Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Manchester coding

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Manchester coding

    Tere.

    Kas keegi oskab öelda, kuidas kasutada Manchester codingut? räägiti, et seda on kindlalt vaja kui teha pic 2 pic kommunikeerimist.

    mida nt see teeb yldse sellise serial signaaliga : 00110101 ?

    kas on äkki mõnda lihtsamat (kui see on raske)

    mida oskate soovitada?


    #2
    Elou!

    Manchester Encoding

    et loogiline "0" antakse edasi tõusva frondiga ja loogiline "1" langeva frondiga.
    Sinu pakutud bitijoru peaks olema:
    00110101 = 0101101001100110

    Parimat soovides,
    gOb
    Meie üle nalja ei mõisteta!

    Comment


      #3
      aga kas see on siis nii, et kirjutan lihtsalt koodijupikese teist moodi? et mingit lisaskeemi vms vahele pole vaja?

      või parem oleks kui saaks mingi kivi vahele panna. et saadan talle selle 0 1 1 1 1 0 0 1 sisse ja see annad mu RF kivile edasi 01 10 10 10 10 01 01 10

      Comment


        #4
        Tee ikka prosega, milleks kive ja voolu raisata. Näide
        - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
        - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

        Comment


          #5
          oeh...

          kuna mul on soov kasutada serout commandi millega ma saadan välja nt mingi teksti vms. siis ma arvan, et mul on siisgi kasulikum osta omale encoder\decoder kivid. kas keegi teab, kust neid saada odavama hinnaga. kui aga jah kiivide hind liiga kõrgele kyynib, siis tuleb siisgi jah hakata softi mõtlema paremat

          Comment


            #6
            Kas serout suvalisi stringe ei luba saata? Sel juhul ju saab softiga hakkama.
            - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
            - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

            Comment


              #7
              Kas serout suvalisi stringe ei luba saata? Sel juhul ju saab softiga hakkama.
              kuidas?
              vahel ju start ja stoppbitt.
              saata saab , kui UART-l CLK väljund olemas. tuleb vaid XOR element lisada, ühte sisendisse CLK ja teise TXD. väljundis tulenbki manchester.

              vastu võtt saab kui UARTil CLK sisend olemas.
              eelnevalt tuleb aga CLK taastada.
              Ideaalis on see lihtne, kui aga kanalis ka mürad sees, siis enam mitte.

              Miks tavaline serial data ei sobi?
              peaks ju tegelikult raadiokanalist probleemideta läbi minema.
              kui signaalis aga väga palju 00 või FF datat, siis kasuta klassikalist telekomi nippi: XORi kõik data 55H läbi.
              Vastuvõtjas teed sama ja kõik toimib.

              Comment


                #8
                minu keele serout commandi seletus:
                Kood:
                Function:
                Transmit serial data output (8 data bits, no parity, 1 stop bit).
                Information:
                The serout command is used to transmit serial data from an output pin of the
                microcontroller. It cannot be used with the serial download output pin - use the
                sertxd command in this case.
                Pin specifies the output pin to be used. Baud mode specifies the baud rate and
                polarity of the signal. When using simple resistor interface, use N (inverted)
                signals. When using a MAX232 type interface use T (true) signals. The protocol is
                fixed at N,8,1 (no parity, 8 data bits, 1 stop bit).
                Note that the 4800 baud rate is only available on the X parts. Note that the
                microcontroller may not be able to keep up with complicated datagrams at this
                speed - a maximum of 2400 is recommended when a 4 MHz resonator is used.
                The # symbol allows ascii output. Therefore #b1, when b1 contains the data 126,
                will output the ascii characters “1” ”2” ”6” rather than the raw data 126.
                Please also see the interfacing circuits , affect of resonator clock speed, and
                explanation notes of the ‘serin’ command, as all of these notes also apply to the
                serout command.
                loodan, et see toob selgitust.

                Comment

                Working...
                X