Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Elektriline kraana.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Vs: Elektriline kraana.

    no kasvõi ballastid. aga selle trossisüsteemiga ju suhteliselt keeruline seda panna liikuma või pole? pigem see keermeslatt kuigi ma ei kujuta ka ette kuidas see töötaks. ja bloody-orc kui sa oskad ehitada aju sellele ning piisavalt odavalt siis võid ju aidata aga ma arvan et see läheb kalliks. Või kes teab.
    Ning virgonur, ma pigem jääksin selle kojamehe mooti juurde, jutust on aru saada et odavamalt ja rohkem jõudu.

    Comment


      #17
      Vs: Elektriline kraana.

      odavam ja rohkem jõudu kindlasti.
      pakkusin, kuna see on väiksem ja tarbib vähem voolu. kojamehe mootorist piisab ja jääb ülegi, aga ka need mootorid (suurema ülekandearvuga) saaksid nende asjade tõstmisega hakkama. kojamehe mootoriga aga võid korraliku toite olemasolul oma väikese kraana puruks tõsta (oleneb mis tross ja kui suur trummel tuleb).
      ja kui arvad, et vähe jõudu, siis saab ju plokki kasutada - nii nagu originaalis.
      keermeslatiga tehes tuleb lihtsalt paar ploki/juhtratast juurde panna.
      viimati muutis kasutaja virgonur; 15 m 2007, 20:44.

      Comment


        #18
        Vs: Elektriline kraana.

        No alati võib ju ehitada suurema ja tugevama kraana Mida rohkem seda uhkem. Aga ikkagi, kellel nupp nokib ja mõtleb mulle välja selle süsteemi, et ma ei peaks mootorit sinna alla kasti panema.
        Mainiksin siisn ühe asja veel ära. miks mul ei tule postitusi juurde? XD

        Comment


          #19
          Vs: Elektriline kraana.

          Sest sa postitad "Varia" alafoorumisse, kus tõesti postitused ei tõuse : )

          Comment


            #20
            Vs: Elektriline kraana.

            Saab ju lisada ülekoormuslüliti - tross jookseb üle ratta , surudes seda ja vastavalt koormusele - sisse lülides lüliti mis lülib välja ülesse tõstmise.

            Comment


              #21
              Vs: Elektriline kraana.

              Millele see juurde annaks, see ülekoormus lüliti?

              Comment


                #22
                Vs: Elektriline kraana.

                ma ei tea,kui suur see kojamehe mootor on,aga teine koht kust vajalikud detailid saaks,on vanad videomakid.
                ja mida vanema maki saad,seda paremad jupid leiad.uutel on kõik ülekanded plastikust,vanadel aga metallist.
                plussiks on miniatuursus,väiksemaid ülekandeid ja mootoreid vaevalt kusagilt saad(kui just kalli raha eest spetsiaalselt ei telli)
                vanu videomakke on praegu igal pool lademes,nii et leidmisega ei tohiks probleeme olla.

                Comment


                  #23
                  Vs: Elektriline kraana.

                  Esmalt postitatud saarlane poolt
                  Millele see juurde annaks, see ülekoormus lüliti?
                  Lõpulülitid on minu meelest kindlasti vajalikud. Alati võib juhtuda viga skeemis ja mootorile jääb pinge peale. Mis siis saab?
                  Ülekoormuse kaitse lüliti on samuti vajalik - et su konstruktsioon ennast puruks ei rebiks.
                  - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                  - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                  Comment


                    #24
                    Vs: Elektriline kraana.

                    Ise ehitasin teismeeas kraanasid... Kui vaja noole külge see liikuv pea panna, mille all tõstekonks ripub, saab teha nii: pea külge paned 2 soonega rattakest või võlli, üks ette, teine taha, ja konksule meisterdad kah soonrattaga ploki juurde. Nöör, mis mootori juurest tuleb, läheb üle tagumise võlli/ratta, konksu ploki alt läbi, siis üle pea esimese võlli/ratta ja lõpeb noole esiotsas, kuhu ta kinnitub. Siis konksu kõrgus pea liikumisel mööda noolt ei muutu, pealegi muudab konksul olev plokk tõste aeglasemaks, mis omakorda võimaldab sama võimsusega mootoril suuremat lasti kergitada. Veel lihtsam on ka nool tõstetavaks teha ja sellest "tõstepeast" loobuda. Mootorid ja raskused on parem panna kraana alusele, siis kraana raskuskese on madalamal-kraana peaks suutma seista ka siis, kui eespool koormus puudub, aga proovi sa tagumisele noolele koormuseta olekus 2 kilo riputada... Mäletan, et minu kraanad suutsid peaaegu püstise noolega nii paar kilo üles tõmmata. 50 cm kauguselt paari kilo tõsta oleks juba utoopia, su kraana läheks kobakaks ja hakkaks kaaluma mitte 2-4, vaid 5+ korda rohkem, kui sa just nii ei toimi, et haagid konksud külge ja just enne tõstet riputad taha raskused ja ikkagi on kahtlane, kas sa siis koormat kraanale lähemale liigutada saad, ilma et kraana tahapoole ümber kukuks, kui sa just sel ajal raskusi ei eemalda.

