Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

PIC + L293D

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    PIC + L293D

    Ok, mul on mõistus otsas, kui keegi viitsib uurida.. kindlasti mingid elementaarsed asjad jäetud tegemata.. sest ma ei tea tegelikult midagi erilist neist asjust.
    Skeem
    On mul siis PIC16F876A ja mootori driver L293D, dc mootorid, lülitid, mis peaksid mootorid vastupidi pöörlema panema, ühendatud nagu skeemil näidatud, toide 4.5V ja asm kood selline.
    Probleem selles, et asi ei funka. Või noh peaaegu ei funka. Kui testriga puudutada PICi jalgu, mis skeemil on punaselt märgitud, toimib mootor vastavalt (ntx rc1 puudutamisel hakkab vasak mootor käima ühte pidi, rc5 korral teistpidi, jne)..

    Aitäh!

    #2
    kas L293 mitte alates 7...9V tööle hakanud? tal nii suur pingelang löputranssidel et ega saagi töötada. madala pinge peal proovi ntx RS-st saadaolevat BA6845.

    Comment


      #3
      Originally posted by raivo@May 12 2006, 10:17
      kas L293 mitte alates 7...9V tööle hakanud? tal nii suur pingelang löputranssidel et ega saagi töötada. madala pinge peal proovi ntx RS-st saadaolevat BA6845.
      Datasheetilt ma lugesin välja, et 4.5V ongi minimaalselt tööks vajalik..

      Comment


        #4
        Tundlikkus testri otsale viib mõttele et pull-up'id pole sisse lülitatud. Kuidas sa koodi kompileerisid, kas vigu ka anti? Või oli valmis .hex fail?
        - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
        - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

        Comment


          #5
          Originally posted by felch@May 12 2006, 21:20
          Tundlikkus testri otsale viib mõttele et pull-up'id pole sisse lülitatud. Kuidas sa koodi kompileerisid, kas vigu ka anti? Või oli valmis .hex fail?
          Aga pull-up'id on ju port B peal, mitte port C, mida ma puudutasin..

          Kompileerin MPLAB'is ja siis lasen Picstart Plus'iga PICile.. kumbagi ajal erroreid ei anna..

          Comment


            #6
            Jah, nii on. Lihtsalt ekkis mõte, et prose otsad on 3. seisus või lahtised miskipärast. Muul juhul ei saaks skeem olla tundlik testriga puudutamisele (kui sa testrit just voolu mõõtmise seisu ei seadnud ). Seepärast - kas fused on õigesti seatud, eriti ostsillaatori omad? Peaks olema HS-OSC. WDT võta maha. Brown-out esialgu kah.
            Kas MCLR on kindlasti toites?
            Tundub, et prose ei eksekuteeri koodi üldse...
            - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
            - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

            Comment


              #7
              Originally posted by felch@May 13 2006, 21:03
              Jah, nii on. Lihtsalt ekkis mõte, et prose otsad on 3. seisus või lahtised miskipärast. Muul juhul ei saaks skeem olla tundlik testriga puudutamisele (kui sa testrit just voolu mõõtmise seisu ei seadnud ). Seepärast - kas fused on õigesti seatud, eriti ostsillaatori omad? Peaks olema HS-OSC. WDT võta maha. Brown-out esialgu kah.
              Kas MCLR on kindlasti toites?
              Tundub, et prose ei eksekuteeri koodi üldse...
              HS on, WDT maas, brown-out ka.. sama jama.
              Niipalju veel, et kui puudutan port C jalgu korraks ja siis port B, läheb pic tuntavalt kuumaks.. isegi liiga..

              Comment


                #8
                PICi toide ikka õige? Aga mis pinged väljunditel? Äki on kivi lihtsalt ekperimentide käigus ää küpsenud ?
                - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                Comment


                  #9
                  Originally posted by felch@May 17 2006, 12:57
                  PICi toide ikka õige? Aga mis pinged väljunditel? Äki on kivi lihtsalt ekperimentide käigus ää küpsenud ?
                  Nüüd kus sa seda mainid... kas äraküpsemise üks tundemärke võib olla, et programmaator väidab, et pic on data ja code protected?

