Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Andmete kättesaamine kettalt

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Vs: Andmete kättesaamine kettalt

    See jutt käib rohkem eraldi ostetud ketta kohta.
    Kui oled ostnud komplektse arvuti, siis garantii käib ka kogu komplekti kohta ja lahendamine ka ilmselt komplekti lahates.
    Kui aga ostad eraldi kõvaketta nt. eestimaisest poest, siis pole harvad juhud, kus nn. seadusejärgne pretensioonide esitamise aeg on 2 aastat, aga valmistajatehas annab 5 aastase garantii.
    Garantiijuhtumi korral siis esimesed 2 aastat lahendab asja müüja, edasise 3 aasta puhul tuleb suhelda otse tootja piirkondliku esindajaga. Asub tavaliselt kuskil juuropis. Ja nemad küsivad esimese asjana seda va veakoodi. Või õigemini see vorm veebis, kus RMA avalduse teed, seal tuleb see kood sisestada.
    Aga neidsamuseid tootjate softijuppe ketaste uurimiseks ja diagnostikaks kasutavad nii entusiastid kui töökojad kui tootjad ise, olgu see uurimise ajend milline tahes.

    SSD-l omad utiliidid selle jaoks.

    Edit:
    Läpakatele mõeldud ketastel on viimased 10-15 aastat, kui mitte rohkem, sees kiirendusandurid, mis teatavast väärtusest alates registreerivad kõik klõpsud ja klopsud, mis seadmele mõju on avaldanud.
    SMART-is on vastav lahter kohe olemas.
    viimati muutis kasutaja tcumen; 06 m 2018, 18:23.

    Comment


      Vs: Andmete kättesaamine kettalt

      Esmalt postitatud tcumen poolt Vaata postitust
      Kui oled ostnud komplektse arvuti, siis garantii käib ka kogu komplekti kohta ja lahendamine ka ilmselt komplekti lahates.
      Võib olla ja võib mitte olla

      Seesama HP - kui sain kätte umbes kuu peale garantiisse viimist, aku enam ei pidanud - hea kui 10-15minutit pidas, enne viimist sai vaadata ilusti näiteks Trooja filmi ära ilma laadimiseta ~3 tundi! Ju vahetati aku ära, saams midagi nõuda ei olnud alust kuna tõendeid sellekohta pole - ei taibanud isegi märgikesi teha akule, netist lugesin hiljem, et tehakse igasugu jama...
      OK, kuna kättesaamise järel kippus arvuti ka jubedalt kuumenema siis olin suht käega löönud, kakkusin ta ise lahti, avastasin emaplaadil toiteahelas SMD elektrolüütkondekad mil tööpinge väga piiripeal ja suured mis kohe sissetuleval toitel, neil kaaned nähtavalt väljapoole veninud...on siiani, ei ole viitsinud lappida seda.
      Kõige põnevam selle asja juures oli, et KÕIK madalama lubatud töötemperatuurida kondekate viigud on kaetud mingi läbipaistva silikoonilaadse ollusega (kõrval sinise ja punase markeeringuga samasugused on KÕIK katmata) - sinised üldiselt ka kõrgema temperatuuriklassiga jne. Ja samas ei sinistel ega punastel pole jootekohad kaetud - vaheta kui oled osav ja keegi pm ei märka, samas silikooni kraapimine, uue lisamine jne - miks nii? Miks ei ole nad siis kõik kaetud?
      Kui need punnis kondekad leidsin, panin arvuti kohe kokku, tõmbasin markeriga akukinnituse avadest emaplaadile märgid peale ja sammusin esindusse, kust arvuti ostsin. Kuu-poolteist hiljem tuli teade, et võib järgi minna. Kohaleminnes oli üllatus suur - viga ei olevat arvutil mitte midagi, nõuti 25 euri "diagnostikatasu" - eemaldasin siis aku, näitasin märgid ette ja avaldasin siis ka, et ma avasin arvuti ja rääkisin seal leitust. Tolku sellest ei olnud midagi, 25 pidin ikka mittemillegi eest maksma, õppetund oli niisugune, et Klickist ei osta enam midagi (kogesin ka omal nahal ära, et jutud vastavad tõele!).


