Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

igiliikur

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Vs: igiliikur

    Esmalt postitatud Kartul poolt
    Andreie: Orbo demo, 5. juulil Kinetica muuseumis http://www.kinetica-museum.org/
    Kestab 10 päeva.
    Ei toimi see Steorn Orbo kohe mitte.
    http://www.theinquirer.net/default.aspx?article=40801

    vaadates pilti http://www.astream.com/live/steorn/camera1.html
    tundub see olevat tavaline kineetiline mänguasi, mis liigub küll piisavalt kaua aga mingit energiat ei anna. Antud juhul muidugi isegi ei liigu.
    viimati muutis kasutaja moi; 06 m 2007, 09:15.

    Comment


      Vs: igiliikur

      http://www.astream.com/live/steorn/camera4.html:

      We are experiencing some technical difficulties with the demo unit in London. Our initial assessment indicates that this is probably due to the intense heat from the camera lighting. We have commenced a technical assessment and will provide an update later today. As a consequence, Kinetica will not be open to the public today (5th July). We apologise for this delay and appreciate your patience.


      Lühidalt: ei tööta see igiliikur.
      If you think education is expensive, try ignorance.

      Comment


        Vs: igiliikur

        Aga ometi on mõnel tungiv vajadus end lolliks teha. Ülejäänud maailma jaoks paistab see vähemalt nii.

        Comment


          Vs: igiliikur

          Uudised: http://www.steorn.com/news/releases/?id=1001


          Further to Steorn’s announcement yesterday (5th July) regarding the technical difficulties experienced during the installation of its “Orbo” technology at the Kinentica Museum in London, Steorn has decided to postpone the demonstration until further notice.
          Sean McCarthy CEO stated that “technical problems arose during the installation of the demonstration unit in the display case on Wednesday evening. These problems were primarily due to excessive heat from the lighting in the main display area. Attempts to replace those parts affected by the heat led to further failures and as a result we have to postpone the public demonstration until a future date.”
          He continued that “we apologise for the inconvenience caused to all the people who had made arrangements to visit the demonstration or were planning on viewing the demonstration online.”
          Over the next few weeks the company will explore alternative dates for the public demonstration.


          Millal mulle demonstreeritakse töötavat igiliikurit?
          If you think education is expensive, try ignorance.

          Comment


            Vs: igiliikur

            Asjaosaliste endi selgitused:

            16 minutit videot

            Comment


              Vs: igiliikur

              KaruTEC-i viimases postituses oli nii et inimene kellel on oma nägemus füüsikast on idioot, aferist või potentsiaalne Nobeli preemia laureaat. Näiteks 8 klass kus kõik opivad füüsikad, õps räägib valguse murdumumisest keegi ei saa aru, mina räägin õpsile oma transistoritest ja elektronlampidest õps ei saa aru. Järelikult (no antke andeks) oleme kõik oma ala idioodid.
              Vahetada 350W lampvõimendi jääksoojust Kaja Kallase elektrimolekulide vastu.

              Comment


                Vs: igiliikur

                Esmalt postitatud RaunoK poolt
                ... õps räägib valguse murdumumisest, keegi ei saa aru, ...
                Elu on selline, ega lapsed pole süüdi...
                Õpetaja räägib kolleegidele õpetajate toas:
                "On see alles klass! Košmaar! Räägin mina ühe korra, nemad ei saa aru!
                Räägin mina teise korra, nemad IKKA ei saa aru!!
                Räägin kolmandat korda, ISE hakkan juba aru saama, aga nemad IKKA VEEL ei saa aru!!!"
                Elektroonika töötab suitsu baasil.
                Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
                Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

                Comment


                  Vs: igiliikur

                  Karu kas sul tikud on ?
                  Ei
                  Ahhaa ! Pederast !

                  RaunoK sinu mõttelõnga on ikka väga raske jälgida. Äkki peaks mainima et mingi valdkonna MITTETUNDMINE ei ole veel OMA NÄGEMUS. Või on nii et kui aru ei saa siis on järelikult lihtne ?

