Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

pic programaator

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #31
    Originally posted by urmas78@Jul 26 2004, 15:32
    Asi tahab ka 13 volti, sellele pingele pole stabikat pandud
    progemisreziimi läheb too pic siis, kui pinge mclr otsal on 9-13V. blokkskeemilt on näha, et seal sisendis istub tegelikult komparaator-lüliti ja stabiliseerida toda pinget pole üldiselt vaja.
    GSM: 5039624

    Comment


      #32
      Ei tea täpselt, kuid mitte kõik PIC-id ei ole sama skeemiga. Mõni vajas ka programmeerides toidet +13 volti, datasheet väitis, et kuni 50 mA. Mõnega on asi jah lihtsam.

      Samuti +5 volti võib vajada kuni 50 mA või rohkemgi, mida COM port ei anna kuidagi välja. Sõltub mudelist.

      Comment


        #33
        Originally posted by urmas78@Jul 26 2004, 20:13
        Ei tea täpselt, kuid mitte kõik PIC-id ei ole sama skeemiga. Mõni vajas ka programmeerides toidet +13 volti, datasheet väitis, et kuni 50 mA. Mõnega on asi jah lihtsam.

        Samuti +5 volti võib vajada kuni 50 mA või rohkemgi, mida COM port ei anna kuidagi välja. Sõltub mudelist.
        50mA... kahtlane. mul võttist pic 18f451 koos realteki eetrikivi, väljundpuhvri ja max232 nivoomuunduriga kusagil 38mA voolu. ja see on suur, 40/44-jalaline kivi.

        sirvisin miskit pic 16f84 datasheeti, sealt lugesin kahest kohast välja, et Idd "during flash programming (2MHz sisemise kella korral) 7.5mA typ, 10mA max.

        com port peaks 15-20mA ikka andma.
        GSM: 5039624

        Comment


          #34
          16f84-ja jaoks tavaliselt need lihtsad skeemid ongi mõeldud, ju tal siis väiksem voolutarve. Ma tegin esimesena 16c505 kivile programmi, seal oli jah suurem datasheeti järgi, ei mõõtnud praktikas. Kuid COM port ei anna üle 5 ma tihti välja, oleneb arvutist, läpakad vähem, mõned rohkem. Üks konkreetne, mida mina uurisin, jäi küll 5 ma peale pidama.

          Comment


            #35
            Tõstatan enda vana teema jälle üles.
            Küsimus neile kes on Pic16PRO ehitanud.
            Mis trükkplaadi joonise järgi tegite? Kas selle esimese, kus on päris erinevate kivide jaoks pesad(ZIF'i mul pole) või viimane kus ainult 18 jalalisetele pesa(minu meelest on mõlemad ikka sama skeemi järgi).

            Mõtlesin-vaatasin et teist oleks mul kergem teha aga siis tuleks kõikide teistega ICSP teha

            Mis te arvate? Kui ICSP siis oli kolm otsa + toide ja maa(MCLR, data ja clock)? Kuskilt lugesin et osade kivide jaoks peab veel paar otsa tooma (F628 ja veel paar võimsamat). Kuidas sellega on?

            Ja selle ehitusega on sedasi et hakkas huvitama PIC värgendus poolteist aastat tagasi, jupid seisavad kapis umbes pool aastat ja ehitama hakkan nüüd :lol: Eks jõuludeks saab valmis

            Tänud!
            Egert
            http://www.alldatasheet.com/

            Comment


              #36
              Keegi pole ehitanud? Hehee..

              Ma ikka mõtlesin: uurisin ja puurisin igat pidi ja mõtlesin et teen esimese skeemi järgi. Kus on rohkem pesasid.

              Ja üks küsimus tekkis: kui suure puuriga te auke teete? mingi 0.8 - 1mm sobiv?

              Mul on kõik pesad ümmarguste aukudega - on need paremad või halvemad? Endal praktika nendega puudub. On mõtet neid sinna ültse panna? Sest seal on päris palju auke mida puurida(aga samas hea jootmisharjutus).
              http://www.alldatasheet.com/

              Comment


                #37
                Parim lahendus oleks 1 kangiga pesa aga see võib olla liiga kallis... Eks vaata, milliseid kive plaanid kasutada. Seelest sõltub ka pesade arv.
                Ise puurin mx. 0,8mm puuriga (kivide augud).
                - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                Comment


                  #38
                  Alguses oli plaan et võtan kaks kivi: pic16f628 ja pic12f675. Ning pärast poole robotile pic16f876(popp ja noortepärane ). Et siis 18, 8 ja 28 koivalised isendid. Kas 28 koivaline on sama lai kui 40pinnine? Ei viitsi minna datasheete otsima - oskab keegi öelda? Kui jah, siis tuleb ikka kõik kolm pesa peale panna.
                  [EDIT]
                  Nevermind..
                  Datasheedil - 28pin skinny dip.

                  Sellist pole mul kuskile panna
                  Pesad on 18dip, 8dip ja 40pinnine lai.

                  Argh...
                  [/EDIT]

                  Eks ma siis proovi ka 0.8mm puuridega.



                  Tänud
                  http://www.alldatasheet.com/

                  Comment


                    #39
                    picide puhul on minu teada nii, et dil8-dil 28 on kõik ühe laiused ja 40 on siis lauem 2 "augurida"

                    Comment


                      #40
                      Täpselt nagu Bloody-Orc ütles! 40 koivased on laiemad. Kui otsid kangiga pesa, vaata sellist, millel pilud pikad. Siis sobivad kõik kivid sisse.
                      Skinny DIP on vaid 1 korpuse variantidest. Sama kivi on ka mõnes muus, nt. DIPis.

                      PS. Key kaubamajas Kadaka teel müüakse 0,7mm puure. Veelgi parem!
                      - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                      - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                      Comment


                        #41
                        Zif'i jaoks mul raha pole !
                        Tuleb siis ülejäänud asjade jaoks uus plaat teha(kus on palju erinevaid pesasid).

                        Elan Rakveres - pole puure veel otsima läinud. Puurpinki mul pole, karta on et neid puure hakkab nagu saia minema :lol:
                        http://www.alldatasheet.com/

                        Comment


                          #42
                          Ma muretsesin omale paarisaja kroonise "puurpingi" K-Rautakeskost. See on siis põhimõtteliselt alus, kuhu sa oma elektritrelli kunnitad ja saadgi omale kompaktse puurpingi. töötab ilusti ja pole ühtegi puuri veel ära lõhkunud (100 auku umbes tehtud).

                          Comment


                            #43
                            Mul on puuriks printerist saadud 24V alalisvoolumootor. Toidan seda arvuti toitekast ja 0,8mm puuriga saab ikka väga korralikult auke teha[ridade täpsusest siin ei räägi ] Aga siiani pole ise ka veel ühtegi puuri puruks murdnud.

                            Comment

                            Working...
                            X