Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

programmeeria töölesaamine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #46
    palun, seletage mulle kumb jalg on PNP transil emitter kumb colektor. ma võtsin selle taki maha ja ikka on seal see 10V peal (baasil)

    Comment


      #47
      noolega on emitter, vastas on kollektor, baas on see keskmine. Nii siis skeemil, trantsi korpusel on jalad ikka omamoodi.

      Baasipinget pead alati mõõtma emitteri suhtes, mitte maa suhtes. Niisiis 13 voldi suhtes, et siis testri 1 ots 13 vodi peale, teine baasi peale. Kui on 0 volti, siis on trants välja lülitatud, kui 0,7 volti, siis sisse lülitatud. Maa suhtes mõõtmine ei vii kuhugi.

      ehk on trants valesti ühendatud?

      Comment


        #48
        no ma ei saa aru, mis toimub. lasen transistori jalale otse 5V'i ja midagi ei juhtu sellega. kogu pinge hakkab värisema. ja kui lasen sinna gnd'i siis ei juhtu ka midaig

        Comment


          #49
          No nüüd vaja teada, kuidas transistor töötab. Ta ei ole mingi loogikaelement, millele annad 5 volti ja kõik. Ei. Ta on ikka olemuselt vooluvõimendi. Nimelt see vool, mille sa tekitad baasiahelas emmitteri suhtes võimendatakse ja selle voluga avaneb kollektorsiire. Seega baasivool lippab läbi kollektori ja trantsi võimendatud kollektorvool lippab samuti läbi kollektori.

          Antud juhul on emitter 13 voldise pinge all, nii et +5-e voldiga sa teda ei juhi. Baasilt loogika peale mineva takisti loogikapoolset otsa vaja ühendata maaga või lahti lasta, see siis lülitab sisse ja välja antud skeemis toite. Kui oled kasvõi korra trantsistori baasi otse +5-de või maandusse ühendanud, siis vaheta kohe esimese asjana transistor uue vastu välja, sest selline asi sunnib transistori elupäevad lõpetama.

          Uuri ka vahepeal, kuidas transistor töötab, siis saad isegi aru kuidas viga otsida. Kahjuks sobivat linki õpetusega ei oska anda.

          Comment


            #50
            minu mõistus on otsas. programmaator töötab(vahetasin transi ära ja kõik töötab nii kuis peab). HEX fail on tehtud felchi poolt. lasen selle sisse, vajutan assembler view. vaatan, mingi NIGEL GOODWINI oma... NO MIDA!. nagu ei muutuksgi se soft ja pidevalt tuleks sinna sama fail, mis annab mulle errori, peale downloadimist ja auto verfry'd. Error on 0000h. Mida teaha? teist IC-Progi proovida?

            Comment


              #51
              Nigel Goodwin on vist disassembleri autor. Minu varjunimi see igatahes ei ole
              Panin tähele, et IC-prog ei tunnistagi PIC16F88-t ! Jätab tüübiks 16f628 ja loetelus 16f88 puudub. Äkki asi selles?
              Minu ver. 1.05.C.

              Error 0000 tähendab, et progemisel tekkis viga juba alguses, aadressil 0x0000.
              - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
              - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

              Comment


                #52
                minul on D variant, millel eon 88 lisatud. see 88 on vist liiga uus või vähekasutatud (ei teagi kumb). aga kas siis nt 628 setinguga võib seda programmeerida?

                Comment


                  #53
                  Küllap töötab kui kord progesse lisatud. Kas su programmaator on üldse ühtegi kivi kirjutanud? Äkki mingi viga skeemis või juhtnivood valet pidi?
                  Normaalselt peavad PICi data ja clk otsad olemas nullis. Proge lippudes on mul seatud linnuke kohale "Invert data in". Tait serial programmer on tüüp, port on LPT1.
                  Kas hardware checkiga õnnestud kõiki pinne võngutada?

                  PS. Enne kivi kirjutamist kustuta ta alati tühjaks. Vastasel juhul annab tõesti kirjutamise vea!
                  - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                  - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                  Comment


                    #54
                    Set the IC-Prog hardware to TAIT serial programmer with data out, data in and clock inverted.
                    käseti nii teha, ja nii mul ka on. proovin sama setingut nagu Teil on. programmer pole veel midagi kirjutanud.

                    Comment


                      #55
                      vaatasin ka muud asjad yle ja tuleb välja et mu inverter kivi ikka täitsa pees. vahetan välja ja loodan, et saan korda.

                      Comment


                        #56
                        Mul vist oli otseväljunditega puhver. Pane esialgu linnukesed nii nagu soovitati ja proovi järgi.
                        - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                        - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                        Comment


                          #57
                          noh sain siis oma inverteri vahetatud ja ikka ei tööta. signaalid tundvad ka samasugused olevat (1.5v ja 0.08V) neil inverteri jalgade. mitte ühtegi lühist ei leidnud 4 silma (2 paari). tester ka ei leidnud. minu aju on kokku jooksnud. kas keegi abistaks?

                          kui vaja, võin ka montaaži siia yles riputada (ei teinud originaali järgi, sest too oli liiga suur ja oli palju mõtetuid juppe küljes.


                          progredes ytleb ikka sama errorit ja lugedes sain esimesse mingi väärtuse (erineva vastavalt sisestatud programmile) aga muud olid kõik 3FFF'id...

                          Comment


                            #58
                            Originally posted by bloody-orc@Sep 23 2005, 18:13
                            signaalid tundvad ka samasugused olevat (1.5v ja 0.08V) neil inverteri jalgade.
                            1,5V viitab sellele et midagi on valesti. Peab olema 5V (selle lähedale)! Äkki said lahtise kollektoriga kivi ? Sinna peaks väljunditelt toitesse takistid riputama. 1,8V sisendil aga viitab sellele et sisend on lihtsalt ühendamata.
                            - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                            - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                            Comment


                              #59
                              muretsesin sellise kivi: 73-567-77 mis tuleks lisada?

                              Comment


                                #60
                                See skeem vajabki lahtise kollektoriga väljundeid. Teistega ei tööta. Kui tahad viga leida, siis kirjuta üles täpsemalt probleem. Kas +5 volti lülitab sisse-välja? Kas +13 volti lülitab? vist ei, kui õieti mäletan. Anna arvutist 0 ja kirjuta üles kõik pinged, loogika sisendis, loogika väljundis, trantsi baasil, emitteril, kollektoril. Siis sama asi kui arvutist annad 1-he. Kui kõik kirja paned, siis ehk oskame aidata.

                                Muide tegin vahepeal testi, ei lülitanud +5-t volti välja, ja programmeeris küll.

                                Aga kui originaali järgi ei teinud, kas siis muutsid ka skeemi? Anna siis muudetud skeem kah

                                Comment

                                Working...
                                X