Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Programm vigane?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Programm vigane?

    On ehitatud mul robot. Nüüd aga kui tahan mikroskeemile programmi peale panna siis ei programmeeri ära. Programm on sel lehel all:http://www.geocities.com/tjacodesign.../cerberes.html
    Kas oleks keegi nõus kontrollima seda programmi? Mikroskeemiks on PIC16F88. Programmis muutsin selle osa ära. Programmaatoris viga pole, sellega jubimisest oli pikalt juttu. Kas arvuti võib olla ka üheks takistuseks? Programmeerimiseks kasutan icprog-i. Seal ei saa valida PIC16F88-t.On veel mõni programm, mis sobib sellele programmaatorile:http://www.semis.demon.co.uk/Pics/PICmain.htm
    Tehtud on mul 3 pesaga varjant.
    * * *

    #2
    oijah

    Üritasn aga mul teine kivi ja ei jaga ma veel niipalju sellest.

    Comment


      #3
      Vs: oijah

      Hea seegi, et üritasid. Keegi oskaja võiks ikka üle vaatada, programm pole pikk.
      * * *

      Comment


        #4
        Vs: Programm vigane?

        Vale kivi tüüpi kasutades kindlasti ei programmeeru. See pole koodi viga. Kas mitte IC-prog. versioon "D" ei tundnud 16F88-t? Igal juhul pead saama progeja, mis sinu kivi tunneb.
        Koodist. Lihtsalt prose tüübi muutmine ei aita, kuigi nad on sarnased. Nt. registrite aadressid on valed. Nt. Count ja count1 peaksid paiknema alates aadressist 20h sest mujal on selles proses sisemised registrid.
        Samuti pead välja lülitama analoogkomparaatori ja AD-muundi ning Vref tugipinge allika.
        - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
        - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

        Comment


          #5
          Vs: Programm vigane?

          Protsessori tüüpi ma muutsin programmis. Kas sa poleks nõus seda programmi kohandama sellel kivile? IC-progi asja uurin järgi. Programmeerimise kohapealt on mul see asi toores.
          * * *

          Comment


            #6
            Vs: Programm vigane?

            Proovi lisatud koodi.
            Lisatud failid
            - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
            - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

            Comment


              #7
              Vs: Programm vigane?

              Proovin järgi. Tänud!
              * * *

              Comment


                #8
                Vs: Programm vigane?

                Sai nüüd uuesti proovitud. Tulemus oli 0. Ma arvan, et viga on arvutis või siis on veel midagi programmaatoril viga. Kui panen mikroskeemi tühjust kontrollima, siis ütleb et adress 000h ei ole tühi. Kui vajutan tühjendamise nuppu, siis mõtleb kuskil 1 sekundi ja ütleb et on puhas, kuid ei ole. Programmeerimise ajal on ka viga aadressil 000h. Toite ja programmeerimis pinged kontrollisin üle, need olid 5v(toide) ja 13v(programmeerimise) pinge. RB6 ja RB 7 pinged jäävad 0.7-0.9v vahele. Vaheajal on plaan tulla Tallinna. Võiks mõne oskaja mehega kokku saada ja vaataks asja üle.
                * * *

                Comment


                  #9
                  Vs: Programm vigane?

                  Kui Tippi satud, võid läbi astuda. Ruum AII-114. Sisse saab ainult tagauksest, sest on remont ja II korpuses sõidavad mutantasfaldifreesid
                  Progen kivi ära, kui ta terve on.
                  Samas proovi progejat ka ise tööle saada, läheb vist vaja. Win NT/2000 puhul võib OS vahele segada ehk. Port95 http://www.programmersheaven.com/dow.../download.aspx ehk aitab.
                  - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                  - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                  Comment


                    #10
                    Vs: Programm vigane?

                    Jätan meelde. Kui saan siis asutu läbi. Arvutil on Win98se peal, see ei tohiks probleemne olla. Kivi on terve, paar päeva tagasi sain kätte, ainult vales korpuses ja tevalo oli kividest tol päeval kuivaks ostetud nii et pidin selle ära võtma, tegin talle trükiskeemi, et saaks juhtmeid sealt vedada. Kivi jalgade külge ei tahaks neid edasi-tagasi solgutada, rikub veel kivi ka ära. Mul on ka veel ühe teise programmaatori trükiskeem valmis joonistatud, kuid pole söövitanud. Programmaatori skeem on ise selline:http://www.lancos.com/e2p/avrisp-siprog.gif. Blody-orc soovitas, see on AVR-ide progremiseks, mõnda PIC-i programmeerib ka. Täpsemalt on see võetud sellelt lehelt:http://www.lancos.com/prog.html. Kui mul muud üle ei jää, siis ostan selle programmaatori konstruktori tevalost. See oleks viimane võimalus, kuid tahaks saada enda tehtud programmaatori tööle ega see koolipoisi rahakott paks pole.
                    * * *

                    Comment

                    Working...
                    X