      Ja totaalselt teemavälist, andmetest erinevat osa:
      Olgem ausad, ega kaasajal ei olegi eriti valikuid - mul Lenovo T400, selline robustne ja rohmakas masin, samas mulle meeldib, mugav kasutada, teenis head aastad kohati väga pikki kasutuskordi jutti... Uuest peast olid needki omalajal päris hinnalised, äriklassi arvuti ikka ju.
      Samas sattusin jõulude paiku silmitsi probleemiga, et kui vaatan näiteks videot, ütleme, 15minutit siis aku nagu tõmmataks tagant, ka siis kui laadija on järel - kogu arvuti jääb toiteta ehk lülitub välja. Mitu õhtut uurisin erinevaid foorumeid ja selguski, et kui mudel tootmisest maas siis isegi Lenovo foorumis ei ole mingit asjakohast tehnilist tuge - kui tootmisesolevate kohta annavad seal nõu isegi ametlikud Lenovo tegelased siis tootmisest maasolevatega on haudvaikus. Justkui antakse mõista, et aeg uus osta. Seal erinevad sama kogemsuega iniemsed pakkusid välja mitmeid pingeregulaatorite vigu jne...
      Aga kurat, kui lülitan masina sisse, tal tuleb pilt kiiremini ette kui uuel 700-800 eurisel HP-l, vaatamata, et see Lenovo on tõesti 6-7a vana, siis mille kuradi pärast ma pean mingi väikese vea pärast ostma uue masina? Ja ma usun, et see kehtib kõigi masinate kohta.
      -superradical-

      Comment


        Vs: Andmete kättesaamine kettalt

        Värskendaks siis teemat. Läpaka ketas. Pärast mõningast seismist, nädal, kuu, ei küsinud, oli seismise ajal ära koolenud. Omaniku tütar olevat mingi IT-spetsialistiga suhelnud, see olevat ütelnud, et ketas täis ja tuleb uus läpakas osta. Lauaarvutis linux räägib piltidel olevat unejuttu. Apps ja Vista ikoone failihalduris näitab. Lubuntuga sai pärast väikest mõtlemist apps sisule ligi, Zorinil andis mingi recycle bin errori. Vistale ei saa kummagagi ligi, ei haagi, ei ava, tuleb pärast mõningast mõtlemist see pikk veateade. Arvuti startides ketast ei näita ja ka F12 klahviga bootmenüüs. Linuksi Kettad partitsioone näitavad. Pidavat kettal olema paar ajaloolist pilti kohalikust külast, mida enam netist kuidagi ei leia. On mingid võimalused andmeid kätte saada või peab piltide mälestuseks mõned õlled tegema?

        Click image for larger version

Name:	Valik_999(1775).png
Views:	1
Size:	130,3 KB
ID:	871377Click image for larger version

Name:	Valik_999(1776).png
Views:	1
Size:	77,6 KB
ID:	871378

        Comment


          Vs: Andmete kättesaamine kettalt

          Võta korra elektroonikaplaat kettalt maha, puhasta mootori ja RW peade kontaktid ära. Vahel see üllatab .
          Ma olen ka niiskusetõket pruukinud selle juures, kui on näha et kettas ellu jääb.
          Seejärel võib proovida külge haakida läbi USB, on aeglane aga limiteerib SMART info kasutamist ja laseb ehk data maha lugeda. Siis juba vaatab edasi.
          Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
          Konfutsius

          Comment


            Vs: Andmete kättesaamine kettalt

            Sattus kätte täpselt sama mudel kuid veidi vanem seagate ketas millest siingi oli juba juttu varemalt.
            Käesoleva siis esialgu ühendasin Win arvuti järgi, mõne aja järel arvuti tundis ketta ära, siiski ei näita ketta mahtu. Ja ei lase ka välise USB otsas ligi.

            Mure ka, et arvuti oli kaitstud parooliga (parool on olemas) - kas üldse on mingit võimalust siis ligi saada?

