Kas keegi on kasutanud, teab tasuta bootloaderit ja millist programmaatorit kasutada.
Teade
Collapse
Foorumi reeglid.
Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less
pic16f87x, progammaator ja bootloader
Collapse
X
-
Vot uurisin asja kõvasti ja nüüd siis kirjutan: Bootloader on siis selline jup pic programmist, mis ise laeb uue hex faili pic-i. Kui tavaliselt pic-i nii öelda kõrvetatakse hex sisse, siis bootloader suudab lihtsalt rs232 pordi kaudu (max232 on ka vahel) softi sisse "imeda". Eeliseks on see, et ta teeb seda mõne sekundiga. Leidsin ka korraliku bootloaderi."Computers in future may weigh no more than 1.5 tons."(Popular Mechanics, 1949)
Comment
-
Vot uurisin asja kõvasti ja nüüd siis kirjutan: Bootloader on siis selline jup pic programmist, mis ise laeb uue hex faili pic-i. Kui tavaliselt pic-i nii öelda kõrvetatakse hex sisse, siis bootloader suudab lihtsalt rs232 pordi kaudu (max232 on ka vahel) softi sisse "imeda". Eeliseks on see, et ta teeb seda mõne sekundiga. Leidsin ka korraliku bootloaderi.
ise olen 18 seeria pici jaoks edukalt kasutanud sellist loaderit: http://www.microchipc.com/PIC18bootload/
lihtsa asendusega urlis leiab, et ka 16 seeria jaoks on samal saidil midagi olemas, aga ise toda 16 oma proovinud pole.GSM: 5039624
Comment
-
http://www.microchipc.com/PIC16bootload/PI...oader_v9-00.zipsama sait jah. Pole veel proovind, kuna üritan esialgu Proton pic-basicuga kuivalt tutvudaTundub suhtlihtne olevat aga eks pärast paistab. Kas JDM-on hea et bootloaderit sisse põletada?
"Computers in future may weigh no more than 1.5 tons."(Popular Mechanics, 1949)
Comment
-
Ise kasutan Tiny bootloaderit,mis sobib just 16f877A programmeerimiseks.Programmid teen Proton Plus Basic keeles ja tavaprogrammaatoriks on Epic.
http://www.ac.ugal.ro/staff/ckiku/software...cbootloader.htm
Comment
-
Kasutan täisversiooni 2.13.Olen Crownhilli kodulehelt tellinud graafilise lcd ja üht-teist põnevat ka selle peal loonud.Nagu teada pakub Lite versioon 50 programmirida ja seda ka ilma graafika käskudetta.Soovitan tutvuda alljärgneva leheküljega ja see hoolega läbi töötada-sealt saad kõik,mis vaja Protoni jaoks.Samuti tutvu Proteus 6 programmiga,mille peal on võimalik Proton Basicu programme jooksutada e.simuleerida.
Protsessorite alase rubriigi järgi oleks vajadus küll,sest üsna palju oleks vaja infot jagada.
http://www.sonsivri.com/home.asp
Comment
-
Tegelikult võiks Tevalo foormites ka PIC või siis mikrokontrolleri(PIC , AVR jne.) foorum olla
Üritan isegi kontrollerite osas "tiigrihüpet" teha.
Kes inglk. hakkama saab, võiks vaadata:
http://forum.microchip.com
Samas tuli ka mõte, et kui on teisigi algajaid ja kui leiab ka mõned kogenumad tegijad kes viitsiks sümboolse tasu eest sõna võtta - siis mina käiks mingi sada- kakssada raha välja ühe maakeelse algajate seminari eest.
Ikka odavam kui elementaarsest teadmatusest kontrollerist suitsu välja võluda.
Comment
-
Ei sa puhu tas't midagi suitcu välja...kui just toidet tagurpidi ei keera. Aga foorumi/jutuka võiks küll teha. Mul ka hea nõu küsida.
Niisama üldist juttu on tüütu ajada ja kasu ka vähe. Lihtsam oleks mõnda huvipakkuvat koodi/skeeemi harutada.
Mis huvi pakub?- Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
- Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!
Comment
-
Eraldi mikrokontrollerite foorum peaks siin küll olema!
Ilmselt on mikrokontrolleritega juhitavad seadmed viimased mida tasub kodus ise valmistada.Senini on siin kõik ukontrollerite jutud pillutatud erinevatesse foorumitesse laiali ja ei ole ju aega alati kõiki foorumeid läbi "kammida".Ise olen suundunud avr ja basicu poole põhiliselt kivisse kirjutamise ja simuleerimise keskkonna kompaktsuse ja odavuse tõttu.
Ainult mitte isiklikku picstartplussi koju!
Comment
Comment