Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

igiliikur

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Vs: igiliikur

    Esmalt postitatud dumb_user poolt Vaata postitust
    Tore kui kogu elu saab ainult voldiga elatud. Amper on saatanast. Võimsus, mis on mõlemast kokku pandud on veel eriti paha asi ...
    Ära riku teise inimese unistusi. Olgu amprid või voldid - mis seal tähtsust.
    Tähtis et on palju.
    Me ehitame ju higi liikurit.

    Comment


      Vs: igiliikur

      No aga kas mahtuvuse amperaas hakkab siis tõusma kui neid lede hästi palju on.

      Comment


        Vs: igiliikur

        Ärge kustutage seda teemat. Siin on lihtsalt eriti eredatest pärlitest koosnev tekst.

        Comment


          Vs: igiliikur

          See teema on ere näide sellest kus koha pealt teadmistest vajaka jääb.
          Eks see elekter üks segane värk ole.
          Vool, pinge, võimsus, järjest, rööpi, mahtuvus, aeg.
          Kuidas neid mõnda elulisse näitesse (vesi, raha, liiv)
          siduda paistab üsna keeruline olevat.

          igiliikuri leiutamine on nagu ta on aga ka
          Edison ja Einstein olid ka veidrad maailmaparandajad
          kes teiste tehtuga rahul polnud.

          ***
          Kui aixi ehitaks vee baasil töötavat termotuuma jaama ja
          selle valmis saaks (visadust tal jätkub) siis
          oleks jälle tehtud üks suur samm inimkonnale.

          Isegi kui ehitaks musta keha analoogina päikeseelemendi
          kasuteguriga 98% oleks see samm edasi.
          Ja poleks vasuolus füüsika hetkereeglitega.

          Comment


            Vs: igiliikur

            Esmalt postitatud dumb_user poolt Vaata postitust
            Ärge kustutage seda teemat. Siin on lihtsalt eriti eredatest pärlitest koosnev tekst.
            Elu on näidanud, et üks "igiliikuri" teema peab foorumis olema. Olgu siis siinsamas.
            Keegi pole targemaks muutunud sellest, et mind lolliks peab.

            Comment


              Vs: igiliikur

              Tegelikult võimsust mõtlengi et kui panna mitu ledi kokku siis peaks ju ka amprid suurenema. Et saan ka sinna suurema tarbitava võimsuse wattides järgi panna.

              Comment


                Vs: igiliikur

                Tegelikult ma arvan, et aixi lihtsalt teeb siin nalja ja oma meelelahutuseks laseb lolle küsimusi küsides tarkadel meestel targutada, kes muidu teistes teemades mitte nii rumalaid küsimusi küsivaid inimesi Googlest otsima saadavad.
                Troll vist öeldakse sellise kohta.

                - - -

                Üks tasuta elektri saamise meetod on küll. Mul üks sõber juba aastaid põletab valgusdioode teiste äravisatud patareide jõul. Öövalguseks ju hea. Ja täiesti tühjad patareid lähevad ohtlike jäätmete punkti. Tasuta vähemalt tema jaoks.

                - - -

                Mulle endale meeldiks valgusdioodi toasoojusest toita. Äkki kõlbaks ka Peltieri element?
                Mul on nagu meeles, et eelmise sajandi alguses? kasutati mingit sellist seadet petrooleumi lambi kohal raadio elektriga varustamiseks. Nagu oleks lugenud kuskilt, aga järjehoidjate alt ei suutnud leida.

                Comment


                  Vs: igiliikur

                  Ei tee nalja kedagi tegelikult asi huvitab näiteks see
                  led3, glc, roheline, 10ma, low, cost, led3-g-lc, led, diood, 30, 10, 0.03, 0-0.099, cd, green, 3, mm, led3glc, 003, 00099, valgusdiood, valgusdioodid, diode, svetodiod

                  Seal tehnilistes andmetes parameetrid siis ja 3 volti aga kui ma selle nüüd vastupidiselt tööle rakendan siis palju sealt neid volte näiteks välja annab. Ise arvan et kui ühe voldinigi ulatub on ka väga hästi saadud.

