Oleks tarvis FM vastuvõtja mikroskeemi, millele saaks mõnemikrokontrolleriga (näiteks PIC) sagedusi ette anda ja muudmoodi juhtida. Teab keegi ehk mõnda soovitada ?
Teade
Collapse
Foorumi reeglid.
Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less
Digitaalne FM vastuvõtja mikroskeem
Collapse
X
-
On olemas raadiosaatja/vastuvõjaga PIC kontrollerid. Vaata www.microchip.com -> rfPIC- Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
- Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!
-
Mõni teleka tüüner äkki? Peaks saama I2C siiniga juhtida ja kui siis sinna mingi FM detektor, stereo kivi ja üht-teist veel sappa panna, saaksidki asja kokku.
Üldiselt käib asi raadiotes nii, et on digitaalne PLL kivi ja siis see juhib mingit tüünerit ja võtab sellest tagasisidet, PLL'ile antakse siis sagedus ette. Samas tüünerit ilma piisavate kogemusteta ja seadmeteta ei tasu ehitada, enne siis juba mingi olemasolev tüüner võtta.
Comment
-
Leidsin yhe sellise asja nagu ATMEL'i T4258 (http://www.futurlec.com/News/Atmel/AMFM.html) Aga selle valmis ehitamine saab vist jah valus olema. Tuleb vist natuke edasi lükata.
Aga äkki saab mõnele autoraadiole ise juhtimise kylge ehitada ?
Comment
-
Ssaab ikke, kui tuuneri osa on muust kolast eraldatav. Vanemad on ju analoogjuhtimisega. Pead vaid häälestuspinge tekitama ja mingi sisendi häälestuse jälgimiseks jätma.- Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
- Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!
Comment
-
Originally posted by felch@Jun 28 2004, 12:02
Ssaab ikke, kui tuuneri osa on muust kolast eraldatav. Vanemad on ju analoogjuhtimisega. Pead vaid häälestuspinge tekitama ja mingi sisendi häälestuse jälgimiseks jätma.
Kunagi, kui digituuneritest eestis vist eriti midagi ei teatudki - ehitasin ka miskise sellise värgi, kus oli pingega juhitav tuuner, mida juhiti läbi DA muunduri, selle ees olid veel mälukivid mälukohtadele ja siis igasuguseid lisafunktsioone oli tehtud. Tuuneril oli siis LCD ekraan ja sagedust mõõtsin sagedusmõõtjaga. Kokku kulus üle 50 loogikaelemendi, mis kõik tihedalt üksteise kõrval makettplaadil olid (pool meetrit pikk ja 7cm lai). Plaadi all on Elioni kaablikanalisatsioonMul see asjandus veel alles. Peaks pildi tegema. tegelikult uhke asi ja ligi pool aastat sai ehitatud. Krt noored mängivad PIC'dega, kui vanasti asju loogikaelementidel tehti.
Kpihus - teed mersule miskit?
MAV@ClubmbKõik, mis on väljaspool loogikat ei pea olema tingimata võimatu.
__________________
Comment
Comment