Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

programmeeria töölesaamine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #61
    skeemi muutsin niipalju, et võtsin ära selle 12V pingestaja vms. ja 2 dioodi, mis selle küljes olid. muu on kõik sama.


    EDIT:

    peale mõningast testimist selgus, et teise inverteri värava väljundis on 11 V (7.0 V võtteldes selles oleva transistoru kollektoriga). kui ma aga IC progis kõik linnukesed hardware testis ära märgin, siis ei muutu selle teise inverteri sisend grammigi... alustan juhtme kontrollimist. ( teine värav on yhendatud D3'e ja sealt 12V tüürivale transistorile)

    veel panin ma tähele, et minu algsisendpinge ei ole ka see kõige õigem. ilma programmeeriata on 12.56, kui aga selle yhendan, langeb pinge 10,54 peale. ei oska põhjust leida. ja ka LPT'st tuleb vaid 3.5V, kui seda võrrelda GND'ga.

    Comment


      #62
      No siis küsiks veel mõned küsimused:

      1. Kustkohast tuleb 13 volti?
      2. Kust võetakse 5 volti?
      3. Kustkohast võetakse maa toitele?
      4. mida tähendab, et LPT-st tuleb 3,5 volti? millise otsa pealt? LPT-st toidet ei tule, kui mõtled andmeotsi, siis 3,5 volti peaks jätkuma.
      5. Palju on 7406 kivile minev toide, kas ikka 5 volti?
      6. Kas toites on ikka 10uF kondekad ühendatud?

      Teise invertori väljundis 11 volti on normaalne küll, kuid toite sisse lülitades peaks see pinge 0,1 voldi peale minema.

      Vastates neile oskaks ehk ka abi pakkuda.

      Toide 12 volti langeb, sest 7406 kivi ju tarbib voolu. Kuid nii suur pingelang on kahtlane, vaata juhe üle. Ja mõõda ka voolu, palju programmaator tarbib 13 volgi pealt.

      Comment


        #63
        1) 13V tuleb adapterist seinast
        2) 5V tuleb pingeregulaatorist plaadil
        3)ei saa küsimusest aru
        4)mõõtsin plaadi pealt, neist kohtadest, kuhu LPT juhtmed lähevad on 3.5 V siis kui on need pinid HIGh asendis
        5)kivile tuleb toide 5V
        6) kondekaid on kõik kohad täis ja need 10uF on täiesti omal kohal


        hardware checkis kõik asjad untick siis on 0.03A kui kõik tick siis 0.28A

        Comment


          #64
          eraldi adapter on hea, ma arvasin, et võtsid arvutist 12 volti. See vähendab ühe probleemi võimaluse.

          0,28 A voolutarve on liiga suur! 0,03 A võib tõusta 0,04 Amprini, kuid mitte mingil juhul 0,28-ni. Otsi viga sealt, vaata, millist lippu hardware chekist liigutades tekib selline suur voolutarve ja vaata siis kõik detailid uuesti üle selles lülis, mis tekitab sellise suure voolutarbe.

          Comment


            #65
            enable Vcc lisab 0.16 A ja enable Vpp lisab 0.04A

            lisaks panin veel tähele, et mu data in ei tickeeru. kontrollima

            edit:

            tickteerub kui ennem on tickitud Vcc ja siis Data out

            Comment


              #66
              Data in töötab alles peale Vcc sisselülitamist, nii peabki, nii et see korras.

              Voolutarbed liiga suured. Vcc lisab 0,16A, see teeb 160 mA, mis on meeletult suur. Normaalne oleks, kui lisaks 5mA, mis on siis 0,005A. Vaata montaaz üle, mõlemal toitel midagi viga! Mõõda takistid üle (kui skeemil toide väljas, siis peaks näitama enam-vähem õigeid tulemusi lahti tinutamatta). Äkki mõni tak on kOm asemel läinud Om. Otsi viga montaazist. Skeem ei saa kuidagi sellist voolutarvet tekitada.

              0,28A peaks ajama mõne detaili päris kuumaks, vaata näpuga kas leiad kuuma koha.

              Comment


                #67
                takid on kõik õige suurusega. kontrollisin yle just. kumaks läheb IC. ei oska arvata, mis võib veel kurja teha. kas siis ikka need transid ve?!? vihaseks ajab vaikselt. kõik justgui töötaks ja samas ei tööta ka.


                lisan mõned pildid ka. äkki aitavad:

                see auk paremal pool on nyydseks kinni joodetud. seal oli takk, mille väärtuses ma kahtlesin, kuid mis siisgi õige oli.

                lisaks veel et see valge juhe, see on suply gnd ja selle kõrval olev juhe on +12.56V, mis on lahti amprite mõõtmise pärast.
                beežid kastid on smd konded.

                tean et plaat on si**ne aga pole millegiga puhastada. pole piiritust ega viinagi.



                Comment


                  #68
                  Sul on skeemi muudetud, loogikakivi jalad ei ole samad numbrid kasutusel. Tee pilt ka plaadi teisest poolest, et saaks detailide paiknemisest aimu.

                  Kui trants on läbi - ükskõik kui läbi, ei teki suurt voolutarvet, lihtsalt toide ei lülitu sisse-välja. Selline suur voolutarve annab tunnistust kas:
                  1. valedest takistite takistustest
                  2. valest montaazskeemist (Midagi on valesti plaadil)
                  3. lühisest mõnede kivi jalgade vahel
                  4. läbiläinud loogikakivist, mis tegelikult suht vähetõonäoline.

                  Ma muidugi eeldan, et voolutugevusi mõõtsid ilma pic-ita.

                  Selle skeemi kohta ütleks veel kuulsad sõnad, et "ÕIGESTI kokkupandud skeem reguleerimist ei vaja ja hakkab kohe tööle" Sellist lauset oli väga tihti näha vanasti Radio ajakirjas skeemide all.

                  Comment


                    #69
                    hey! what do you know. i did mesure it with my pic still attached. ilma selleta oli 0.05A max. h34r: h34r: h34r:

                    fotod. pildid ei ole just kõige paremad.


                    montaaž eageli failina: montaaž


                    Comment


                      #70
                      viimastest fotodest pole nüüd küll asja,kui tohiks mainida

                      tnx
                      "Directly or indirectly, all issues related to sound should be decided by the ear as an organ of hearing: conclusions that are given by the ear is no longer necessary to challenge. Lord Rayleigh (John William Strutt)

                      Comment


                        #71
                        LPT-ga seotud asjade puhul on võimalik, et LPT pordi seadistused BIOS-is on valed.

                        Põhjalik kontroll ilmselt aitab - kas skeem on õige, PCB vastab skeemile, kas jupid plaadi peal on veel töökorras, kas tööpinged on õiged, kas ühendused on korralikud, kas lühist pole.
                        If you think education is expensive, try ignorance.

                        Comment


                          #72
                          Kui võib mainida, siis viga on kas pic-iga ühenduses (vale signaal valel otsal) või oled juba pic-i läbi kõrvetanud. Lpt pordi seaded ei tohiks mõjutada, see skeem peaks sobima kõigi pordi settingutega. Rohkem kommentaare ei ole. Jõudu tööle ...

                          Comment

                          Working...
                          X