Kui see on Sinu esimene külastus, siis tutvu
palun korduma kippuvate küsimustega klikates selleks ülal asetseval lingil. Enne uue postituse lisamist pead Sa registreeruma.
Postituste lugemiseks vali meelepärane foorum allpool olevast nimekirjast.
Teade
Collapse
Foorumi reeglid.
Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
Tamiiliga ei saa miskit ehk teha?
Pole nii ammu käes hoidnud, aga peaks ju ka valgust edastama edukalt.
Kas tead, miks optiline kaabel valgust edasi kannab, mitte ei lase esimese 2 cm järel selle kaabli külgedelt "lendu" ?
Fiiberkiud on kaetud külgedelt valgust peegeldava kihiga, mille peal on rohkem kui üks kaitsev kiht. Lisaks, tamiili läbipaistvus on ka üsna niru.
äkki siis juba mini LCD teleks või värviline nokia displei? mis ikka nende kiudude otstest pilti vaadata ja nii pikka maad neid lohistada. Pildikast on ikka pildikast.
minu kavatsus ei ole kunagi olnud pilti läbi kiudude edastada... pigem midagi UFO lambi laadset... siin pildil on täpselt see mida mul vaja läheb:
kas nende niinimet ufo lampidel pole kasutusel mitte tavaline kalamehe õngetamiil....aga jahh 25m optika kiudude saamisega läheb raskeks arvan ma....lühemaid juppe ehk saaksid näiteks kusagilt elioni töömehikeste käest kaubelda...
unustage see päris fiibri kasutamine üldse ära. oskamatul kasutamisel on pärast äkki mõni töömees kah ära kärvanud. see ei ole mänguasi.
valgustamise jaoks on plastikkiud, mida ekslikult fiibriks kutsutakse. midagi sellist nagu eelpool antud ELFA lingis. optilise kaabli sumbuvus ei ole iialgi 500dB kilomeetrile. plastiku puhul, aga ilmselt täiesti normaalne. mingeid taolisi kiudusid oli müüa ka kunagi Stanford Musicus, aga ma ei mäleta kui peeneid neil saada oli.
ti minimum: optilist kiudu ei kaeta valgust peegeldava kihiga. optilisel kaablil on pealmistes kihtides teine murdumisnäitaja, mis "painutab" kiire sisse tagasi. liiga järsu nurga all paigutades sellest ei piisa ja rohkem signaali läheb kaduma. kusjuures kaableid on erinevaid: vanematel kaablitel oli see ülemineks südamikult välisesse kesta järsk ja see tekitas ka järske peegeldusi ning signaali viiteid. uuemad kaablid kasutavad just seda sujuvat painutamist ja kaabli südamikus kiiruse pidurdamist, et erinevaid teepikkusi läbinud lained tekitaksid võimalikult väikese erinevusega viiteid.
kaisvaks kestaks on ikka erinevad kaabliisolatsioonid, nagu ka vasel. peamise erinevusega kasutatakse tõmbetugevuse saavutamiseks kevlarsukka
Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus
Üksvahe töötasin sellises firmas nagu Karl Storz, kus tehti endoskoope.
Pilt (u. vga lahutusvõimega) käis mööda kiudoptilist kaablit, kus oli ikka kümneid tuhandeid kiude. Tootekontrollis kontrolliti surnud piksleid, mida tohtis olla vaid mõned ja needki äärtes. Kogu pildikaabli läbimõõt oli 1mm2 ringis kui mitte väiksem. Lisaks selle sees oli "londi" sees veel 4 valgustusjuhet ning 2 trossi otsa painutamiseks.
Peenike värk, mis?
Comment