraga taha klikata 4 arvutit ja pluss veel mõned läbi switchi, aga kui ma ühendun mingi arvuti jälle läbi lan kaabli ruuterisse kas siis pean uuesti settinguid tegema selle uue arvuti peal ...
IP aadressidest on foorumis juba juttu olnud.
Failide jagamiseks peab olema Win98 puhul võrguaknas (Network Neighborhod) installitud NetBEUI (annab kettale/kaustale võimaluse jagamiseks) ja samas aknas aktiveeritud failide jagamine.
Edasi vali ketas või kaust, mida jagada tahad ja menüüst leiad Sharing ...
Kui ruuter sisaldab printserverit, siis kasuta printeri jagamiseks seda.
Comment
-
üldiselt kui ruuter on õieti konfatud ja dhcp lippab, siis ei ole mingeid probleeme arvutitega. Pistad kuni 253 arvutit taha ja kohe taha pistmisel konffab ruuter ise kõik ära. 253 on ip aadressite arv, mida ruuter oskab jagada lihtsalt.
See veebibaasine konf muudab ruutri oma seadeid ja need salvestatakse ruutrisse. Arvuti ise küsib ruutrilt dhcp kaudu konfi ja konfib ennast automaatselt.
No ip subneti klassid on lihtsalt erinevate suurustega ip-aadressite arvud. Ei usu, et zoneti oma eriti üle c-klassi toetaks ja sel poleks vajadust. c-klass sisaldab 256 ip aadressi, (neist 1 võrk, üks levi ja 1 ruuter nagu alati). B on 256 ruudus ja A on 256 kuubis aadressi, mis on väga suured arvud.
Koduvõrgu juures ei ole mõtet üle c-klassi pingutada, seal siis aadressid 192.168.x.y, kus x määrad ise vabalt(0-255) ja y siis on masina aadress. Ruuter ise hakkab jagama mingi vahemiku aadresse automaatselt, enamasti näiteks .64-.255 või .1-.200 lõpuga aadresse. Arvutid konfivad ennast automaatselt kui nii on määratud tcp/ip all, võid ka käsitsi konfata, siis paned igale arvutile erineva aadressi ja soovitavalt selliseid aadresse, mida see ruuter ise ei jaga. Netmask 255.255.255.0, gateway-ks paned ruutri aadressi 192.168.0.1 ja dns'id paned oma teenusepakkuja omad.
Läbi ruutri failijagamine ei tööta, läbi ruutris oleva svitsi töötab küll. Nimelt on selles karbis nagu kaks karpi, ruuter ja siis 5- pordiga svits, mille ühes pordis on ruuter. Läbi selle svitsi liigub kõik mida ihaldad ühest masinast teise nii nagu vaja.
Comment
-
1) start->run->command
2) ipconfig /all
3) vaata gateway aadress
4) tipi brausrisse seesama gateway aadress, pane http:// ka ette
5) nüüd peaks parooli küsima ja sisse saama
Kui ei saa ligi siis proovi ruutrit pingida, commandis kirjuta ping ruutri.ip.aadress.
Kui nüüd saad vastuse, siis on võrguliiklus püsti ja ruuter vastab sinu pingile, vastasel korral ei ole kõik korras ja kas ruuter ise surnud või siis kaablites viga.
Btw, kas ikka nii ruutri peal kui ka võrgukaardil tuluksed põlevad?
Comment
Comment