Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Elektriline kraana.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Elektriline kraana.

    Tere!
    Oli selline huvitav plaan teha kraana elektrooniline, noh mõeldud ja plaan tehtud eks, aga probleem tekkis ei ole piisavalt tugevat mootorit. Mul on mingi ülekannetega vanast puldiautost välja võetud, see on kusjuures suhteliselt tugev aga kaugeltki mitte piisav. ei saanud isegi tange ülesse sellega. Et siis kõsimus oleks kuidas saaks võimalikult võimsa süsteemi võimalikult odava hinnaga väga ootaks mingeid pakkumisi kus terve ülekannete ja mootori süsteem olemas kohe. Ma võin isegi oma plaanidest jooniseid teha kui kellegil huvi on. See võibolla tundub labane mõte aga vahest tuleb selline lapselik tuju peale ja tõsta on igasugu asju eriti fun veel.

    #2
    Vs: Elektriline kraana.

    Eks oleneb sellest, et kui suuri asju tahad hakata maast ülesse tõstma?

    Comment


      #3
      Vs: Elektriline kraana.

      oleneb kraana suurusest loomulikult. proovi mingi tigu ülekandega mootor leida vmt. nt auto kojamehe mootoril on jõudu mehemoodi. kiirus on ka piisavalt aeglane, et mitte neid tange sekundiga üles visata.
      "konks" tee elektromagnetiks (nagu autode junkjardides, kui näind oled USA vilmis). siis saad automaatselt tange liigutada. hiljem lisad mikrokontrolleri (AVR)'i ja teed ise sõitvaks: võta siit ja pane sinna. siis lisad raadiolingi ja juhid seda kraanat voodist tõstes nii omale voodisse süüa-juua.

      Comment


        #4
        Vs: Elektriline kraana.

        ikka jah tean seda magneti asja. päris kaval mõte aga jah vabandust unustasin mainida kui suur see tuleb ja millist raskust. Ütleme et jõrgus nii 50cm (umbes) ja tõsta on noh ikka mõni kilo oleks kena. aga millised on need tiguülekandega mootorid ja kust neid näha ja saada?

        Comment


          #5
          Vs: Elektriline kraana.

          50 cm on piisavalt suur, et kasutada auto kojamehe mootorit, mida ennist mainisin. maksab mingi 100 krooni ringis (kasutatud peast). saad autolammutusest.

          tiguülekanne ise on selline: http://www.gears-manufacturers.com/worm-gears.html

          kust saada, mujalt kui kojamehe mootorist, ei tea.

          Comment


            #6
            Vs: Elektriline kraana.

            Ise mängisin kunagi auto antennitõstuki süsteemiga. Sellel oli kolme hammasrattaga tiguülekanne. Jõudu oli ikka looma moodi. Kapron niidiga(nööriga) sikutas mingi 9V 120mA toitega üles väiksemat alasit, mis kaalus ikka mitu kilo.

            Comment


              #7
              Vs: Elektriline kraana.

              Tänan siis veelkord. see kojamehe oma vist päris hea mõte siis. aga mis hirmsat toidet sellele siis veel vaja läheb?
              Tegin mingi sketsi ka.

              laitke, soovitage, kiitke ja aidake

              Comment


                #8
                Vs: Elektriline kraana.

                Toidet tahab 12V, julgen arvata, et paar amprit olenevalt mootori piinamisest. Toiteks võtad mõne vana arvuti AT/ATX-i toiteka.
                idee: Selle liikuva pea võid teha keermelatiga...

                Comment


                  #9
                  Vs: Elektriline kraana.

                  sa ikka tead, et selle mootori suurus pole nii pisike midagi. nõab ta mingi A piires voolu (juhi releedega, või sinu puhul sobivad ka tavalised tumpler lülitid vmt. kahtlen natuke, et ta sinna üles ära mahub ainult kahjuks... võibolla tuleks natuke disaini ümber mõ elda (või leiad äkki mingi parema mootori). uuri ka, kuidas need suuuuured kraanad tehtud on. äkki saad ka sealt mõne hea idee. (google abiks sellel puhul, või wikipedia või howstuffworks)

                  Edit: mnjah Eggy jõudis ette.
                  keermeslati idee on kiiduväärt. soovitan ka ise.

                  Comment


                    #10
                    Vs: Elektriline kraana.

                    Pigem see liikuv osa olgu lihtsalt nööri/trossi ratas, mille pealt see jookseb. Mootori paned alusele ja nöör liigub enam-vähem mööda kesta. Vaata tornkraanade pilte.

                    Comment


                      #11
                      Vs: Elektriline kraana.

                      kusjuures ma ei saanud midagi aru mis on see keermeslatt ja Eggy trossijutust ka ei saanud aru. aga kui suur see mootor siis on? ma akrdan et kui ma seda nööri hakkan kuskilt kaugemalt vedama läheb asi keeruliseks just tänu sellele edasi-tagasi liikuvale karbile. sest siis juhtub nii et kui üles ega allla trossi ei lase läheb see siis vastavalt pingule või lõtva kui liigutada seda karpi. Hmm aga tegelikult vist ei ähe ka kui to jookseb vabalt sealt läbi. siis lihtsalt selle võrra konks tõuseb või langeb. ehk saite aru, aga ma vaatan kui see mootor pole nii suur siis jätan siiski selle lihtsama variandi. aga eks ma uurin kuidas need tower craned päriselt töötavad.

                      Comment


                        #12
                        Vs: Elektriline kraana.

                        kui nii raskeid asju hakkad tõstma, siis kojamehe mootori raskus kulub marjaks ära - ballasti naginii vaja.
                        aga kui väiksemat vaja ja hind väga probleemiks ei ole, siis vaata neid:

                        suht suure ülekandearvuga ja ei nõua nii suurt toidet kui kojameemootor. lihtsam juhtida.

                        Comment


                          #13
                          Vs: Elektriline kraana.

                          Kojamehe mootor on piisavalt võimas. olen näinud (ja täiendanud skeemi PICiga ) neid ühtedes tõstukites, mis suutsid töötada ladudes ja tõsta päris rasket staffi (minugune kõrend läks ühe naksuga üles). Töötas akudelt (vist 12V). Loomulikult oli seal kettülekanne ja mootorit tüüriti PWMiga, väljakatega.
                          - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                          - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                          Comment


                            #14
                            Vs: Elektriline kraana.

                            Keermeslatt on ümar või mõnes muus kujus latt, millel on peal keere.

                            Minu trossiidee oli tornkraanade eeskujul. Proovin midagi googeldada.

                            Midagi sellist võib-olla...saad mootorit näiteks kasutada seal horisontaalse osa tasakaalustamiseks...pea liigutamisel konksu kõrgus muidugi muutub jah..samas vaevalt sa seda suurt mootorit nii väga sinna noole otsa panna tahad. Need suhteliselt suured.

                            Comment


                              #15
                              Vs: Elektriline kraana.

                              tee asi vähe põnevam ja ballast ka ligutatav. samas kui sellega "jädamiseks" läheb, siis oleks vaja ka juba mingit aju sellele kraanale, käsitsi ei jaksa nii kiiresti lüliteid ümber lülitada ja kõiki x-meetreid järgida...

                              Comment

                              Working...
                              X