                  Comment


                    Vs: igiliikur

                    ainuke igiliikur siin maailmas on igiliikuri jätkuv leiutamine
                    Bzzzt!!

                    Comment


                      Vs: igiliikur

                      Esmalt postitatud RaunoK poolt
                      Näiteks 8 klass kus kõik opivad füüsikad, õps räägib valguse murdumumisest keegi ei saa aru, mina räägin õpsile oma transistoritest ja elektronlampidest õps ei saa aru.
                      Siis pole see õpetaja korralikult õppinud või uurinud oma eriala.Meie füüsika õpetaja on karm kuid kõik saab selgeks. Muidugi ajajooksul võidakse mõnda füüsika seadust muuta või kohendada.

                      Head õnne kõigile igiliikuri ehitamisel. :P

                      Comment


                        Vs: igiliikur

                        Kas selline asi on võimalik, et mingi asja tasakaaluasendist väljaviimiseks kulub vähem energiat, kui selle seadme tasakaaluasendisse tagasiminekul tekkiv energia? Tööd tehtaks siis mingi potentsaalse energia arvelt.
                        Või siis ei klassifitseeru see asi enam igiliikuriks?

                        Comment


                          Vs: igiliikur

                          Ei see ei ole võimalik. Igiliikur ei ole võimalik. See on Universumi algkudedesse sisse kodeeritud. Miks ? Sest igiliikur mis ise ennast toidaks ja ka energiat välja annaks kas sulaks ära või, juhul kui ta ei sula, moodustab musta augu.

                          Comment


                            Vs: igiliikur

                            Esmalt postitatud KaruTEC poolt
                            Ei see ei ole võimalik. Igiliikur ei ole võimalik. See on Universumi algkudedesse sisse kodeeritud. Miks ? Sest igiliikur mis ise ennast toidaks ja ka energiat välja annaks kas sulaks ära või, juhul kui ta ei sula, moodustab musta augu.
                            Heh heh, no kust sa selliseid huvitavaid väiteid võtad? Ise mõtled välja või?
                            Ma ei tea kuidas kvantmaailmaga on (vaevalt, et üldse leidub kedagi, kes võiks öelda, et ta teab), kuid arvestades universumi üha kiirenevat paisumist ning võttes aluseks selle, et mateeria ja energia hulk on jääv, siis ootab meid teadagi jahtumine. Ei teeks üldse paha mõni "igiliikur", mis sellel raskel ajal sooja annaks :-P

                            Ma olen kah veendunud, et Newtoni füüsika järgi ei ole igiliikur võimalik (siiski-siiski, http://www.veljkomilkovic.com/PrototipiEng.html ), kuid kvantmaailmas on reeglid teised ning nii palju kui ma kvantfüüsika loengutest mäletan, oli seal juttu mitmetest anomaaliatest, nt sellest kuidas mingid osakesed ületasid mingi barjääri justkui kuskilt energiat laenates vms...
                            Ei ole süvenenud, seega tõele ei pretendeeri.

                            Kui stringiteooriat uskuda, siis on universumil palju dimensioone ning seda, mis on või pole võimalik väljaspool meile kombatavat maailma ei ole meil võimalik otsustada. Kuskilt on kõrva jäänud, et arvatakse, et gravitatsioon kui äärmiselt nõrk interaktsioon on samuti pärit mingist teisest mõõtmest, kus ta on palju tugevam jne..

                            Sõna "igiliikur" on halb, sest selle all mõeldakse enamasti masinat, mis kasutab omaenda energiat enese käiamiseks, ning teeb selle kulul kasulikku töödki. Igiliikur kaasaegses tähenduses on seade, mis utiliseerib mingit kolmandat energiaallikat, mis meil siin Newtoni makromaailmas end eriti näole ei anna. Nimetagem seda siis kvantvaakumi energiaks, nullpunkti energiaks vmt.

