Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

vanad transistorid

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    vanad transistorid

    kas keegi oskab öelda mingit head kirjandust või linki netis, kus võiks leida infot vanade vene transistorite kohta. Nendel pole muud markeeringut kui mingit värvilised täpid. Kindlasti on keegi varemgi nende vastu huvi tundnud ja keegi ikka teab mõnda kataloogi moodi kirjutist, kus on sees vajalik info, mida mingi täpike tähendab.

    #2
    Tihti sisaldas värviline punkteerimine valmistamise aega aga kas ka tüüpi, ei oska enne homset öelda. Vaatan homme kataloogist järele kuid praegu kahtlen küll, et see kood kajastaks tüübi tähist.

    Comment


      #3
      njaaa... tähendagu need täpikesed siis, mida iganes aga mingit moodi peaks ju nende transistorite tüübi ka teada saama.

      Comment


        #4
        Kiikasin abimaterjalisse ja konkreetselt KT3107 kohta käivat infi.Esimene täpp(nt. helesinine) näitab antud juhul tüüpi, Teine gruppi, kolmas valmistamise kuud ja neljas aastat. Tegeliku margi leidmine on küllaltki raske küsimus. Ligilähedase tulemuse saamiseks peab sobitama korpuse tüübi ja siirde tüübi kokkuühitamisel.

        Comment


          #5
          http://www.tevalo.ee/cgi-bin/YaBB.cgi?boar...72178;start=1#1
          Tasub siiski otsingut kasutada
          Elekter on niisugune asi mida ei näe, aga tunned - ja kui tunned siis enam ei näe

          Comment


            #6
            Ei ole leidnud kirjandust, mis seletaks universaalset täpikestega värvikoodi seletust, küll aga kataloogist konkreetse transi täppidega märgistamisest. Näiteks täppidega märgistatakse vene KT345,350,351,352,3107,366,371,383....., GT3110,3115,3120.... jne
            Kataloogis seletatakse täpikeste tähendust konkreetsele tootele ja see on harilikult 4-se täpikoodi puhul: I täpp-tüübi tähis, II täpp-grupi või tähe tähist, III täpp valmistamise kuud ja IV täpp aastat. Konkreetse transi leidmiseks tuleb ikkagi ajada kataloogis näpuga järge, jälgides korpuse kuju ja mõõtes testriga siiret (kas n-p-n, või p-n-p). Võib-olla on ilmunud viimasel ajal mingi uus täppide seletus kuid kahjuks minuni ei ole jõudnud. Mõned aastad tagasi käisin "Rahvus Raamatukogus" zurnaal "Radio"-t uudistamas , kuid juba aastaid seda ajakirja enam ei tellita.

            Comment


              #7
              tänud sellegi eest, ehk saan sis edasi ise

              Comment

              Working...
              X