                  Kuid enne seda sain ma ta nii tööle, et toite ühendamisel iga kord käitus erinevalt. Ühel korral toimis mootorite töö KORRAKS. Teinekord jälle hakkasid mootorid kohe ilusti tööle ja jäidki tööle nagu peab.. ma juba rõõmustasin. Ja kolmandal korral ei kõssugi mootoritelt.. Muidugi lülitid ei toiminud ühelgi korral.. :S

                  Ühel korral oli ka port B peal mingi 1..2V.. kas seal tohiks see olla?
                  Aga port A jalgadel oli kuidas kunagi mingi null koma voldid kuni 4.5V.. need esimesed olid siis, kui asi testri otsa peale tundlik oli.. 4.5V mõõtes ta tundlik ei olnud..
                  Niipalju kui ma mõõtsin, üle 4.5V ma kuskil otsel ei täheldanud..

                  Ja nüüd siis väidab mplab, et kirjutuskaitstud.. ma ei saa enam üldse midagi aru :P
                  Kuid miks ta võis nii teha, et toite ühendamisel käitus iga kord erinvalt?

                  Ahja.. praegu on jälle nagu alguses.. testri shutes tundlik port A peal.. ja ei käitu enam iga kord erinevalt.. dead?

                  Comment


                    #10
                    raske öelda. yldiselt PICid suht lollikindlad. vaatasin skeemi ja kysiks siis et kas kondensaatoreid ikka toite peale pandud on ? ja kas toide on patareilt - jooniselt nagu järelduks. yldiselt soovitaks mootoritele jm jöupudinaile eraldi toidet, kontrolleri toide vöiks läbi stabilisaatori olla. lisaks montaazi kvaliteet - pikad juhtmed ja valesti valitud toidete yhenduskohad möjutavad vägagi seadme tööd, möistagi mitte paremuse suunas.

                    Comment


                      #11
                      Originally posted by raivo@May 17 2006, 16:01
                      raske öelda. yldiselt PICid suht lollikindlad. vaatasin skeemi ja kysiks siis et kas kondensaatoreid ikka toite peale pandud on ? ja kas toide on patareilt - jooniselt nagu järelduks. yldiselt soovitaks mootoritele jm jöupudinaile eraldi toidet, kontrolleri toide vöiks läbi stabilisaatori olla. lisaks montaazi kvaliteet - pikad juhtmed ja valesti valitud toidete yhenduskohad möjutavad vägagi seadme tööd, möistagi mitte paremuse suunas.
                      toide on patareidelt jah.. aga kondensaatorid.. neid küll ei ole pandud :/

                      Comment


                        #12
                        Mis mahtuvusega need kondekad peaksid olema?

                        Comment


                          #13
                          toitesse pane u 1000µf konde ja iga kiibi ette 10µf konde. suurema võib alati panna, väiksematega peaks kah ilusti töötama

                          Comment


                            #14
                            vat just ei tööta suurematega. Suuremal kondel on kõrgem takistus kõrgema sagedusega voolule. Seepärast pannaksegi lüütidele alati pisikesed kondekad veel paralleeli. Lüüt on hea madala sagedusega koormusele ehk tuimalt muutuvale asjale, paari megahertsi peal võib tavalise lüüdi mahtuvus olematuks kahaneda.

                            Tüüpiline lahendus on iga ühe-kahe kivi kohta 100nF võimalikult kivi lähedale. Lüüdi paned ka, selle siis kuskile, kust toide sisse tuleb.

                            Comment


                              #15
                              kondekad on nüüd olemas.. pic kuumaks ei lähe.. kuid ei käitu ikka korralikult

                              tundub jah nagu ta ei jooksutaks koodi üldse..

                              ..kui ma panen portC 3 jala järgi ühe ledi ja siis teen bit set (bsf) sellele jalale.. kas siis peaks led põhimõttelisel põlema minema?

                              Comment

                              Working...
                              X