Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Otsfreesi kiiruse regulaator

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Vs: Otsfreesi kiiruse regulaator

    Kas frees ise töötab! Pane see sümistor lühisesse ja peab toimima. . Kui ei, on asi juba freesis! Sellisel vidinal, (roheline plaat) läheb tavaliselt sümistor (triak)! Diaki asemele, see sinine kahejalgne võid ka asendada huumlambiga või kahe järjestikuslülituses stabilitroniga8 (üks ühtepidi, teine teistpidi) , milliste läbilöögi=tõõpinge on ~60-70V!

    Comment


      #17
      Vs: Otsfreesi kiiruse regulaator

      Ära sa nüüd diakki ehk dinistori kahe stabilitroniga küll asendama hakka, tegemist on põhimõtteliselt erineva pooljuhiga - peale läbilöögipinge saavutamist langeb pinge diakil peaaegu nulli (kuni voolu jätkub), stabilitronil seda ei juhtu. Elfas ka täiesti olemas, DB3 peaks seal ahelas täiesti töötama:Trigger diode DO-35 28. . .36 V









      Toote nr17020498Sortiment
      Breakover current≤50 ?A


      TüüpDB3
      Breakover voltage28...36 V


      TootjaST
      Korpuse tüüpDO-35






      Ladu1699Saadavuse laadimine ...




      1 +EUR 0,13

      Comment


        #18
        Vs: Otsfreesi kiiruse regulaator

        Õigust räägid! Sain aru, et teema algataja ei leidnud sobivat dinistorit=diaci, ega ka türistori=triac-i! Hädalahendusega kõlbab paremini veel huumallahenduslamp, muutub natuke türistori avamisnurk + lisana ballasttakistus juhtahelas. Igal poolperioodil toimub kondeka laadimine ja türistori avanemisel tühjenemine. Muud ei midagi! kui, et numbrid regulaatoril saavad teiseks, samadel pööretel! Elektrivõrgu pinge on niigi meil uue standardiga muudetud suuremaks!
        viimati muutis kasutaja rainadov; 28 April 2016, 12:50. Põhjus: täht

        Comment


          #19
          Vs: Otsfreesi kiiruse regulaator

          Kas siin on nii et muudetaks mootorile antavat vooluja
          selle tulemusena muutub kiirus?

          Kas sellist "muutmist" ei saa teha autotrafoga, nn LATR-iga?
          Või siis sagedusmuundajaga? Kui tegu on vahelduvoolu mootoriga.

          Comment


            #20
            Vs: Otsfreesi kiiruse regulaator

            Frees ise töötab. potekal on lüliti sees mis MAX asendis sisetulevad otsad (mustad juhtmed) lühistab, seega fees töötab MAX kiiruusega.

            Comment


              #21
              Otsfreesi kiiruse regulaator

              Seal pole ju midagi keerulist. Mootor on korra, see on põhiline. Üldjuhul 3-4 vidinat ongi,mis "otsad" annavad. 1) Sümistor, 2)dinistor ja haruharva ka kondekas või regulaatori potentsiomeeter.! Kõik nad on on asendatavad!

              Esmalt postitatud A.R. poolt Vaata postitust
              Kas siin on nii et muudetaks mootorile antavat vooluja
              selle tulemusena muutub kiirus?

              Kas sellist "muutmist" ei saa teha autotrafoga, nn LATR-iga?
              Või siis sagedusmuundajaga? Kui tegu on vahelduvoolu mootoriga.
              ; Jah saab ka nii, siin asi tehakse ära võrgu pinge suhtes sünkroonis sisselülimisega. Lihtne ja odav! Sisselülimise viivis tehakse RC ahelaga igal poolperioodil. Sellega muudetakse poolperioodi energia hulka, mis läheb tarbijasse. Antud juhul on tulemuseks mootori kiiruse, pöörete muutus. Asünkroonmootoril see nii lihtsalt ei käi, nagu kollektormootoriga. Seal on vaja muuta sagedust. Olen näinud ka seal mootoril pöördejõu muutuse tegemist pingega, aga see tee on libedal olek. SEST MOOTOR LIHTSALT LIBISTATASE PÖÖRDEJÕU SUHTES. Jääb mootor seisma, (koormus ei võimalda enam pöörlemist) ... põleb mootor maha, kui kaitse ei jõua rakenduda! Olen kindel, et antud juhul on tegemist kollektormootoriga. Seega praktiliselt alalisvoolumootoriga! Sellega seda seiskumise probleemi nii lihtsalt ei teki! Kuna türistoriga sisselülimine on järsk, siis tekitab antud skeem töös olles suuri raadiosageduslikke häireid. Lülitiks sümistor, mis on avatud igal poolperioodil mingi aja ja sulgub, kui võrgu pinge läbib ajas pinge nulli (muutub poolperioodi voolu suund). Alalispinge puhul tuleks kasutada türistori sulgemiseks teistpidi lühikest pinge impulsi, katkestust ahelas või sümistori korraks lühistamist!i Kõik need variandid on seadmetes kasutusel. Sisselülimine-väljalülimine antud seadmel toimub iga poolperioodiga ehk 100 korda sekundis, 50Hz võrgusageduse korral.
              viimati muutis kasutaja Scott; 30 April 2016, 07:47. Põhjus: järjestikpostitused kokku

              Comment

              Working...
              X