Otsisin sobivat kvartsi ja leidsin vana printeri plaadilt õige sagedusega kvarts ostsillaatori. Kas välise takti kasutamine muudab prose tööd halvemaks paremaks, kui lihtsalt kvartsiga töö? Milliste eripäradega peaks arvestama( loomulikult fused ringi seada aga midagi äkki veel)?
Teade
Collapse
Foorumi reeglid.
Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less
väline clock generaator ja AVR
Collapse
X
-
Muidugi on väluisest kvartsist kasu ka siis, kui sul on vaja just mingit kindlat taktsagedust. Näiteks võib juhtuda seda taimerite või järjestikside kiiruste saamiseks. Kuna neil on võimalik takti jagada ainult täisarvudega (ja ainult teatud täisarvudega), siis iga kvartsiga (näiteks sees olevaga) ei ole võimalik panna neid asju õigele kiirusele.
Comment
-
Vähemalt PIC-il ja '51 tuumaga prosedel pole konded ilmtingimata vajalikud. Voolutarve aga vist langeb sisemise ossi kasutamisel. Vist...- Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
- Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!
Comment
-
Nüüd olen uuesti jamas omadega. Panin kivi välise takti peale käima ja tegin oma softi ja katsetasin plaati kuni lõpuks jootmisel kvartsgenel jalg ära murdus... Mõtlesin et panen ajutiselt sisemise ossi peale käima aga ei saa kivi progedagi ilma välise taktita... Kust saaks ajutiselt välist takti võtta et kivi fused ümber progeda? On olemas väine takt 20 Mhz-le aga atmega16 jaoks seda palju vist või tasuks proovida?"Computers in future may weigh no more than 1.5 tons."(Popular Mechanics, 1949)
Comment
Comment