Kõik oskavad LEDidega displeisid ehitada? Oskavad! Aga LED töötab edukalt ka vastuvötjana. Siin kirjeldatakse, kuidas sama LEDiga saab mõõta nt. ümbruse valgustatust. Kui seda ideed edasi arendada, jõuame LED-displeini, mis töötaks ka touch-screenina. Kes teeb esimesena valmis?
Teade
Collapse
Foorumi reeglid.
Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less
LEDidega touch-screen?
Collapse
X
-
Vs: LEDidega touch-screen?
Olen jah lapsepõlves selliseid fotoelemente teinud. Lingi tõin aga seepärast et maru huvitav lahendus oli. Endal ammu mõttes mõlkunud ja nüüd tegi keegi asja ära. Ja üldse - on vahva kavala nipiga asjadest mitu nahka koorida....- Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
- Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!
Comment
-
Vs: LEDidega touch-screen?
MERL'i (Mitsubishi Electric Research Labs) teadlased leiutasid sellise LEDi omaduse põhjal iDropperi nimelised asjakesed. Nood suudavad omavahel suhelda ühe LEDi abil. http://www.merl.com/reports/docs/TR2003-35.pdf. Uurimuses kirjutab ka et selle põhjal saaks teha paljudele olemas olevatele seadmetele näiteks diagnostika pordi. Juurde pole suurt midagi vaja. Toite olemasolu näitav indikaator LED tuleb vaid mikrokontrolleri külge ühendada ja pisut koodi kirjutada.
Siin üks video, kuidas keegi tüüp tegi LED puuteandur maatriksi, mis pildi arvutisse edastab. Päris vinge http://cs.nyu.edu/~jhan/ledtouch/
Ja pisut arutlust selle ümber: http://forums.linear1.org/index.php/topic,445.5/
Comment
-
Vs: LEDidega touch-screen?
Esmalt postitatud urmas78 pooltProovisin just hiljuti kollase dioodiga valgustada teist kollast. Ei saanud mingeid mõõdetavaid erinevusi valgustatud ja valgustamata dioodi parameetrites. Mõõtsin siis takistust. Eks vaja keerulisemat tehnoloogiat kasutada.otsija
Comment
-
Vs: LEDidega touch-screen?
see möte on vähemalt 30a vana, veel siis kui mina rauakoolis(TPI) käisin, esitleti vene 3L107 ( selline pisike 2mm läbimööduga IR LED ) kasutamist IR vastuvötjana kui "vana nippi" ja seda puhtpragmaatilistel pöhjustel : ülejäänud IR vastuvötjad olid veel kehvemad. antud kroonule möeldud isendi tegi kasutuskölblikuks germaaniumfilter - asi, mis tsiviilvariandis AL107-l oli asendatud epovaigust plönniga.
Comment
-
Vs: LEDidega touch-screen?
Ajakirjas Radio 12/1984 lk 33 on infrapunakiirega töötav telefon. Kasutatakse sedasama AL107 dioodi nii saatjana kui vastuvõtjana.
Poljakov on küll üsna kõva tegija aga ma pole väga kindel, et ta seda vigurit kusagil ülikooli raamatukogus istudes ja väljamaa kirjandust lapates ei leiutanud.Harjutamine teeb harjutajaks.
Comment
-
Vs: LEDidega touch-screen?
Esmalt postitatud Padasonic pooltAjakirjas Radio 12/1984 lk 33 on infrapunakiirega töötav telefon. Kasutatakse sedasama AL107 dioodi nii saatjana kui vastuvõtjana. ....
katsetanud nende kõlblikkuses fotodioodina.
Tõesti, kõik sedapidi ei tööta. Lähemalt
Elektroonika töötab suitsu baasil.
Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.
Comment
Comment