                  Comment


                    Vs: igiliikur

                    Esmalt postitatud Henry poolt Vaata postitust
                    Mulle endale meeldiks valgusdioodi toasoojusest toita. Äkki kõlbaks ka Peltieri element?
                    Mul on nagu meeles, et eelmise sajandi alguses? kasutati mingit sellist seadet petrooleumi lambi kohal raadio elektriga varustamiseks.
                    Ise vaevasin ka oma pead ja mõnda sõpra selle ideega paar aastat tagasi, kui olin just ahju valmis ehitanud. Tuli mõte et võiks ju ahju küljes olla üks kuni mitu valgusdioodi mis toituksid otse ahju soojusest ja näitaksid kui kuum ahi on. Patareiga skeem mis oleks dioode tüürinud anduri abil, tundus liiga labane lahendus, nagu lihtne termomeeter ju. Head ideed tookord ei tulnud ja nii ta jäigi. Aga võiks ju otse soojusest seda va dioodi toita. Watte on ahjul nii et tapab, terve korruse kütab ära. Oleks puuküttega otsemuunde-elektrijaam. Ka nagu igi, sest puid kasvab kogu aeg juurde, vähemalt eestimaal.

                    Comment


                      Vs: igiliikur

                      Tundub, et igiliikuri leiutamisega jõuti ette.

                      Vahetada 350W lampvõimendi jääksoojust Kaja Kallase elektrimolekulide vastu.

                      Comment


                        Vs: igiliikur

                        Esmalt postitatud mikumaku poolt Vaata postitust
                        Watte on ahjul nii et tapab, terve korruse kütab ära.
                        Oleks puuküttega otsemuunde-elektrijaam.
                        Milles siis probleem?
                        Teed termopaari, 1-2 korda edasi- tagasi ja pinge tuleb.
                        Raud konstantaan näiteks.
                        Ahi on 40C, kümkapp või õu on -10 = 50 kraadi vahet.

                        Comment


                          Vs: igiliikur

                          Esmalt postitatud A.R. poolt Vaata postitust
                          Milles siis probleem?
                          Teed termopaari, 1-2 korda edasi- tagasi ja pinge tuleb.
                          Raud konstantaan näiteks.
                          Ahi on 40C, kümkapp või õu on -10 = 50 kraadi vahet.
                          Raud-konstantaan annab 50 mikrovolti kelvini kohta. Ja ega need teised paremad pole. http://www.ttu.ee/public/m/Mehaanikateaduskond/Instituudid/soojustehnika-instituut/oppematerjalid/MST_9050_Sofy_Valitud_peatukke.pdf
                          A
                          hjust saan vabalt ka näiteks 100 kraadise vahe, aga ega 50 millivolti ka parem pole led-i jaoks. Panen 30 tk järjestikku, pinge saan, aga neid va ampreid kurivaimusid ei tule ikka kuskilt. Hakkan paralleelitama ? Siis ei ole ahju enam juhtmete seest näha...

                          Comment


                            Vs: igiliikur

                            Sellega maanus mingi projekt, kus tehti kuskil kõrbesse või servale mingi pikk rauast toru. Sinna pandi vurrid sisse. Päike küttis toru. Torus soojenes õhk ja see liikus ülespoole, pannes vurrid ka liikuma.

                            Comment


                              Vs: igiliikur

                              Esmalt postitatud mikumaku poolt Vaata postitust
                              Ahjust saan vabalt ka näiteks 100 kraadise vahe,
                              aga ega 50 millivolti ka parem pole led-i jaoks.
                              Selle partisaniraadio-petroolilambiga sai ära toidetud lampraadio anood ja küte.
                              Seest ta ei hõõgunud, järelikult alla 800C.
                              "Tiivad" laiali ca 20 C.
                              Ahjul vahe 10x väiksem.
                              Vast ikka saab LEDi põlema.
                              ***
                              Olen seda lampi oma silmaga näinud ja sellega raadiot kuulanud.
                              Töötas.

                              Comment

                              Working...
                              X