                            See, et vaakumil on lõpmatu potensiaal, on ju täiesti teaduslik hüpotees(?). Jah, paraku arvatakse, et see ei ole meile kättesaadav. Ja ometigi on olemas Casimiri efekt.

                            Ma arvan, et ei maksa liialt möliseda nendega, kes räägivad 5V-mootor-12V-generaator ideest - nad on noored ja ei ole füüsikat õppinud. Ei maksa põhikooli õpilase arvelt oma ego buustida. Ma usun, et taolisis ideesid on nooruses paljudele pähe tulnud.

                            Need aga, kes eksperimenteerivad igiliikuritega tänapäevases mõistes, tevad füüsikast üldjuhul piisavalt ning teavad küll mida ja miks ei saa - vähemalt ei maksa neile termodünaamikast rääkima minna.

                            Ma ei näe mitte mingit mõistliku põhjust, miks peaks hukka mõistma neid, kes huvi ja võimaluste piires vaakumi energia rakendamist proovivad. Ja just nimelt, kui sealt midagi kunagi peaks tulema, siis tuleb just nn "garaažiteadlastel", sest teadusemaailmas ei ole sellistele asjadele juba fundamentaalselt kohta. Kõiksugu konspiratsiooniteooriatele keskendumine on siinkohal suisa mõttetu.

                            Ma olen mõningate teadlastega vestelnud, ning teadusemaailma reeglitega küllaltki kursis. Isegi, kui mõnele teadlasele peaks mõni teadusväline teema huvi pakkuma, siis lihtsalt puudub võimalus sellega teaduslikult tegeleda. Seda lihtsalt ei aktsepteeritaks. Jah, hää on öelda, et milles küsimus, tehku korratav katse ja esitagu andmed. Reaalsus on aga paraku teine. Kui sa pead oma põhitöö kõrvalt artikleid kirjutama, et nö teadlane olla, siis.. Ja alati kehtib see reegel, et kui millegi täiesti ootamatuga välja tuled, siis satud kohe naeru alla ja sind ei pruugita enam tõsiselt võtta.
                            viimati muutis kasutaja Kartul; 16 m 2007, 19:24.
                            To boldly go where no man has gone before.

                            Comment


                              Vs: igiliikur

                              See link. Ütled et ei ole süvenenud ? Ei ole süvenemist väärt ka.
                              Nii palju ja vähe kui sa kvantfüüsikast mäletad peaksid seda ikka mäletama et barjääride ületamine ei ole tegelikult seotud mingi salajase energiaga, pigem on see kvantfüüsika kohmakas kirjeldus makromaailma abil - hoolimata sellest et analoogia puudub.
                              Casimiri effekt on tõesti olemas, kuid kuidas sealt energiat peaks kätte saama ?

                              See selleks. Kuid absoluutselt ei saa nõus olla väitega et "need kes igiliikuritega jändavad teavad füüsikast piisavalt palju". Võibolla nad teavad. Kuid Beardeni ja teiste näol on tegemist puhaste sharlatanidega. Termodünaamikaga on neil nii palju pistmist et nad jälgivad seda printsiipi moonutatud kujul - neile antud raha kaob ja nende "töö" ei tekita lisaväärtust

                              Kui sa poole jutu pealt muudad igiliikuri definitsiooni siis on kogu jutt pointless. Hetkel me räägime igiliikurist KUI SEADMEST MILLE VÄLJUNDVÕIMSUS on suurem kui SISENDVÕIMSUS. Sisendrammu võtmine uuest seni mittekasutatavast allikast ei kvalifitseeru igiliikuriks.

                              Comment


                                Vs: igiliikur

                                Minu parima teadmise kohaselt lööks töötav igiliikur teadusmaailmas lained mis mühin. Kui Sa ise ei julge ideega välja tulla, anna mulle töötav igiliikur ja ma lähen sellega sinna, kuhu vaja ja ei anna alla enne, kui põhikooli füüsikaõpikutes on igiliikur sees!
                                If you think education is expensive, try ignorance.

                                Comment

                                Working...
                                X