Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

programmeeria töölesaamine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    programmeeria töölesaamine

    Tervist.

    Kas siin on kedagi tallinnast, kes suudaks mulle ära programmeerida ühe 8 jalgse pici minu sonari kontrollimiseks. vaja oleks sonarit opereerida ja vastavalt väärtusele ühest jalast siis infot välja saata.

    skeem
    siit võib leida ka spikker koodi

    skeem on see alumine (sonari osa) muu tuleks siis ise teha.l

    Kes on nõus sellist pisikest nokitsemist ette võtma, siis palun kontakteeruge privas ja öelga, mida vajate tööks.
    Eeldus on programmeerimis oskus, programmaatori ja arvuti olemasolu.

    Sonari plaadi annan ka, millega testida saab.

    Tasu kokkuleppel!


    #2
    kas kellelgi pole siis natukene vaba aega? See peaks olema ju umbes 2-4h tööd, või?

    Comment


      #3
      Nu aga selle ajaga jõuad sa ju isegi Pic programmaatori valmis teha. Näiteks siit midagi: http://www.tevalo.ee/foorum/index.php?showtopic=16356

      Comment


        #4
        ei no programmaatori ma võin ju valmis teha aga softi kirjutada ma ei oska. nagu ma ütlesin, on seal ainult see lugemise ja saatmise osa, kuid seda minu teisele pic(axe)'le saatmise osa seal ei ole. Kui soovid, siis võid ise selle asja ette võtta.

        Comment


          #5
          4h oskaja inimese töö eelduseks on min. 1000,- nii on lood kapitalistlikus maailmas.

          Comment


            #6
            No kas siis keegi ei tee pisema tasu eest ära. mõnele algajamale oma oskuste testimiseks või nii?

            Comment


              #7
              Oled sa kusagil kohanud skeemi, mis suudaks detektida lühikesi vahemaid (1cm kuni 60cm)? Sellisele kirjutaks küll softi sest seda saaks ehk kasutada akva veetaseme mõõtmiseks.
              - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
              - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

              Comment


                #8
                ma arvan et seesama junn möödaks ka väiksemaid vahemaid kui vastuvötja vöimendust vähendada, vöi veelgi parem, muudetava vöimendusteguriga vöimendit kasutada. 1cm kaheldav ( liiga tugev peegeldunud signaal), aga 10 kyll. pöhimöte oli ju lihtne, saadetakse 5 pulssi 40khz, oodatakse et mitte saatjat ennast vastu vötta, siis kuulatakse pulsi saabumist. edasi tuleb vaid möötyhikud öigeks saada.
                C-s ilmselt 10...20 rida.

                Comment


                  #9
                  Hr. Raivo, kas te suudaksite selle siis C's ka valmis kirjutada? Selle osa, et saadad pulsi, ootad,võtad vastu, ja saadad tulemused pici jala kaudu edasi serialis?

                  Comment


                    #10
                    Originally posted by raivo@Jul 31 2005, 10:52
                    ma arvan et seesama junn möödaks ka väiksemaid vahemaid kui vastuvötja vöimendust vähendada, vöi veelgi parem, muudetava vöimendusteguriga vöimendit kasutada. 1cm kaheldav ( liiga tugev peegeldunud signaal), aga 10 kyll. pöhimöte oli ju lihtne, saadetakse 5 pulssi 40khz, oodatakse et mitte saatjat ennast vastu vötta, siis kuulatakse pulsi saabumist. edasi tuleb vaid möötyhikud öigeks saada.
                    C-s ilmselt 10...20 rida.
                    Peale viie pulsi saatmist peaks ootama ka natuke - muidu võtad kohe selle signaali vastu. See mis ei põrku kuskilt aga lihsalt 'kostub' vastu võtjasse(ma ei viitsi arvutama hakata, kui palju aega kuluks helil ~8cm läbimiseks)

                    Temp. vahed - heli kiiruse muutus. Aga see vist ei loe eriti, kui just talvel pakasega või suvel päikse käes robotiga mängimas ei käi
                    http://www.alldatasheet.com/

                    Comment


                      #11
                      Suuremate dünaamikavahemike katmiseks kasutatakse ka logaritmilisi võimendeid. IIRC olid ka Tevalos müügil.
                      If you think education is expensive, try ignorance.

                      Comment


                        #12
                        ma oleks nöus softi kribama kui sa teed plaadi mulle kah ja otsid saatja-vastuvötja paari. prosena peaks PIC12F629 sobima. ehkki tegelt ei tule 8 karvaga hästi välja, sest vaja oleks ka temperatuuriandur ja vajadusel LCD lisada. PIC16F88 siis.

                        Comment


                          #13
                          Aga miks sa ise ei tee ? Saaksid palju kogemusi nii füüsika kui progemise vallast. Anna takka ja ära pabista, kõige hullem mis progemise juures saab juhtuda on vigane kood, nt. jõuelektroonikas võib tulemuseks olla 10 000 krooni eest kärsanud juppe

                          Comment


                            #14
                            ise ei tee selle pärast, et ma arvan et soo pole juust kõige kergem programm, mida teha ja mul pole halli aimugi kuidas programmeerida. ma hakkasin vaatama pbasicut(nagu paar teemat all pool võib näha) aga sellga pole veel väga kaugele jõudnud kuna käsil ka robotex2005 projekt.

                            Pici progremiseks tuleks mul leida ka mingi programmer, mis suudaks mingeid tuntumaid kive progreda ja käiks lpt'sse.

                            teema väline kysimus. Mis faili on vaja et see MPlabiga pici kõrvetada? hex?

                            Comment


                              #15
                              MPlab'iga just otse ei kõrveta kuigi mingi progeja juhtimine on tal küljes tõesti.
                              Aga HEX fail tõesti on see vajalik.
                              LPT-porti käiv progeja: http://www.semis.demon.co.uk/Pics/PICmain.htm
                              - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                              - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                              Comment

                              Working...
                              X