Kui see on Sinu esimene külastus, siis tutvu
palun korduma kippuvate küsimustega klikates selleks ülal asetseval lingil. Enne uue postituse lisamist pead Sa registreeruma.
Postituste lugemiseks vali meelepärane foorum allpool olevast nimekirjast.
Teade
Collapse
Foorumi reeglid.
Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
Tundes küll sügavat kahetsust selle üle, et ma oma pessimismiga O-EI valmimist edasi lükkan või isegi lausa saboteerin, ei saa ma siiski märkimata jätta, et vaevalt küll see vool selle 1,2V juures 5mA on, nii et 6mW õllepurgi kohta samadel katsetingimustel jääb vist siiski unistuseks. Mõõdeti ju siiski eraldi pinget ja eraldi lühisvoolu, 5mA juures on pinge ilmselt pigem voldisajandike kui -kümnendike suurusjärgus. Asja saaks muidugi parandada sellega kui korrata katset, kasutades keskmise elektroodina juhtmejupi asemel midagi, millel suurem pindala, näiteks võimalikult peentest ja samas maksimaalselt pikkadest naeltest kimpu, mis ühest otsast teibiga kokku tõmmatud ja just nii jäme on, et veel parasjagu purgisuust sisse mahub. Kimbule võiks mõned joogikõrred ka lisaks teipida, millede otsad naelateravikest allapoole ulatuksid, siis oleks üksiti lahendatud ka isolatsiooniprobleem, naelapunt ei saaks otstega vastu purgipõhja puutuda.
Jah jin long drinki juues tuleb palju toredaid mõtteid kuid kahtlustan et kui seda asja reaalsemat tegema hakata siis läheb vist sedaviisi elektritootmine kallimaks kui võrgust osta. Tõsisem küsimus ka et kui on näiteks 10KW generaator siis kui suur elektrimootor peaks olema et geneka maksimumi kätte saada. Palju see sisend ja väljund suhe on mingi poolega või
Huvitav mis seda elektrit seal õllepurgis teeb, kas odraollus või piirituseollus või käärimiseollus või purgi metalliollus ? Ja kas lülitub kohe sisse kui võtta õlu ja valada kuiva pestud purki või tahab lahustumise-formeerumise aega ? Tegelikult peaks mõõtma ka šampust ja veini ja konjakit erinevates metalltaarades. Kisub juba teadusliku uurimistöö poole.
Kasutasin eksperimendis roostevaba, veega täidetud katelt.
Mõõtes testriga 27XT katla ja testriotsa vahelist pinget siis
+ vees oli pinge 0,2 V
- vees oli pinge 0,45 V
Kasutades vees:
roostevaba lusikat oli pinge 0,02 V
alumiiniumfooliumi oli pinge 0,85 V
vaskriba 0,1 V
TL-4M 100 mV:uA skaalas andis šokolaadipaber näidu 100
(Vee keemaminekut ära ei oodanud.)
Vaakumis tava laagrite peal pöörlev pesumasina mootor jääb ikkagi hiljem seisma, magnetlaagritel võimalik et, et mitte kunagi, eeldades, et vaakum on korralik ja kusagil pole ka jääkmagnetismi. Lihtsalt aixi saab endale toreda ja suht mõtetu eksponaadi külmkapi peale mida siis hea jälgida ja ka hiljem lastelastele tulevikus näidata. Praktiline mõte selle kõrval oleks hooratas, millest ka Tehnika maailmas on juttu olnud.
Vahetada 350W lampvõimendi jääksoojust Kaja Kallase elektrimolekulide vastu.
Kui tavaliselt tekitatakse rootoris magnetväli elektrivooluga, siis sellel peaks rootor olema tavaline püsimagnet, vähemalt nii võiks sellest nagu aru saada.
Ja mis asi see "magnetvastasjõu probleem" on? Tänu magnetväljade omavahelisele mõjule ju mootor üldse töötabki.
Noh tähendab siis pluss ja miinus need väljad ju samatugevad mismoodi see liikumine siis toimub. Ei saa poindist aru kui just seda käeliigutamis videot vaadata.
Comment