            Ubuntu arvuti tunneb USB otsas ketta hetkega ära, ketas pärit ACER läpakast ja Ubuntu menüüs näengi seda Acer nime all, siiski ei pääse ka seal ligi - saan alljärgneva teate. Kustutatud kohad on mu arvuti nimi ehk siis pole olulised.

            Nagu aru saan siis kettal probleem windowsi süsteemiga mis ei ole korralikult sulgunud ehk lõhnab väga selle teise, sama mudeli Seagate järele mis mul siin mõne kuu eest jutuks oli.

            Kas paroolialusele kettale üldse saab ligi või ei ole midagi teha, sealt sooviks saada 200-300 pilti, muu on vähetähtis ja kuulub ajalooprügikastile.
            Lisatud failid
            -superradical-

            Comment


              Vs: Andmete kättesaamine kettalt

              Täpsusta, kas Windowsile on lihtsalt sisenemise parool peale pandud või on ketas läbinisti krüpteeritud. Esimesel puhul on Linuxile suva, failidele saab ligi, teisel juhul mitte.

              Ubuntu asemel kasuta PuppyLinuxi live-CD-d, nagu varemgi soovitasin. Sellega saab rohkematele asjadele ligi; Ubuntu on rohkem igapäevaseks kasutamiseks, mitte ketaste elustamiseks.
              73lpiC3kCzI 1hz9KtdUAoU FHo6rXLHNTU
              ATiP1pN4XeM

              Comment


                Vs: Andmete kättesaamine kettalt

                Esimene variant.
                OK, pean uuesti vaatama.
                Tundub, et paar posti varasemalt on sisuliselt sama probleem olnud, ei süvenenud aga veateade paistab suht sarnane. OK, vaatab edasi.
                viimati muutis kasutaja Scott; 15 m 2018, 23:04. Põhjus: eelnevat postitust ei pea tsiteerima
                -superradical-

                Comment


                  Vs: Andmete kättesaamine kettalt

                  Pärast mõningasi ebaõnnestunud katseid päästis päeva xenialpup64-7.5-uefi.iso. Aga tekkisid mõningased probleemid. Osa kaustu on punasega, avades pisipilte näitab, aga pilti avades seletab midagi utf-8 vigasest kodeeringust. See selleks, need kaustad kopeeris teisele kettale. Teiste kaustade pilte avas. Pirukas on see, et arvutiga ma kopeeritud kaustadele ligi ei saa, ühel juhul pole õigusi ja vigane kodeering, teisel juhul lihtsalt pole õigusi. Samas kui arvuti käivitada Puppylt, saab kopeeritud kaustadele ja piltidele ligi, välja arvatud vigase kodeeringuga pildid. Ühe pildi kopeerisin algul üksikult, selle avamiseks pole ka õigusi.

                  Comment


                    Vs: Andmete kättesaamine kettalt

                    Õigused saab üle võtta. "take ownership" on märksõna.
                    Erinevatel OS-idel käib see natuke erinevalt, guugel peaks avitama, kuidas täpselt.

                    Comment


                      Vs: Andmete kättesaamine kettalt

                      Selle utf-8 probleemi põhjuseks on eestlaslikud täpitähed, mida Puppy ei söö. Aitab kaustade nimede muutmine Puppy jaoks. Teisele linuxile tundub et piisab Puppy tekitatud küsimärgi täpitäheks tagasimuutmisest. Esialgsete andmete kohaselt tuleb vist kaustades ka ühekaupa pildinimed korrigeerida ja neid jagub. Nüüd on veel vaja saada lahti sellest Puppy või ei tea kelle tekitatud root kasutajaõigusest.

                      Comment


                        Vs: Andmete kättesaamine kettalt

                        Pärast kasutajaõiguse ülevõtmist lahenes ka automaatselt see täpitähdede ja Puppy tekitatud küsimärkkide probleem. Need märgid küll jäid nimetusse, aga failid on avatavad. Õiguse ülevõtmine käis terminalis käsuga
                        $ sudo chown -R 'userName' /*

                        Comment

                        Working...
                        X