Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

igiliikur

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Vs: igiliikur

    Maakera köetakse soojaks.

    Kui energia maksaks 0.1senti/kWh siis oleks mul juba õues aastaringne soojendusega välibassein.
    Kuna maksab 1kr/kWh siis peab leidma alternatiivseid meetode.

    Comment


      Vs: igiliikur

      Jaan Tatikate julgustuseks väike mõttekäik:
      sina asud Maal, Maa Päikesesüsteemis, Päikesesüsteem universumis...
      ...aga kus asub universum, kus on selle piir, mis on piiri taga?
      Ehk siis elus on palju segast, (kasvõi eesti nn. "keskmine palk" mis määrab riigikogulaste palga), jätkake püha graali otsinguid!
      -

      Comment


        Vs: igiliikur

        Jaan Tatikatele tuletame meelde et Universum on iseennast sisaldav ja ilma piirideta ning "väliselt" ekvivalentne musta auguga.
        Ehk siis välja ei saa ehkki piiri ei ole, analoogia on nagu ilma tiibadeta sitikal gloobusel kõndides. Mine otse aga jõuad ringiga tagasi.

        Comment


          Vs: igiliikur

          Ma olen kindel, et mustmiljon valgusaastat eemal meie suurest paugus tekkinud pesast, on veel lõpmata hulk "universumeid", kus igiliikurid ammu leiutatud. Kindlasti on paljudel ka meie "universumis" igiliikurid olemas ja võibolla ka meie galaktikas. Peame lihtsalt teistele järgi jõudma. (kui juba teema käest ära läks)
          viimati muutis kasutaja virx5; 20 m 2007, 23:28.

          Comment


            Vs: igiliikur

            vot nüüd said leidurid viimase põntsu - jumal on öelnud "Universum on iseennast sisaldav ja ilma piirideta ning "väliselt" ekvivalentne musta auguga." - Äärmiselt lihtne! Ainuke pisiasi, et ta tekkis millestki ja mingil põhjusel. Kus asus see tooraine ja kuskohast oli tooraine pärit...
            Mitte et ma selles naljateemas, mõnda tõsiusklikku inseneri, kutsuks seletama kuidas "tegelikult" maailm loodi.
            Lihtsalt viide oli, et leiutamine avardab leiutaja mõtlemisvõimet - näiteks poisike, kes 10aastasena üritab igiliikurit leiutada võib 40-selt olla lugupeetud jõuelektroonik.
            -

            Comment


              Vs: igiliikur

              Ärge raamatuid lugege, ajage aga möla edasi. Haige värk, mul on täitsa kahju mõnest...

              Comment


                Vs: igiliikur

                Kui kWh maksaks vaid 0,1 senti siis põleksid mul laes 10-kilovatised pirnid.
                Vahetada 350W lampvõimendi jääksoojust Kaja Kallase elektrimolekulide vastu.

                Comment


                  Vs: igiliikur

                  Õige, raamatutes peitub tõde! Ainuke viga on, et raamatud muutuvad ja sageli tõed koos nendega.
                  (edit: mul on kahju tõsiusksetest - elu on liiga lühike, et kõigiga võidelda, kes sama usku ei jaga)
                  -

                  Comment


                    Vs: igiliikur

                    Esmalt postitatud RaunoK poolt
                    Kui kWh maksaks vaid 0,1 senti siis põleksid mul laes 10-kilovatised pirnid.
                    Siis peaks vist päikseprille kandma toas , aga siis hoiab ka radikate pealt kokku. Lõpuks läheb see energia ju ikkagi soojuseks.

                    Comment


                      Vs: igiliikur

                      See et mingi ala areneb ei õigusta veel loll olemist. Ja muuseas, füüsikas pole midagi fundamentaalset muudetud viimase 500 aasta jooksul - erinevalt üldisest arvamusest Einstein mitte ei "pööranud füüsikat pea peale" vaid lisas sinna omalt poolt harud mikro ja megatasandi süsteemide kohta (aatomituumad ja galaktikad). Klassikaline füüsika kehtib edasi, sest relatiivsusprintsiibi rakendamine kiige puhul muudaks 100ndat tüvenumbrit kui sedagi - mõõtevead varjutavad selle suurusjärkude võrra ära.
                      Kosmoloogia ja kvantfüüsika printsiibid püsivad raudselt juba 40 aastat ja kauem - ainult juurde lisatakse. Standartmudel töötab suurepäraselt, ehkki on kokku klopsitud ja paras värdjas. Termodünaamika seadused samamoodi.
                      krt kellele ja milleks ma seda kirjutan...

                      Comment


                        Vs: igiliikur

                        Tõesti oleks veider kui Einsteini ajupotensiaaliga inimene, üritaks lollidele selgeks teha, et nad lollid on. Juba üks kreeka mõttetark kirus ennast kui eesli peale vihastas.
                        -

                        Comment


                          Vs: igiliikur

                          Proovi siiski mõni link panna, kes tänapäeval enam raamatuid loeb
                          Näiteks selline: http://www.hot.ee/osakesed/

                          Comment


                            Vs: igiliikur

                            Seal on viidatud CERNi tegemistele kuid kindel on, et palgalehel vähemalt 50% inimestest põhk. Kuidas siis nende tegemisi uskuda? Kas 50% tõenäosusega või peaks iga enesest lugupidav inimene taipama, mis on tõde, mis mitte(seda igal alal, ka "raketiteaduses").
                            Siinkohal lõpetan endapoolse väitluse - las jätkavad noored Tatikad ja vanad Jumalad.
                            -

                            Comment


                              Vs: igiliikur

                              Marcor kas see mida sa teed on väitlus ? Pigem kesikustiilis demagoogia. Suvalisel hetkel hakkad plõksima ja mitte ühte fakti ega mõtet.

                              Comment


                                Vs: igiliikur

                                Esmalt postitatud KaruTEC poolt
                                Jaan Tatikatele tuletame meelde et Universum on iseennast sisaldav ja ilma piirideta ning "väliselt" ekvivalentne musta auguga.
                                Ehk siis välja ei saa ehkki piiri ei ole, analoogia on nagu ilma tiibadeta sitikal gloobusel kõndides. Mine otse aga jõuad ringiga tagasi.
                                Aga äkki saab välja ? See on sama teema, mis Suure Pauguga - kõik "teavad", et toimus, aga keegi ei tea millest, miks ja kuidas

                                Comment

                                Working...
                                X