Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Millist pesa+pistikut kasutada programmeerimisel

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Millist pesa+pistikut kasutada programmeerimisel

    Tervitus

    Siiamaani olen kasutanud 2x3 pinheaderit 2.54mm vahega oma plaatide programmeerimiseks, kuid tundub kuidagi kohmakas ja on aegajalt plaadi kõige suuremaks komponendiks. Kuna aga ISP progremist on 99% juhtudest vaja, siis ilma ka nagu ei saa.

    Seega siit küsimus, kas on mingit elegantsemat pistikut selleks otstarbeks? Sobib nii jalgadega, kui pindmontaaž versioon (viimane oleks isegi eelistatud).
    Hind võiks jääda ka normaalsuse piiridesse (arvatavasti ei osta neid 1 kaupa, kuid 100 on ka natuke palju korraga osta). emase juhtme külge kinnitamine võiks olla kodus lahendatav või siis pakub keegi teenust 4-paki või suuure koka eest.

    Kõik soovitused oodatud ja teretulnud.


    #2
    Vs: Millist pesa+pistikut kasutada programmeerimisel

    Ega peale molexi midagi pähe tule. Kui siis ehk micromatch lintkaablipistik. Ilmselt micromatch on sulle parim. Mine vaata yeint leti pealt, sellised pisikesed punased pistikud, lintkaablid saad pressida pisikeste kruustangidega või taguda kummihaamriga.
    On olemas ka peenemaid pinheadereid, kuid need on krdi kallid.
    Ja suurema seeria puhul ära unusta et on võimalus kasutada nõelapatja. Ei ole keeruline ise teha. Pleksiklaasi sisse avad ja juhtmed kinnitad wirewrapiga või äärmisel juhul joodad.

    Comment


      #3
      Vs: Millist pesa+pistikut kasutada programmeerimisel

      Üks häkklahendus on 1.25 sammuga molex. Pistik võtta mitte-SMD ja plaadile tinutamise asemel torgata ta ajutiselt pessa ning programmeerimise ajal hoida teda kontakti saamiseks väikese surve all.

      Töötab kõige paremini läbivasetatud aukudega ja enne lakkimist (lakk täidab augud ära ja pistik ei anna enam nii kergelt kontakti).
      If you think education is expensive, try ignorance.

      Comment


        #4
        Vs: Millist pesa+pistikut kasutada programmeerimisel

        Siinpool on paljudes kohtades 1x6 pin header, 2,0mm sammuga. Header jäetakse tihti plaadile jootmata (va protod). Programmeerimiseks on headeri pesaga kaabel, kui header on plaadile jootmata siis saab ühe headeri lihtsalt sinna pesasse pista. Üherealist suudab veel hoida kontaktis mingi nurga all.
        Mõnda protosse, kus kõrgus on oluline aga peab ka heeder peale joodetud olema, sai ka header peale joodetud, pulgad lühemaks lõigatud ja siis plastmassist sild pulkade vahelt välja tiritud; pesa läheb siis plaadini välja pulkade peale.
        Üldjuhul seeria tootmisesse minnes tehakse ikkagi nõelpadi või käsitsi initsialiseerimise jaoks selline pesulõksu moodi klamber, mis nõelad plaadi küljes hoiab. Tavaliselt on programmeerimispesad kõik ikkagi plaadil läbivate aukudega (et saaks headerit peale joota kui vaja) ja kasutatakse jämedamaid nõelu, mis august läbi ei kuku.

        Comment


          #5
          Vs: Millist pesa+pistikut kasutada programmeerimisel

          vedrustusega testnõelad ja plaadile jätad vastavasse kohta ilma maskita tinatatud konktaktpunktid

          Comment


            #6
            Vs: Millist pesa+pistikut kasutada programmeerimisel

            Aga kui plaat ise tehakse on võimalus kasutada sellist pistikut. Ma olen kasutanud kahepoolse plaadi puhul kolm otsa ühelpool kolm teisel.

            Comment

            Working...
            X