Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

IrDA

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    IrDA

    Tervitused

    Mõtlesin, et hariks end natuke wireless kommunikatsioponide teemal.
    Valisin IrDA (tean, et vana ja vaikselt kaduv, aga praegu hea alustada, kuna arvutil on port olemas ja on odav).

    Nii soetatud on MAX3130 kivi, ilusasti äraühendatud AVR-ga (Mega88) ja ootab programmi. Kuna ma ei usu, et tegemist on lihtsalt nii lihtsaasjaga, nagu on RS232, et võta ja kirjuta, siis mõtlesin, et äkki on kellegikogemusi, et mida tegelikult saata tuleks, et ervuti midagi aru saama hakkaks, et temaga keegi räägib.

    Lisaks, äkki on kellelgi IrDA terminali vmt, mida ka ise kasutanud on. Siis tean, et viga on minu softis, mitte arvuti omas

    Tänud,
    Rain


    #2
    Vs: IrDA

    ma sain aru, et pea-aegu rs232, s.t. kui edastad informatsiooni, siis esimesed baidid võivad kaduma minna ja ka side ajal võib olla kadunud informatsiooni. Ise panin peegli optika ette, siis sain arvutisse tagasi info, mille väljundporti kirjutasin. Kasutada saab ainult andmetevahetust, muud lisaotsad pole kasutatavad. Võin ka eksida, sest vaid testisin korra porti.

    Comment


      #3
      Re: Vs: IrDA

      minu probleem on see, et mul puudub hetkel igasugune soft. Nii arvutis, kui mikros.

      Millega arvutis IrDA porti jälgida saaks (nagu teeb hyper terminal COM pordiga). mina sellega IrDA porti ei leidnud.

      Pärast (lõpptulemusena) oleksgi hea, kui saaks lihtsama infovahetusega hakkama. esialgu veel midagi tõmbama/jagama/kontrollima ei hakka. sinna on veel aega.

      Tänud

      Comment


        #4
        Vs: IrDA

        Mul oli port olemas, com1 oli juhtmega, com2 irda. Võib-olla mingi driver puudu...

        Comment


          #5
          Vs: IrDA

          Windowsile tuleb fyysiliselt installida com kui ta leiab irda, selleks et leiaks tuleb irda maha lasta ja resa. seda saab juhul kui pole mingi usb pulk, aga mine tea vb laseb selle usbi vidinale ka standartse com tarkavara lasta.
          Modelleerimises ja tootmises kehtivad:
          1. Avariikindel vooluring lühistab kõik teised.
          2. Transistor, millel on kiiresti toimiv kaitse, säästab kaitset, sulades kõigepealt ise.

          Comment


            #6
            Re: Vs: IrDA

            ok. e siis tuleb "originaal" draiver maha lasta ja windoosa poolt mingi "default" peale tõmmata? ok.

            IrDA on mul sisse ehitatud (nagu ikka läpakal)

            Comment


              #7
              Re: Vs: IrDA

              Hmm... huvitaval kombel minu IrDAporti ei taheta hästi COM pordina näidata... kust seda lugedasaaks? device manageri propertisi alt ma midagi tarka ei leidnud. driverite maha installeerimisel lasti see kohe samal sekundil lups tagasi...
              Tegemist SMC IrCC'ga (kui see kellelegi midagi ütleb).

              Tahaks väga testida, mida minu IrDa loeb ja saadab...

              Tänud.
              Rain

              Comment


                #8
                Vs: IrDA

                Mul oli asi win95-s, seega vist liiga erinev süstem, et võrrelda.

                Comment

                Working...
                X