                    Mootorina saab kasutada ka paljundusmasinast võetud 20 voldi alalisvoolumootoreid, need suudavad ka 12 voldiga küllalt teha. Mina muidugi oma kraanadel trossi otse mootori võllile ei kerinud-tross käis eraldi võllilt (ilma trumlita), võlli otsas oli suurem 5-10 cm läbimõõduga trossiratas (neid saab vanadest vene raadiotest, paned võlli otsa, keerad ühe kruvi kinni ja istubki seal kindlalt), mootori võll ise oli piisavalt jäme ja seega polnud vaja sellele lisaratast panna, mootori võlli ja trossivõlli ratta vahel asus peenike kummirihm (mis iganes-maki oma või siis kondoomi ääris)-see oli mul siis see reduktor, mis muutis tõste aeglaseks ja võimsaks. Konksu ploki jaoks, noole otsa ja mujale trossi juhtimiseks vajalikke pisikesi soonega rattakesi saab kooli puutööklassis ise treida, kui treipink on olemas.
                    viimati muutis kasutaja paadikapten; 17 m 2007, 16:34.

                    Comment


                      #25
                      Vs: Elektriline kraana.

                      Tere paadikapten, sul on väga hea jutt ja kõik aga nii pikk et suurt ei jõua kohale, loll nagu ma olen eks. Äkki oled nii hea mees ja teed joonise mulle, noh mingi lihtsa nagu visandi vms.?
                      Ette tänades Saarlane.

                      Comment


                        #26
                        Vs: Elektriline kraana.

                        sorry toperltposti pärast, sain tarkust juurde juba piraaadikapteni käest aga, küsimuso n järgmine: ma leidsin migni vana grammofoni või kuidas seda nimetada. migni mootori, tähendab seeo n selline kus käivad sellised suured lindirullid sees ja mängib, noh hirmus vaja ja puha. igatahes leidsin sealt seest kena suure mootori aga seal on küljes neli juhet, punane, sinine ja keskel kaks valget. ei tea nagu mida peale hakata kohe ie taha läbi ka kärsatada äkki väärt asi

                        Comment


                          #27
                          Vs: Elektriline kraana.

                          selline mootor ei sobi.(see on 220 või siis 127V mootor)sul läheb tarvis 12V mootorit,muidu tapad kraanajuhi ära.

                          Comment


                            #28
                            Vs: Elektriline kraana.

                            see jah 220-ne aga miks ma siis ära tapan sellega kedagi? ma võin sellele saba ka taha ehitada ju.

                            Comment


                              #29
                              Vs: Elektriline kraana.

                              teiseks on tal pöördeid tohutult.
                              praegu on vanu elektroonikaromusi igal pool vedelemas,kasuta videomakkide mootoreid.need on 12V peal.
                              kui just 220V meeldib,siis saab väga hea mootori mõnest mikrouunist.mõtlen seda mootorit mis taldriku keerutab.väga hea,mõnusalt aeglane mootor.
                              kui oskad ise mingit aeglustit teha,siis kõlbavad kasettmagnetofonide mootorid,
                              kõik need on vanadest romudest saada.(aga neil on jõudu vähem.)
                              kuigi ka uuest peast pole nad kallid, 20-30 krooni,mikrouuni mootor 130-140 krooni

                              Comment


                                #30
                                Vs: Elektriline kraana.

                                Üheks võimaluseks on ka vana akutrelli ülekannet, mootorit ja juhtimist kasutada. Ära koolenud akudega isendi peaks üsna odavalt kätte saama.

                                Comment

                                Working...
                                X